PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İsyanım Sessizliğe


Sayfa : 1 2 [3] 4

İsyanlı Sükut
08-05-2010, 03:02 PM
Fotolar derken?

İsyanlı Sükut
08-05-2010, 03:19 PM
YORULDUM

Yoruldum hayat
Yoruldum artık
Ne yana baksam sen
Gündüz güneş
Gece ay
Önüm deniz;
Arkam dağ
Bir de o yeşil yok mu
Yoruldum hayat
Gözümü açıyorum gökyüzü
Kapatıyorum onun yüzü
Yüreğimde koca bir yumak
Yoruldum hayat
Yakamı bırak


OYA ÖZPOYRAZ

İsyanlı Sükut
08-05-2010, 03:32 PM
Duyguların dili;

Bazen yürekten dökülen kelimelerle

Bazen bir itirafla

Bazen bir şiir

Bazen bir anı

Bazen sevgiliye bir mektup

Bazen hüzünlendiren bir fotoğraf

Bazen de yalnızca hepsine Mim koymakla olur

İsyanlı Sükut
08-05-2010, 03:40 PM
Kim istemez mutlu olmayı
AMA
mutsuzluğa da var mısın???

XjA`Gk
08-05-2010, 03:49 PM
Sayfa 11,

||YaReN||, ~YakAmoZ~, İsyanlı Sükut, C@NC@N_ ' a teşekkürler...

İsyanlı Sükut
08-05-2010, 03:51 PM
Eyvallah:)

İsyanlı Sükut
08-07-2010, 10:16 AM
Tercümesi yok sessizliğimin
Hiç bir aşk lugatında…
Oysa devrik cümleler kurmama sebep
Kaç yalnızlığım oldu bilemezsin!
...
Hiçbir zaman sevemedim,
Bu kırık dökük aşk oyunlarını
Çünkü hep ben tamamladım gözyaşlarımla
Yapbozların eksik parçasını

Neden sevdaya dili dönmeyen
Her yürek beni bulur?
Neden gözlerinden bir damla yaş gelmez,
Yüreğim kanadığında…

Cevap katillerin avuçlarında saklı,
Sıkı sıkı sarıl sende yasaklı silahına,
Yalanlarına…
Gözlerinle ateş et,önce gururumu,
Sonra yalnızlığımı tam ortasından vur
Korkma,kan tutar mı hiç kurşununu...

(alıntı)

İsyanlı Sükut
08-07-2010, 10:28 AM
SUSKUNUN SAATİ

Susar kuşlar
Susar kent
Cadde...
...Sokak...
Kurulur suskunun saati

Öpüşleri nasıl da soğuk sevdiğimin
Donup kalmış
Sevda kokanı bile sözcüklerin
Buz tutmuş şiir
Buz tutmuş türkü...
Kurulmuş suskunun saati

Gelinir sonra
Hem nasıl gelinir gör
Devinir tarihsel birikim denizi
Çatlar tohum...
Çatlar zaman..
Kırılır suskunun saati

Gör nasıl kırılır...

AHMET TELLİ

İsyanlı Sükut
08-07-2010, 09:20 PM
Gece döküldü kuşpalazı özlemin yakasından. Bu yalnızlık salgın henna! Şifahen üflemiş anneler kul bohçası kundağına tüm zehirli elma tüccarlarının eşgalini. Besmele çek henna, aşk haram lokma!


Dilime toprak at henna’! Tüm utangaçlıklarımı gömdüm ben boğazımda iki düğüm ardına. Babamı uyandır ölüm uykusundan. Söylesene , hanginizin gücü yeter saçlarıma sarılmaya? Gözlerimi salla ölüm kalım arası… Nasıl olsa kalsam ölürüm henna’, ölsem kalırım! Dudaklarımdan dökülüyor bir serseri kent, bir masum katil, bir de leylifer. Her seher yazgısında hep aynı mı bu replikler? Öyleyse benimle oynar mısın yarım ağız hayat? Hadi saklambaç henna’, melek de sıra. Evvelim, ezelim, nazenim aşk! Demedin mi sana henna’, arkana bakma!


Kızıl gece… Hırçın sabâ…
Ay ışığında yalan söyleme bana , öldüm deme henna’, doğduğunu gördüm! Arka bahçedeyim, yirmi bir yıl kova kova hıncımı saldığım kuyu başında. ‘Leylak’ dersem çıkar mısın , hani gözlerine benzeyen? Bilmem ki sana kaç nevbaharı giydirsem… Bu Meryem orucu hangi beşerin vahyinden düştü dile henna, ‘biz’ dersem çık, ‘ben’ dersem korkarım aklım çıkacak sensizlikten!


Nöbet-i Adem…
Sahi, sen cennetten mi düştün bu diyara? Seninde mi kursağına oturdu yasak elma? Çaresizlik ömrü nedimemiz eteğimizi tutuyorken, gökten in henna’, gök/yüzüme in! Duymuyor musun , alemin illeti aşk senin mahperin. Sevdim henna sevdim , düş gözlerimi değerimden, katli vacibim!


Gecenin mihri bir çift bakış, işte tam şuramda sol üst köşede, biraz toprak yeşili az biraz mavi, çenemi titretecek kadar hani. Hayranım seni Yaradana, bakmam, incinirsin henna’! Ahh gözlerin nasıl da tuzak! Düşmemek için soldan geçtim, meğer sol bir düşmüşsün. Bizi gerceğe kurgulama ,ben ölmeyi sevdim!

Yürü beni henna, dört yol ağzı çıkmaz sokak suretim, ellerim durak! Müsait bir ölüm mü yani , tüm dersiz topsuz yaşamların bedeli? Bunu bana yapma henna’, üşüştü leş kargaları yüreğime. Ört üstünü gözlerimin , fena kısıldım kirpiğinin gölgesine . Yum beni bağrının orta yerine! Saçlarımı tara sinene , ellerinin güzergahında firakımı helal say. Aşkın çarmıhında havariliğim, saatleri geri al !


Kese kağıdına topladım aşka çalan yanlarımı… Kervan kervan soluğun geçiyorken gecelerimizden,talan oldu aşk nerdesin? Bir melek değildi fıtratın, öyleyse yerdesin! Ah seni ben mi doğurdum henna’, kimden bu yürek ağzı dikişim?


Zülal eyle uykularına, düşlerinin ciğeri ferahlasın…Ha gözyaşın ha arsız deniz! Dur henna’, ağlama diyorum sana ağlama! Su içiyorken mi dokundular sana? Öyleyse sık zehrini aşk aksın! Değil midir ki gülmek ağlamanın zekatı, kırkta bir kere nar'a haksın!


Gözlerimi yokla!
Bir doğarken ağladım ben, bir de ölürken. Sen hiç kendi yaşını boğdun mu yanaklarında? Az önce geçtiler solundan da , kimse alınmadı seni üstüne. Sahi sen, hayra yorulmaktan men hangi düş başı beklemektesin? Sahip çıksana rengine henna’, baksana gece vurmuş gerdanına. Hiç yakışmadı sana henna’ hiç yakışmadı sana ! Ağırdan sattılar gönüllerini , çulundan belini doğrultamadı aşk… Olsun be henna’ , yürek üstü şehadet nasipmiş bize !
Eşgalin silinsin şimdi tüm bozuk liralardan, inadına kıymetlimsin! İnadına, varsa alınacak aklım helali hoş olsun sürmeli lisanına.

Mevla’ya sunulan bir önsözdü Leyla,
şükrenlillah hey vaveyla!
(Taş bastım deniz suyuna, buyurmaz mısın gece taâmımıza henna’!)


Zemheri Edebiyat / sayı 5
Züleyha Çay

İsyanlı Sükut
08-07-2010, 09:21 PM
ŞEYTANA UYDUM HENNA' ; SANA AŞK KADAR!


Korkuyorum henna’, sana değen kalem aşk kesilecek!

Konuşursa kelam, seni onlarda sevecek.

Sana mı düş/tü henna , düşmek dile? Bir gül iken evvel, rayihanla neşveyledi kıyamet bile!

Sen ki başımın tacısın! Baş ki, önüne akmış boş bir tas, c/isminle muamma... Tepeden tırnağa aşk kesildim , sorma! Aşk ki , her başa ayrı bela. Bela da imtihandan gelmedir cana. Öyleyse dövelim mi iştiyakımızı dualayla? Bil ki aşk, iki cami arası beynamaz , gözlerimizin farziyetini mübah bilen! Ki aşk değil midir, sütten kesilmeden büyüyen sübyan. Eyvah , daha doğmadan yetimlikle mi imtihan olunacaktı yavrumuz henna'm. Bak, işte yağmur, ılık ağlamaklı gözleri aynı sen… Sarıl/sana sırılsıklam! Ta tut bizi, ya bırakma! - ilk rüzgarla uğra - lütfen…Buyur ...Yol senin ... Ölümden git henna’, ardın sıra meyilliyim.


En çok kendime dürüstüm bilirsin, yalancınım işte . Özledim, altını çiz! Adın mahrem kılınmış madem, bu ‘na’ faslı nerden düştü hecenin sol yanına . Kutsa , ömür helaldir sana. Tut, canım çıkar, tut can çık/ar, bir can kaça çıkar ? Toplasak, çift dil yanığı bir yar(a) ederdi ama, kan tutar beni henna’, tut , kanar!Altı üstü hayat işte, bu nasıl keşişleme henna’?

Ölmek dediğin, ödünç bir soluğu iade değil de ne? Ve yaşamak; ölüme kaçamak, ölümcül kaçak! İblisin kitabetince karma, oysa asıl dersiz topsuz olan yaşanamamışlıkta… Neden bu kadar zor henna’, üç günü günün sahibine hibe? Künyede kul iken, ne bu kendimizi hiçlikten ziyade bilme. Seni senden ibaret bilme, senden ötede bir ben, benden öte bir bilen’i bil önce. Sonra gel, maksudumu dinle!


Dağıldık yine henna’ , topla hüznümü, ayrılık işkillenmesin!


Kilitli kapı... Sesim yetişmiyor paslı sürgüye , emredişlerimi pervasızca eşik altından aşırıyor aşk! Önce beni düş henna’, önce ben bir düş(üş)! Ve ahirinde sen, kaç yüz görümlüksün uykudan firari sızdığımız helum gecede? Ey gözleri gönül urbasında unutulmuş huri ziyneti, eğil biraz yamacıma, - bitme diyorum sana.. dilime gömdüm seni..

sadece öl henna’- …


Tutunduğum dalın hürmetine, inzivada sabr soluyan bikrlerin sahibine , kuşları yuvalarında rızıklandırana andolsun ki, içimde çıkarsız bir araf’sın henna’, O’ndan geri benden öte… Sen hangi kıssadan düştün hisseme, nar’ı bilir misin? Öyleyse aminle aşkı, geç benden henna’, aşka maşuku kurban eylemek için çok geç! İddetini bekliyor yalnızlık, nafakamı kesti vehleten. Senin yoksuluna dünya loş bir kuyu henna’, boş bir kuytu. Anneli ağlayışlarımdan geçeli yıl üstüne yol oldu.

Bana annem gibi bakma henna’, korkuyorum, sahibim hak koyacak araya!Ey son nefeste gözlerime işveli perde olan nefs billuru!

Ey mekruh ibadetin şaibeli ecri ! Günde beş vakit çağırırken huzura Halîk , ne haddine ki her nefeste üç kez sesliyorsun kapına.Estağfurullah,kulluktan aciz olan sana kul olmayı nasıl becersin? Hadi beni yar/at! Parçala şiltesini gözlerimin! Mumla değil henna’, parmaklarımı avucunla hırpala! Yap/boz , toplama benliğimin kimyasını. Seni sana kur, seni bende kuruntula. Ayıkla aşka çalan yanlarımı, kurtlandı yasak elma. Gözümü diktim henna’, yeter ki bekleyenim ol Arafat ta. Seni sevecek kadar şeytana uydum!


Şeytana uyma , s/al beni henna’…


Ahh ne yanından tutsam adının , felahıma mai aşksın ! Sen , işraka doğ(rul)muş en katmerli günahsın! Bil ki, mesti hayranınım nar-ı ayazda! Yandım ve yandım! Ya sen henna’, ya ; illa sen! Ey şifa marazlı ahsen! Özlemek, çıldırmanın önsözü, en d/okunulası mahfî saifesiyse ölüm kitabetinin, ısla parmağını aşk/la, çevir ömrün dalını ! Böylesi iğfal ah ne arsızca! Oku beni hatmet , ruhuna bağışla ! Tozumu al, üfle cürmüme sesini henna’..Yaşamak için gerektin sen... Peki ya şimdi vuslatın gerdeğinde , ölüme peçe indirmekte neyin nesi henna’?

Andolsun ki, sen ölümce güzelliksin..


Aşka nikahının mihri ölümse, ve ölüm senden öte güzellikse;boş'ol!

boş'ol henna’!!!

..

son talak aşkta!( adın yoksa, adımın ne hükmü var hayata..........)

Züleyha Çay

İsyanlı Sükut
08-07-2010, 09:23 PM
------ yastığını düzelt Henna' ,başın yalnızlığa düşmesin... ------yıkık kentlerin hayalleri devrik olur henna’..

al bu düş’ü gecenin bağrından as !Üstü kapaklı bir cinayet olsun bizimkisi, giz karası öznelerin neşvesiyle yad edilmeli şanın..
yeni bir cümlede dirilmenin adıyla; hudâ’nın, leylü nehârın, ve ayn’nın hatrına, aşk-u libasını yırt kefeninden!


Kubur civarı gelenler var isra’na doğru…


Çığırtkan uğrak efkarların fuhşunda, aklımı örtüne bürüdüm .. yastığımın sağ ucunda , ucu ucuna gelmeyen iki bulanık haki nehir gözlerin, b/aktıkça boğuluyorum henna’ !


Ah ömrümün başını yiyenim, ah mütemadi isyanım..

size secdegâhımdan yatacak yerim yok yarın! Anne, anne beni keşke doğurma! Güneşin ne haddine ki , billur suretinle aşık atmakta henna’. Bana doğduğuna bed nazar eyleme.. Seni sevecek kadar sana kıyamayışımdan bu kinim. Hıncımın köküne kibrit çak ! Ya ölüm kadar susma, ya da ölümüne sus(a) henna’! Gecelerimi ağladığını duyurtma nolursun.. yapma henna’! topla dem’ini, kapa perde aralığını, sokağa taşıyor atf-ı beyan’nın.. onlar bilmez , içimde beş paradan kıymetli ah’ın!Kirpiğin yaslı, yine beni mi ağladın?

Bana değmez henna’, bana değmezken ağla. Gözünden düşen ıslaklığın iştialime dalaşıyor.. Edebi yok bu hüznün, arsız ayağıma dolaşıyor.. Var git , h/içimi didikleme henna’! benden sana yaş çıkmaz sitem etme, için için içime çiselenenken sen.. çek sularını uykularımın çetrefilli sapalarından! böylesi katlin neresi mübah henna ‘ , sebep olduğun sabi’yi boğuyorsun!

Hadi, kurtar meftununu c/isminden!Hıfzımdasın daim, göz kapandığında ezberden değiyorsun rüzgâra. Alnımın çatısına çarpıyor nefesin, ah bu nasıl kasırgadır henna’, savur beni senden yana, senin aksâ’na…
Çıkar/sızım, beni kendime ibtila kılma.. adım başı hakkı, beşâret tütsüsü gezdirilen gecelerime aittir berî isyanın , iğfal edilemez ifrîtlerce, haşiye düş şehr-i yar’in kıyımına.. benim suçumsun, alınmasın kimse üstüne.. Sana ç/ağlamalarımdan bu yana , yalnızlığımın namusuna göz dikti aşk!

aklımın noksanını ar’la henna’..Bir elimde nar, öte avuçta sözlerin.. Dile yanmak aşka körük, tut günahımı çıkar cehenneminden…

Yatıştım, aslımı tutuşturan kuru bir alevim , topla nefesini benden.. Usul naralarınla kaldırımlarımdan kaldır ayyaş cüsseni henna’ , seni görürse annem beni doğurmayacak ! Ya da beni geçir yüzüne.. öylesi masum bak işte İstanbul’un çehresine, ölesi sen bak ! bir bankta az otur sonra, çok ağla.. bir durak da bekle seni. olmadı, her seferinde aynı soruyu sor kaptana!
- müsait bir aşk ta inebilir miyim? ........... -
burası dönüş yolu kardeşim .. ….
dur ve düşün.. düş’ünde düşün.. sabaha varmadan az biraz çıldır geceye.. ‘peki kim beni yolumdan döndüren’ de, seni sobele!
suçluluğundan güçlü ol hadi, yakışır sana!Aşka na-şinas olan ne bilsin söz hakkı nedir.. Sen üstüne alınma ..

ne zaman çullansa enseme pıhtın , hacamat ediyor zebaniyeler kuytumdaki birikmişliğini. sağ elini koy yanağıma, saçlarını ayıkla tellerimden, sen uyu henna'.. ne de çok benziyorsun gilman’a..
Ben düş başı beklerim..
yastığını düzelt henna’, başın yalnızlığa düşmesin..
Bas dizini bağrına , az biraz sancın geçsin.. avuçlarının ötesindeki boşluğun omzuna elini at.. sen beni hiç bilme özlersin, ben soluğumun ağzını avucumla tembihlerim..


Geceden geçen yol sana mı çıkmaz?

Öyleyse dilince aminle aşkı, baksana melekler dualarca hamağını sallıyor yazgımızın.. sendele ve düş yamacıma! Ah ne çok yanmışsın henna’, en çok yandığımmışsın!

Topla perçemini, gece terledi…

Mütevazı bir çıldırış sureti sarsan.. kıyısına deliğimi vurduğum denizleri azdıracak cinsten hani. fazla değil, birkaç ölümlük kadarsın bende.. ölme diye seni diri diri toprağa gömüyorum henna’! Seni sevmeye ölüyorum! Hiçliğimin zekatı olsun gözlerinin kırkta biri.

İçinden çıkılmıyor.. benim neyim’im henna’?

Uykularımın örtüsünün sıyrıldığı utangaç bir geceden düştün tenimin ayazına. bu kış çetin geçecek belli, dilim bulutsuz, yağamıyorum da çise çise utangaçlığımın dimağına.
Al bu ürkekliğimi , kınalı güvencinlerin ayağına ip yap, sal Sancılanya’ya …


Bana yine bir masal anlat, senden başlayan..

hiç/bilmediğim dillerde yaz sonunu, bildiğime öykünmek zor be henna’. kolayına kaç , hadi beni sevme yine! Buyur, haklı bul kendini içimde bir yerlerde. Âgâhım nicedir , yüreğimin kandillerini yak! ordaysan tut saçımı çek, ki yaşıyor muyum.
- canım acımadı henna’..! -
al beni sil baştan sev! Ölmezse canım, ölüyümdür!
Yine seni sevmek için, gerdanıma akışına bedel, tut canımı çıkar henna’ !Aşka son bir söz, ölüme önsöz..

Allah’a ısmarladım seni henna’,

Allah’a ısmarlanma!

KraLice '
08-10-2010, 01:19 PM
Açılmamış bir şarap şişesiydim
Ki öyle kaldımAcımı köpürtmedim
İçime sağdımGözyaşlarımı göstermedim
Ki sildimÖzgürlüğüm beni tutsak düşürdü
Başaramadımİçimde kara bulutlar sallandı
Ki sallandılar
Dışarı yağamadım


Ve yenildim ve sustum…
~ Edip CANSEVER

* İnci *
08-10-2010, 04:17 PM
Bin cefâlar etsen almam üstüme
Gayet şirin geldi dillerin dostum
Varıp yad ellere meyil verirsen
Kış ola bağlana yolların dostum
...
İlâhi onmaya yardan ayıran
Bahçede bülbüller ötüyor uyan
Kula gölge olsa Allah’a ayan
Senden ayrılalı gülmedim dostum

Pir Sultan Abdal’ım gülüm dermişler
Bu şirin canıma nasıl kıymışlar
İster isem dünya malın vermişler
Sensiz dünya malın neylerim dostum

Pir Sultan Abdal..

KraLice '
08-10-2010, 04:20 PM
Bin cefâlar etsen almam üstüme

Gayet şirin geldi dillerin dostum
Varıp yad ellere meyil verirsen
Kış ola bağlana yolların dostum
...
İlâhi onmaya yardan ayıran
Bahçede bülbüller ötüyor uyan
Kula gölge olsa Allah’a ayan
Senden ayrılalı gülmedim dostum

Pir Sultan Abdal’ım gülüm dermişler
Bu şirin canıma nasıl kıymışlar
İster isem dünya malın vermişler
Sensiz dünya malın neylerim dostum


Pir Sultan Abdal..


Mükemmel ötesi dizeler..
Ve bu türkü olarakta söylendi..
Dinlemketen çok haz aldığım bi türkü..
Çok teşekkür ederim kendi adıma İncim..

* İnci *
08-10-2010, 05:05 PM
Mükemmel ötesi dizeler..
Ve bu türkü olarakta söylendi..
Dinlemketen çok haz aldığım bi türkü..
Çok teşekkür ederim kendi adıma İncim..

Rica ederim canım benim..:cicek:
Evet bende türküsünü dinlerim melodisi hala kulagımda gerçekten çok ama çok güzeldir..
Leylama yaraşır bu sözler diye düşündüm;)

İsyanlı Sükut
08-10-2010, 09:16 PM
Acımı köpürtmedim
İçime sağdımGözyaşlarımı göstermedim
Ki sildim
İçimde kara bulutlar sallandı
Dışarı yağamadım


Ve yenildim ve sustum…
~ Edip CANSEVER

Masal'ım teşekkür ederim bitanem bu mısralarını çok beğendim,susuyorum her daim olur ya bir gün bizede konuşmak nasip olur:cicek:
Bin cefâlar etsen almam üstüme
Gayet şirin geldi dillerin dostum
Varıp yad ellere meyil verirsen
Kış ola bağlana yolların dostum
...
İlâhi onmaya yardan ayıran
Bahçede bülbüller ötüyor uyan
Kula gölge olsa Allah’a ayan
Senden ayrılalı gülmedim dostum

Pir Sultan Abdal’ım gülüm dermişler
Bu şirin canıma nasıl kıymışlar
İster isem dünya malın vermişler
Sensiz dünya malın neylerim dostum

Pir Sultan Abdal..

İnci'im çok teşekkür ederim gönül dostum,:optum:

İsyanlı Sükut
08-10-2010, 09:28 PM
"Aslında seni hiç sevmedim" dedin
Bir şey diyemedim sustum.
Dedin ki; "kalbim hiç senin olmadı
Hiç bakmadım sana bütün sevgimle
Olsa olsa acımaydı benimkisi
Körkütük aşık olan senin aksine."
Cevap vermemi beklemiştin belki de
Ben hıçkırıklarımı tutup yine sustum...

Dedin ki "Ben hiç senin olmadım
Sana seni seviyorum derken hep yalan söyledim
Sense bunun yalan olduğunu bildiğin halde
Bir gerçeği inkar ederek bana inandın
Sana hiçbir zaman senin bana baktığın gibi bakmadım ki
Sen beni kaybetmekten korkardın
Ben seni kaybetsem ağlamazdım."
Yüzüme baktın başımı çevirdim
Gözyaşlarımı gizledim konuştum.

"Ben seni çok sevmiştim" dedim
Bir şey diyemedin sustun.
Dedim ki "Hiç umursamamıştım kendimi
Kalbimi vermiştim sana kıracağını bile bile
Hep yanılırım sanmıştım
Küçük bi' umuda inanmıştım."
Cevap vermeni bekledim sessizce
Umrunda bile değildi sustun.

Dedim ki "Sen hiç benim olmadın
Seni seviyorum derken bile sahteydi sesin
İçimdeki ses hep yalan söylüyor demişti
Bense dinlemedim sana bağlandım
Doğru olmadığını bile bile inandım.
Ben seni kaybetmekten korkardım
Sen beni kaybetsen ağlamazdın."
Yüzüne baktım başını çevirmedin
Gözlerini öylece diktin sustun.

Ekledim sonra "Şimdi senin her sözün benim canımı acıtırken
Benim bir cümlemin bile seni düşündürmemesi;
Ben senin için bir ömür harcamaya razı olmuşken
Senin benimle geçirdiğin bir saniyeyi bile zarar sayman ne acı.
Ben seni sevdim senin beni sevmediğini bile bile
Sen beni sevmedin senden başkasını sevemeyeceğimi bile bile.
Denedim çok denedim unutmayı
Yapamadım söylesene nedir tek çare ?

ßeYaZ MeLeK ...
08-11-2010, 09:57 AM
Çocukluğumun bahçesiydin sen
bütün bilinen mutluluklardan uzakta,
o sarışın akşam üstlerinde,
ıstırabın eşiğinde...
Nefesim sıkıştığında seni sevmekten
ömrünü okurdum o acı neşede,
boşalırdı ağzımdan o kanlı nefes
sonra çok özlendiği için acımasızca talan edilen
her baharda dönerdim oraya...
O sarışın akşam üstleri
hiç gitmediğim uzaklardan döndüğüm yer olurdu...
Bilinen bütün mutluluklardan uzakta
kalırdım orada,
kalırdım çocukluğumun bahçesinde,
aşktan nefes alamadığım o yerde

Cezmi ERSÖZ

İsyanlı Sükut
08-14-2010, 10:25 PM
Öldük biz AŞK denen üç harfli bir kelimenin soluksuzluğunda...
Cismimiz ise görüntüden ibaret.

http://img690.imageshack.us/img690/7999/75757644.jpg

Yanık mürekkep kokuları arasında bir merasim...
Kalem-i matem dudaklarda.
Bıçak gibi kesiyor sessizlik kelimelerin soysuzluğuna.

Gelişin ummanlar kadar uzak
Gidişin yağmur gibi...

Ben neylerim neylerse gönül yokluğunda
İçim buruk sisli bir şehir yağmurun pusluğunda.

İsyanlı Sükut
08-17-2010, 10:53 PM
Her şeyin bir hakikati bir de gölgesi vardır Kuş başka kuşun gölgesi
başkadır.. Gölge yerdedir gerçeği gökte. Ahmak yerdeki kuşun gölgesini
kavramış kuşu tuttuğunu sanmakta. Ağacın tepesindeki kuş ise onun bu
komik haline şaşmada. A şaşkın dünya avcısı! Ömrünü gölge peşinde
seğirterek harcayan o avcı senden başkası değil. Meyveli dal dışa...rıda,
sense mağara duvarına akseden gölgesinden meyve devşirmeye
çalışmadasın. O gölge bu dünyadır, ahiret ise dalın gerçeği. Gölgenin
amacı gerçeği hatırlatmaktır. O halde sen de gölgeyi bırak aslına bak.

_SaHrA_
08-17-2010, 11:03 PM
http://i.ytimg.com/vi/Q03BhKKlFxU/0.jpg

Ardım sıra baktığımda
Her ne kadar yüreğim dağlanarak acıyı yaşatsa da
Aşk kalbime sancıların serencamını anlatıp ruhumu hazla kuşatınca

Neyleyim selam vermesinler
Zanlarla gülümseyip halimle alay etsinler nefesler
Hiç hamiyet göstermesinler ve nefesin azizliğine aldırmayıp gitsinler

Ben kendi kendimle davalıyım
Ruhumda feveran eden hırçın dalgalarla gamlıyım
Ve nefsimle belalıyım, hakikat bendine ihtiyacı bulunan bir insanım

Kime ne derim, sefilliği bilirim
Kalbi fakirliğimle nefeslenirim, ruhumda halsizim
Solgun umutlarımla toprağı özlerim ve anılarımla yüzleşip üzülürüm

Ne kaldı geriye baksam hasret
Amma lakin bu mümbit ülfet kimler için bir dert
İhsan kalbim için zaruret ve ihlâs ruhum için edep içinde bir nimet

Aşk sevilene seslenmez, üzemez
Sevilen için her hangi bir basireti gerekli görmez
Seven kalp için inşirah dileyerek umuda küsmez ve hazzı terk etmez

Hicran yetiyor işte her nedense
Ruhum prangaların eşiğinde özgürlüğe meyletse de
Kalbim kendi ikliminde ve aşkının müstesna güzelliğinde asudeleşince

İşte o vakit beşerlik azat oluyor
Kul olmak letafeti yetiyor ruhu iştiyakla kuşatıyor
İnsan olmak kemali yeti arzuluyor ve edep dirliğinde hilmi salıyor

Aşk seni kalbinle nazar ettiriyor
Zanlardan kurtarıyor ve inayet için azmettiriyor
Feragati önceliyor ve takvayı gözler önüne sererek seni yetiştiriyor

O vakit hakikat seni anıyor
Kalbin aşk ile hakkı zikrediyor suhuleti diliyor
Vuslat erişilmez olmaktan çıkıyor ve seni muhabbetle davet ediyor

İsyanlı Sükut
08-17-2010, 11:18 PM
Ablam ne güzel bir paylaşımdı böyle ruhumun isyanını dindirip okşadı güzel sözleriyle bu mısralar...Yüreğine sağlık ablam:cicek:

Vuslat erişilmez olmaktan çıkıyor ve seni muhabbetle davet ediyor

İnanıyorum ki ruhumun isyanı bir gün son bulup Allah'ın izniyle feraha çıkacağım o zamana kadar sadece sabır diliyorum Rabb'imden
:)

_SaHrA_
08-17-2010, 11:22 PM
elbette çıkacaksın ,ve o sabri fazlasıyla göreceksin özellikle seni düşünerek ekledim için huzura ersin az dinginlen diye,canımsın sen :optum:

İsyanlı Sükut
08-17-2010, 11:26 PM
Neden Sahra'ya can dedin diyenlere kapak gibi bir cevap işte...
Çünkü O'dur beni anlayan,ben demeden beni hissedip kahırlanan...
Can'sın ablam:optum:

_SaHrA_
08-17-2010, 11:32 PM
kimseye kapak olmaya gerek yok;) kimsenin yürek dayanışmasınıda anlamasını beklemiyorum herkesin harcı olmayacak kadar özel bir olgudur o
bunu yazmak zorunda kaldım aflarına sığınarak çünkü bu soruyu sorabilenlerin
o duygudan o erdemlikten yoksun olduğunu düşünüyorum...
ben seni her daim hissederim tek satır yazman yeter iç dünyandaki yolculuğum için işte buda bizi özel kılıyor ve özelizde ;):optum:

İsyanlı Sükut
08-18-2010, 05:44 PM
Hüzün dalgası çarptıysa bir insanın yüreğine
Ya Mevlâsını özlemiştir yada Mevlâsı onu !!!
Mevlâyı özleyen gönül ya hüznü bekler yada hüzündedir…
Bela, gam ve keder Mevlânın sevdiklerine gösterdiği kamçıdır…
Vurdukça kendine çeker…
...
İmam Rabbani

İsyanlı Sükut
08-21-2010, 02:30 PM
Sesinde ne var biliyor musun ?
Ev dağınıklığı var.
İkide bir elini başına götürüp,
Rüzgarda dağılan yalnızlığını düzeltiyorsun...

Cemal Süreyya

İsyanlı Sükut
08-24-2010, 01:22 PM
Yüzünün eşiğindeyim
sana bakıyorum içine barikatsız beni bekleyen güzelliğine.

Bir şeyler katmalıydı insana düşünmek... Yaşam korkusu boşuna çekilmemeliydi. Boşluğu dolduranlar olmalıydı ve boşlukta sallananlar bir de. Dönenler dönmeyenlerden sormalıydı hayatı bilemeyecekleri sorulara cevaplar vermeliydi yaşam usulca...

dedikten sonra yeniden başlamalıydı yaşam...
Başladı.

Karda iz bıraktığı sürece donmuyor insan nafile kader alnının tam ortasında yazanı silmiyor...

Dedim...

Ne gariptir ilk defa müsveddesiz seçmekteyim kendimi. Gecenin bu ben vakti sokulduğum bir nefese daha da sokulmak niyetindeyim ya; biten sigara izmaritlerini sayıklamaktayım düşlerde. Düşerek adım attıkça göğsündeki hazneye gülümseyişimi daha da yerleştirerek... Ayaklarım falakadan kanasa da önemi yok artık yağmurlar silecek izlerimi her damlasına vefalı bir harf sığacak sonra...

Okudum...
Şifrem çoktan çözülmüş...

Bana alış hadi öğret nasıl alttan alınır üstüne gelenler neden beni hayatta tutan ellerin bu denli güçlü neden nedensizdir aşk... Özlet kendini baktığımda can çekişsin dilim fırtına ol geceyi bekle hatta yaklaş...

Bahçeye bıraktığım her kelime seninle arınıyor selin kaybetmiş hüznü bizi konuşmakta her köşe.

Gördüm
Bahar geliyor yüzünün eşiğinden içeri bakarken ben…


Perçemine dokunmakmış aslında varlığıma anlam veren. İki nokta arasına bulamadığım cümlelermiş yüzüme astığım hüzün...
Gördüm.

Çocukluğundan miras acılarına sahip çıkmış bir benle sarhoştum ne vakittir. İkimiz de acemiydik o zamanlar. Ustası kalfası çırağı belirsiz bir atölyenin basma kalıp işleriydik belki ne bileyim dündük sadece.
Sustum.

Her dört duvarı gördüğünde susacaksın demişti tanrı emanete bıraktığım gülümseyişi gizlice satan şeytandan bi haber kendimi sevmeye başlama vaktine kadar ağladım bende.

On yıllık bir nesil bırakılmış alnıma anladım her damla infaza gelmiş gibi nefretle asarken umutlarımı isyanı göremediğim her aynaya tükrük bezlerimde beslediğim nefreti kustum.

Sokaklar buldum sonra yüreğimin köşe başlarına levhasını asmayan nice ihanet mektuplarını okudum gezerken tek tek durdum...

Yolumdan çık diyenler oldu kendini terk et düşlerini katlet hatta

Gülümsedim...

Bildimki bu ben başka ben
bekledim.Oturdum pencere kenarına şehrine karşı şarap içiyorum. Zamanın herhangi bir yerine sıkıştırılmış hayatımın sana bakan yanını düşünüyorum avunuyorum belki hüzün desem o değil umut desem hiç değil bilmiyorum kendime vuramadığım sıkılganlık notları evet bu olabilir işte acıyan düşlerine sebep bu belki de yeni bir şehir ihtimali yok aslında ve çatlamış yanıma dokunma hasreti ne dersin; yağmurlarınla arınmak geçirdiğim depremsiz gecelerime denk düşer mi?

Fırtına yaklaşıyor
Korunaklı bir yere göm kendini...

Çocuktum daha paslı bir çakıyla dolaştığım günlerdi. Aşkın aşk olmadığı annemle babamın yaşadığı zamandı en son hatırladığım. Akşam üstlerine doluşan masa başı sohbetlerinden kalan ılık bir sevgiyle beslerdik içimizi sırayla ablam ben ve kardeşim. Beyaz örtülü masanın üzerine bir yığın huzur konulurdu her sabah isteyen istediği kadar alır arta kalan yarın olmadan çöpteki yerini alırdı...

-dı...

En çok bu gidip gelmeler yordu beni.
Düzgün olmayan ve tekil yaşanılan kocaman günler bir de.

Hep aynı bağ tırnak işaretlerinde saklanan tuhaf anlar çoğulluk belki de ağrıyan yanlarıma toz konduramamak. Geri dönüş yolunu unuttuğum onca geceden biri daha şarap içerken söylenebilecek onca küfür ve keskin bir yalnızlık kokusu arka sokaktan gelen arabanın sesi bir de... Tenimden yere düşen kabukların yaraya bir hayrı yok ya üşüyor açılmış yerler ve inadına sisli bir gece...

Göremediğim yerlere denk düşüyor yüzün
Sırf bu yüzden..."Parmaklarımda canımı yakan kelimelerin tuhaf acısı saçlarımı avuçlarımın arasına alıp sıkıyorum başımı. Damla damla akıp da kaybolsam diyorum sessizce yazmadan okumadan duasız sus payım bile olmadan damla damla usulca. Korkmadan basıyorum toprağa dağlara doğru kaldırıyorum başımı uzak derin dipsiz bir boşluk yok artık gördüğüm yerde üşümüş parmaklarımı göğsüme gizleyerek yüreğim düşecekmiş gibi bakıyorum gökyüzüne yaramı öpüyor rüzgar sarmalıyor kucaklıyor kestirmeden giriyor hep içime. Kıyısında dursam da yaşamın olsun kıyısından da olsa tutunuyorum işte gittiği yere kadar..."

Sisin ardında yanan bir şehir mi var bilmiyorum penceremin bunu göstermeye mecali yok belki de sadece birileri sisi kaldırsın diye bekliyorum birileri anıların üzerine silindi yazmalı yüzümü yıkayan çıldırasıya bir sövgü buluyor ellerim birileri tutsun istiyorum yeniden.

Birileri acımasın artık göğsünün sıcaklığında uyutsun istiyorum.

Her gece…

Yüzünün eşiğine düştüm.
Şimdi hangi yöne eğilsem sen bakıyorsun kirpiklerimin penceresinden.

Hangi durağında kaldım istanbulun hangi sessizliğin sokak aralarında katledeceğim avazımı ki sana özenmişse bu hangiler;
yaktım işte sesimi.
düştüğüm yer yağmurda ıslanan kaldırımlarda kalsın...

sen kal karaladıklarımın içinde. Bir kareden kareye sağdan sola soldan sağa fark etmez ama kal.

Yüzünün eşiğine düştüm.
sesin yüreğimin orucudur bilesin.

KraLice '
08-24-2010, 01:43 PM
http://byfiles.storage.live.com/y1piL2UodYYGdkphfCqI4PY5WTQFTKp6vKBCX0GDtXLVuRPzmd o-HGdRbaT8MXmLRLN3XtoJx0d47I (http://byfiles.storage.live.com/y1piL2UodYYGdkphfCqI4PY5WTQFTKp6vKBCX0GDtXLVuRPzmd o-HGdRbaT8MXmLRLN3XtoJx0d47I)[/URL] (http://byfiles.storage.live.com/y1p_EnmPSvhN_DL0_0HJzhdb4bRBKYMlHGQhAu5qf1cxLg1PWU UXKoutd4Kta99h_sCnZmSB0ay4bQ)

HOŞÇAKAL DEMEK İSTİYORUM GİDERKEN
“Hoşça kal” demek istiyorum giderken.
“Hoşça kal”da kocaman bir umut vardır çünkü.
“Sen hoş kal, ben geleceğim”dir aslında ardına gizlenen.
“Şöyle bir tur atıp geleceğimdir.
[URL="http://byfiles.storage.live.com/y1p4P2S_I29Kf8_EkjzGSH677LY2ey5XJcMm3QAE20FUvbifG4 3-1n9ptE9oGfGq6Ug8J6j_et_fJ4"]http://byfiles.storage.live.com/y1p4P2S_I29Kf8_EkjzGSH677LY2ey5XJcMm3QAE20FUvbifG4 3-1n9ptE9oGfGq6Ug8J6j_et_fJ4 (http://byfiles.storage.live.com/y1poSUAPfnZGOXI90c25vp9E4Jvc_yu2DH4q4dIRvONQgStIo4 iRZomSDSzgTw4BSKsv8PgMQKaiz4)
Bir kayboluş değildir “Hoşça kal”,
Aksine beş dakika sonra geleceğimdir ya da beş saat sonra.
Gelirken de tüm umutları çuvalla getirmektir.
Hayatın gülücüklerine ufak bir hüzün eklemektir,
Dudağın yarısına tebessümü saklayarak.
Nefes almanın biraz güçleştiğini hissetmek ama hiç durmayacağını bilmektir.
“Hoşça kal” ağlamaktır koparcasına, sarılmaktır karşındakine.
Çünkü bilinir ki geriye kesin dönüş vardır bir gün.
Aşk bitmemiştir yüreklerde, daha sıcacıktır.
O sıcaklık köz olsa da hiç bitmeyecektir.
Zira “Hoşça kal” denmiştir giderken.
Gözler birbirinden hiç ayrılmayacaktır, kalple işbirliği yaparcasına.
Kalp, adını her duyuşta fırlayacaktır yerinden.
Çünkü “Hoşça kal” denmiştir giderken.
Dünyanın bir ucunda bile olunsa o hep seninledir,
Nefesi hep boynunda, umudu hep seninledir.
Bazen bir köşe başında beklemektir,
Onun oradan sana koşacağını bilmektir.
Ağlarken güldürür.
Severken daha da sevdirir.
“Hoşça kal” kısa bir mola, küçük bir nazdır.
Ancak ne olursa olsun, sonu hep mutluluktur.

http://byfiles.storage.live.com/y1p7dJcX2ZdqFSRf8f74QrBLQWLWwmAdfyfg37TW5POFnaKxrq PQkNtv6OiTh_xtoqQYoUD7oS3TMk (http://byfiles.storage.live.com/y1p7dJcX2ZdqFSRf8f74QrBLQWLWwmAdfyfg37TW5POFnaKxrq PQkNtv6OiTh_xtoqQYoUD7oS3TMk)
Elveda demek istemiyorum giderken.
Hüzün dolu ayrılıkları kemikleştiren bir kelimedir çünkü.
Sevdaları yürekten kopartıp atan ve yerinde yaralar bırakandır.
Çiçekleri soldurup, güneşi bile karartandır.
Tüm yaşanmışlıkları ortadan kaldırıp,
Hatıraların koynunda yıllandıran bir kelimedir, “Elveda”.
Bakışların bakışlara kenetlendiği günlerin,
Saatlerin hatta saniyelerin bittiğidir.
Sevgi sözcüklerinin tükendiğidir, konuşamamaktır.
Özlemlerin himayesine girip ve hiç çıkmamaktır “Elveda”.
Kalbin yerinden çıkacakmış gibi atmasının sonudur.
Seni yalnızlığınla baş başa bırakıp,
Dokunuşların hissini kaybetmesidir, uyuşmaktır “Elveda”.
Dünyanın sonudur, yaşarken ölmektir, anlamsızlıktır.
Tatlının acı, tuzlunun tuzsuz, suyun ise zehir olmasıdır.
Fotoğraflara son kez bakıp
hepsini göz kırpmadan yakabilmektir.
Bazen kalbin izin vermese de “Ah” etmektir “Elveda”.
Bazense verdiğin ömre bir yenisini eklemek için
RABBİNE dua etmektir.
Başını geriye çevirmek ve beyaz mendil sallamaktır,
gözlerde iki damla yaş ile birlikte.
Ya da ardına bakmamak ve gözlerinden damlaması gereken yaşları içine akıtıp hızla uzaklaşmaktır.
Bir an kendinle olan mücadeleni kaybedip yine ona koşmaktır,
Ancak uzakta kalmak ve
sadece seyretmektir, görebilmektir onu.

http://byfiles.storage.live.com/y1p_EnmPSvhN_DL0_0HJzhdb4bRBKYMlHGQhAu5qf1cxLg1PWU UXKoutd4Kta99h_sCnZmSB0ay4bQ (http://byfiles.storage.live.com/y1p_EnmPSvhN_DL0_0HJzhdb4bRBKYMlHGQhAu5qf1cxLg1PWU UXKoutd4Kta99h_sCnZmSB0ay4bQ)
Beraber yaşadığın günleri büyük bir iştahla saymak yerine, artık tarihleri unutmaktır.
Hiç neşe barındırmaz içinde “Elveda”.
Sıcaklıktan uzaktır, sevgi katilidir, sinsidir.
Bir onur mücadelesidir, kıyasıya.
Kısacası, umudun bitmesi ve ömrün kalan kısmını uzatma olarak görmektir “Elveda”.

Bu yüzden, sırf bu yüzden
“Elveda” demek istemiyorum
sevgini yüreğimde taşıdığım için
Sadece “Hoşça kal” demek istiyorum..

Hoşçakal...
http://byfiles.storage.live.com/y1poSUAPfnZGOXI90c25vp9E4Jvc_yu2DH4q4dIRvONQgStIo4 iRZomSDSzgTw4BSKsv8PgMQKaiz4 (http://byfiles.storage.live.com/y1poSUAPfnZGOXI90c25vp9E4Jvc_yu2DH4q4dIRvONQgStIo4 iRZomSDSzgTw4BSKsv8PgMQKaiz4)

İsyanlı Sükut
08-24-2010, 01:54 PM
Bir kopuş,bir veda havası sezdim şiirde...:o
Sanki bir gidiş,geri adım,neden ama?
Aslında biliyorum nededini sanırım ama ...
Teşekkürler meleğim,güzel bir yazıydı her cümle bitiminde soluklanıp düşündüğüm...:cicek:

GuL_GuZeLi
08-26-2010, 09:37 PM
emeğine sağlık canım seçtiğin paylaştığın konular muhteşem

İsyanlı Sükut
08-29-2010, 03:26 PM
Ama sen susma.
Sen susunca bende tüm kelimeler idama hüküm giyiyor…


Ey..!
Düşlerin/d/e düştüğüm yüreğine gömüldüğüm..
Ne çok yakın ne çok uzaksın bana.
Bir adımlık yakın bir ömür mesafelik uzaksın bana.
Diyorum ya hep sana
Götür beni herkesten
Ötesi;
Kendimden.
Ne sesime bir ses
Ne yüreğime bir el değiyor.
Susuyorum.
Kadere razı gelmek midir bunun adı
Bilmiyorum.


Bak işte
Ellerim kanıyor
Yüreğim üşüyor.
Ya gözlerin?


Düşüyor masallarıma bir leyl sevdası
Sözcüklerim düğümleniyor makamında
Tut/un/mak istiyorum ipekten yaldızlanmış eteklerine
Aniden bir heyula sarıyor benliğimi
Bir hep oluyorum bir hiç...


Sahi
Nedir bunu adı?
Aşk mı ya ki can mı?
Ölüm mü ya ki vuslat mı?


Dil harap yürek harap can harap.
Bedelse eğer çekilen
Gözler harap sözler harap yollar harap...
Dünyaysa madem imtihan
Nefsler harap ameller harap düşler harap ...

Bir sen haram
Bir sen mübah...

Ve sen
Ey bahtımın nazlı yazgısı
Daha kaç ölümler giydirirsin hayat diye sözcüklerime
Daha visale kaç var
Kaç geçe varlığın armağan olur varlığıma
Kaç kala kaybolurum varlığında...


Anladım.
Gitme vaktidir şimdi
Mübarek bir yasın ardısıra
Ömür tüketmek vaktidir.


alıntı.

İsyanlı Sükut
08-30-2010, 09:02 PM
http://4.bp.blogspot.com/_MKCFqTRGIQo/SOx9PJ49yHI/AAAAAAAAAJw/hkCNlIQ0ZTs/s400/bayanpipoyl1%5B1%5D.jpg

Sus bürüdü yine içimi Yâr...
Görüş mesafesi sıfır...

Konuşsam tufanlar gelir üzerime...Bilediğim sessiz sitemler yüreğimi kesiyor...

Şimdi sen görmelisin yitik çocukluğumu...Yitiğim Yâr...

Cami avlusuna bırakılmış çocuk kadar yitiğim...

Ziyan defterim kabarıyor sensiz günlerle...

Saklıyorum acılarımı bir yorgan altına...Görme gözlerimi Yâr görme...

Buğu bulaşır gözlerine...Sahi Yâr..! ! !

Hangi öyküden bulaştı iç'ime bu korkular...Bulamıyorum gözümü kapadığımda saklanan düş'lerimi...

İhbar et bana bu gece saklanan her düşü...

Varsa bir parça Umut sür çiy düşmüş gözlerime...

D'üşüyor gölgem karanlık bir sokakta...Haydi Yâr..

Islanmadan gitmeliyiz...

Hüzün çiseliyor yine...

İyisimi sen çöz kelepçelerimi...

Benim firarim yine gözlerine...

alıntı

KaN_DaMLaSI
08-30-2010, 10:34 PM
Bir bütün idim ben Leylâ ile..
Sense Leylâ'yım diyorsun.
Sen Leylâ isen eğer; beni yakmaya hayâlin yeter..

___________________________________________


İki…Üç..
Tıp…
Sustum…
En “ vav “ halimle “ sana / sevdana “ sustum…

Çünkü sen;
“ Umut “ oldun ” vav “ hali yalnızlığıma…
“ Elif “ oldun “ canı “ sende saklı yarınlarıma…
“ Gül “ oldun dalında “ Cennet “ yazılı kavuşmalarıma..

İsyanlı Sükut
08-31-2010, 03:36 PM
En vav halimle senin bu paylaşımına sustum Selçuk,valla kelimeler çıkmıyor ağzımdan...Teşekkürler canım:cicek:

* İnci *
08-31-2010, 03:57 PM
Seninle ben bir çaydanlık gibiyiz.
Ben üst kısmıyım, sen alt kısmı.
Aramızdaki fark ise şu;
Ben sensiz de demlenirim, ama sen bensiz ancak su kaynatırsın..

aLıntı..

İsyanlı Sükut
08-31-2010, 04:05 PM
İnci'm formundasın yine,teşekkürler yüreği güzelim..:optum:

MisseM
08-31-2010, 07:44 PM
en az ıncım kadar sende formundasın bence güzelcem son paylaşımlarını okuyupta etkılenmemek mumkun değil..ne kadar paylaşımlarını okuduktan sonra lal olsada dılım yazıcak cumle bulamasamda o aldığım keyıfı hiç bıseye değişmem..
Anladım.
Gitme vaktidir şimdi
Mübarek bir yasın ardısıra
Ömür tüketmek vaktidir.
sizin sayfalarınıza gırıp o huzuru yakaladıktan sonra canım hiç çıkmak ıstemıyor:) bugunde zamanımı sana ayırıp okudum paylaşımlarını ıncımınkınden sonra senınde derınlıklerınde kaybolmak guzeldi..
ıyı kı varsın leylam ....o kocaman yureğine sağlık..dualarım sizinle..

İsyanlı Sükut
08-31-2010, 08:22 PM
Güzelcem seni buralarda görmek ne güzel,teşekkürler birtanem...
Okuyan gözlerine sağlık olsun...Sen gelip de okuyacaksan bundan sonra hiç susmaz yüreğimin dili bilesin...Duamdasın gülüm:optum:

TUTKUN
08-31-2010, 08:34 PM
gerçektende başarılıymiş. ellerine sağlık teşşekkür ederiz..

KaN_DaMLaSI
08-31-2010, 09:10 PM
En vav halimle senin bu paylaşımına sustum Selçuk,valla kelimeler çıkmıyor ağzımdan...Teşekkürler canım:cicek:


rica ederim ..:) sana özel sayfa açmak lazım aslında...:)

Çatışmalar var içimde
Bir yanım diğer yanımı yıktığı
Bitip tükenmeyen bir savaş
Bir yanım isyankar, bir yanım suskun
Ne tuhaf!
İsyankar yanımın konuşması gerekirken
Suskunluğum galip..

______________________________________


Bana susacak kadar ben,
Konuşacak kadar sen lazım diyorum..
Sen olmuyorsun ,
Ben...''SUS'' kalıyorum..

İsyanlı Sükut
08-31-2010, 09:18 PM
rica ederim ..:) sana özel sayfa açmak lazım aslında...:)

Çatışmalar var içimde
Bir yanım diğer yanımı yıktığı
Bitip tükenmeyen bir savaş
Bir yanım isyankar, bir yanım suskun
Ne tuhaf!
İsyankar yanımın konuşması gerekirken
Suskunluğum galip..

______________________________________


Bana susacak kadar ben,
Konuşacak kadar sen lazım diyorum..
Sen olmuyorsun ,
Ben...''SUS'' kalıyorum..
Teşekkürler son dörtlük çok hoşuma gitti...:cicek:
Burası bana ait zaten,sen istediğin kadar paylaşabilirsin şiir yazı vs.
Tabi kendindende beklerim şiir:)

İsyanlı Sükut
09-02-2010, 01:14 AM
içime çekip dizlerimi
başım gövdemde
gözlerimi susturuyorum.

kendimi tutuyorum..
çok sevip de sarılır gibi sevgilime
yüreğimi düşürüp
kaybetmemek için
tuz parça kırılmış parçalarını
öylece sıkıyorum..

ve her gece
böyle uyutuyorum ruhumu
seni beklerken..

"tamam geçti " diyerek.

neredesin ?

Zeynep YABANCI

Unutulmaz
09-02-2010, 02:52 AM
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash1/hs507.ash1/29981_422254383244_154747288244_5419552_6505186_n. jpg


"...eksikliğini duyduğum ve asla bana ait olmayacak yanın için...
"mümkün değil" dediğin her sefer için...
ama aynı zamanda "yine geleceğim" dediğin her sefer için...
sürekli bekliyorum.

sabrımın adına "aşk" diyebilir miyim?"Her bir paylaşım o kadar güzel ve özel ki, hangisine yorum yazacağımı şaşırdım...yüreğine sağlık canım, sevgiler.........:cicek:

Unutulmaz
09-02-2010, 01:46 PM
Meğer uykudaymış aşk, kapısını çaldığımda. Sükût tek merhemmiş kapı açılmadığında... Mecnun koşandı, Leyla susan; Yusuf arayandı, Züleyha susan; Varaka sabırdı, Gülşah susan; Süheyl yazandı, Nevbahar susan; Tahir duaydı; Zühre susan; Ferhat yangındı, Şirin susan...

Kapı bir gün açılacak...

Aşk uyandığı zaman...


http://fc09.deviantart.net/fs21/f/2007/268/e/f/Uzgun_Afrikali_by_bbkunar.jpg

Hani bazen kelimeler biter Tıkanırsın
Soylecek bir sey bulamaz susarsın ya
Oylece kalakalırsın hani..
Bu kez yardıma baskalarının sözleri koşar
Seni anlatamaz belki ama susmalarını bir nebze ifade eder..
Şimdi o satırlardayım..
Benim olmayan ama beni anlatacak olan..
Susuyorum ya ben yine işte öyle!


sustum

Eslemm
09-02-2010, 07:21 PM
http://img121.imageshack.us/img121/7482/hzngr.jpg

" Göz Yaşarır Kalp Hüzünlenir..
Sevdiginin acısı insanın kendi acısını örtebiliyor.. "

_AyAz_
09-03-2010, 02:19 PM
güzel yüreğinize ve emeklerinize sağlık arkadaşlar.hepside çok güzel paylaşımlar...

İsyanlı Sükut
09-05-2010, 08:45 PM
Yakıştırılmayan Masumiyet...

Yoruyor beni olmadığım kadar güçlü görünmek

Pamuktan kalelerin ardında kağıttan askerlerim savaşırken hayat denen er meydanında kazandıklarıma mı daha çok üzüleyim / ki elimde kalan bir avuç acı / kaybettiklerimin acısına mı bilemedim...
Ganimet saydıklarıma baktığımda gördüğüm kahverengi oymalı bir sandık dolusu hayalkırıklığıydı o kadar...
Gardım düştüğünde ruhumun zinciri çözülüyor iplik iplik
Doğrultamıyorum haklılıklarımın kılıcını düştüğü yerden üstelik kendimde doğrulamıyorum.
Kırıklarımın üzerine basıp bir çırpıda bırakmak istiyorum kendimi yaşam denilen yalanın kara boşluğuna...
Düşemiyorum
Dönüp bana kırıklara basılır mı diye sorma
İnsan yorulunca basıyor işte...


http://img37.imageshack.us/img37/7156/vazgectim.gif


Yoruyor beni sustuklarım

İçim çığlık çığlığa coşturuken isyanlarını beynimde dörtnala koşan cümlelerin yelesinden korktu satırlarım...
Bir türlü nokta koyamadığım gibi tek hece çıkartamadım dilimden
Ruhum düğümlendi
Boğazımda kaldı hıçkırıklar peş peşe
Yutamadım...http://img529.imageshack.us/img529/313/106440.jpg
Senle arama sessiz harfler sıraladım arayı açmaya çalıştıkça istemeden yaklaştım
Çıkmayan seslerin sağnağında bozdum ruhumun bekaretini
Bir bardak su doldurup avuçladığım tüm harfleri tek tek yutmaya çalıştım beynimin uğultusu sussun diye
Olmadı
Yuttuklarımla berber yutamadıklarımıda kustum içimin sessizliğine
İki dudağımın arasından akıttığımın pörsümekte olan hayatım olduğunu görünce tepkisiz bakakaldım sadece...
Dönüp bana sessizliğe kusulurmu diye sorma
İnsan yorulunca kusuyor işte


Yoruyor beni giden olmak
Bavuluma yerleştirdim ondan kalan hayatları
Hatırlamak istemediklerimi mi alsam yanıma sana dönmeme engel olsun diye
Yoksa unutamadıklarımı mı alsam '' herşeye rağmen güzeldi '' nidasıyla avunmak için bilmiyorum
Her şeyi unutmak için ama hiç bir anının unutmayacağımı bilerek çıkıyorum yola ama korkuyorum geriye dönüp bakmaya
Orada bıraktığım kendimi gördüğümde yine kendime yenildiğimi görmek ağır geliyor ruhuma
Korkularımdan korkuyorum hiç olmadığı kadar
Ufukta bir ışık arıyorum sığınmak için ama karanlığa esir oluyorum her adımımda...
Dönüp bana korkulardan korkulur mu diye sorma
İnsan yorulunca korkuyor işte...

http://img217.imageshack.us/img217/6167/bilmiyorum150x150.jpg

Şimdi bunları neden anlattım onu da sorma
Bilmiyorum
Belki içimi döktüm az da olsa anla beni diye belki de içime kıydım gözlerinin önünde
Yoksun
Yorgunum
Varlığında mı yorulmuştum gerçeği anlatırken çırpınışlarımda yokluğunun yoksunluğu yaşamak mı çok hırpaladı beni kestiremiyorum
Çocuktan bozma bir kadın
Hüzünden bozma bir acı
Saçma sapan tüm devşirmelerimi topluyorum
Lâl kesiyor ve gidiyorum
Ruhum titriyor sessizliğme
Zaman titriyor sensizliğime
Bense ah edip duruyorum
Bana yakıştıramadığın masumiyetime...


Yalan dedin yalan oldu...

Fasl-ı Mavi

KaN_DaMLaSI
09-06-2010, 09:28 PM
Serap olduğunu bilmesem,
Bir kahve içimi suskunluğum olur muydun….?

____________________________________________

sus-

ipince bir cizgi_
var:
dudaklarinin arasinda
sakla_
ma:
acilip kapandikca
gidip geliyor olmek_
le
yasam
arasinda
tam zamanidir artik:
sus_
ma...

KaN_DaMLaSI
09-11-2010, 09:12 PM
http://img2.blogcu.com/images/b/a/h/bahardalim/nimet.jpg

“Dert, gizlice Allah’ı anmana vesile olacaksa
tüm dünya mülkünden değerlidir...

Gözlerin basiretle nurlansın dilersen gam tozunu sürme çek de ağla!”

İsyanlı Sükut
09-11-2010, 09:17 PM
Serap olduğunu bilmesem,
Bir kahve içimi suskunluğum olur muydun….?

____________________________________________

sus-

ipince bir cizgi_
var:
dudaklarinin arasinda
sakla_
ma:
acilip kapandikca
gidip geliyor olmek_
le
yasam
arasinda
tam zamanidir artik:
sus_
ma...

Susayım mı susmayayım mı sende bir karar ver Selçuk:)
Zaten bende ikisi arasında sıkışıp kaldım bazen susmak en iyisi biliyor musun konuşursam kıyamet kopar...Bazende görmedim,duymadım,bilmiyorum moduna gireceksin ki başına bela gelmesin...

http://img2.blogcu.com/images/b/a/h/bahardalim/nimet.jpg

“Dert, gizlice Allah’ı anmana vesile olacaksa
tüm dünya mülkünden değerlidir...

Gözlerin basiretle nurlansın dilersen gam tozunu sürme çek de ağla!”

İkiside çok güzel paylaşımlar teşekkür ederim:cicek:

KaN_DaMLaSI
09-12-2010, 03:58 PM
ŞEHİRLİ ZANNETME BENİ..!

İçinin sokakları pis kokan..sesini dağlardan alan rüzgarla savrulan bir hoyrattır yüreğim..cehennem yangınlarının kasvetidir içimde yanan..şehvet değildir iki ırmağın kavuşmasıdır uzanırken ellerine ellerim..bir kainattır bedenim...uyuşmuş ve kokuşmuş bir sevda değil dağ başlarını yurt edinmiş bir aşktır sana verdiğim...

Unutulmaz
09-12-2010, 04:43 PM
Seviyorsam susmalıymışım.. (http://birgo.mynet.com/masal/yazi/seviyorsam-susmaliymisim..)

Seviyorsam susmalıymışım..
http://img.blogcu.com/uploads/okyanusumm_1152176693119.jpg (http://img.blogcu.com/uploads/okyanusumm_1152176693119.jpg)

Yüreğin yanıp tutuşurken bir avuç sabahla yıkamak gerekirmiş O'nsuz
yarınları. Güç katan, hayat veren, canım derken sevdama, el olup gitmek kadar
yavanmış, yalanmış aşk.Yalnızlık daha güçlü kılıyor küçük dünyamda beni. Renkli
bir yaşamsa güzel görünen, kendi güvenimin kokusu gerçek hayat. Gerek acı, gerek
mutluluk, hepsi kendi bahçemde ektiğim tohumlarda sundu bana büyük yüreğimi.
Şans verirken canımı acıttığını, yüzüme gülerken sevdamı kanattığını bilemeyecek
kadar kapamışım gözlerimi. Masallardaki gibi yaşadığımı düşünürken pembe
köpükten dünyam damlayarak düştü avucuma dün gece. Hep elimi uzatışlarım geliyor
aklıma şimdi. Kendi hayallerime sarılışlarım, umutları bir bir dizişim
yıldızlara yastığımla kavuştuğumda.Ben O'nun omuzundayken bile
yalnızlığımlaymışım ... Eylül gözler yok artık hazan mevsimimde.Hayatımın
oyununu, oynadım ve hayatımla ödüyorum bedelini... ne için ? Hataları üstlenip
kendime haklı çıkardım canım dediğimi .. vazgeçmemek, kaybetmemek adına. OYSA
O'nu KAYBETMEKLE KAZANDIM YASYASAK KELİME...
Hoşçakal haketmeyenim...
Ardında neleri sakladığını bilemediğim gülüşünle hep mutlu kal !

Unutulmaz
09-12-2010, 04:43 PM
gelmedin (http://birgo.mynet.com/masal/yazi/gelmedin-)
http://img03.blogcu.com/images/h/e/r/herseyimdin/lmys7_1244313040.jpg (http://img03.blogcu.com/images/h/e/r/herseyimdin/lmys7_1244313040.jpg)
Sana koşuyorum
yalınayak..

Tüm hatalara rağmen,
günahlarımı omuzlayarak sana koşuyorum.

Hayat defterimin yaldızlı
sayfalarını açtım, bu aşkı yeniden yazmak için.

Duy sesimi! Duy yüreğimi!
Duy beni!

Ne olursun bana gel
sevdiğim!!

Fırtınalı soğuk
ayazlardan alıp sıcak iklimlere götüresin diye seni bekledim.
Adını
haykırdım boş sokaklarda, sesim yankılandı sen duymadın.
Kayboldum karanlık
şehirlerde, yabancı yüzlerde aradım seni
belki bulurum dedim bulamadım,

çöktüm ağladım.

Sana koştum..tüm
nefesim,tüm özlemim,tüm gücümle..

yıldızlara baktım,siyah
denize süzülen yakamoza sordum,
en
sevdiğin papatyalara..
sana koştum,seni bulurum
sandım..

tüm kuşlara haber saldım
“gelsin” diye
gelmedin...

öyle çok sevmiştim ki
seni..
senin sonunda nokta olmaya razıydım.
türküler söyledim adına,duyup
gelesin diye,
gelmedin...

Gözlerim
kapıda,kulaklarım telefon sesindeydi, uykuları haram ettim kendime..
hani
özlemimi duyarda gelirsinsin sandım,
gelmedin...

Sana koştum,seni bulurum
sandım..

Ayağımda çalı
dikenleri,yüreğimde acı,avuçlarımda kan damlaları..

Gelirsin yarama merhem
olursun sandım…
Gelmedin.

İsyanlı Sükut
09-15-2010, 03:46 PM
Suskunluk'ta Bir Dil'dir..

Suskunluğun misafiri olmaktan haz alıyor yüreğim!
Musalla taşındaki cesedin suskunluğu kadar suskunum
Konuşmalara küstüm! Gemilerim artık kendime yol alıyor.

Her zaman her yerde her istenileni anlatamıyorum.
Kime neyi nasıl ispatlayacaksın! o halde suskunluğun elini tutuyorum.
Merhem tutmaz öyle yaralarım var ki! Konuşamıyorum...
İçime atıp susuyorum.
Kurşun geçmez şartlanmış beyinlere söz geçiremiyorum.
Sayfalarca susuyorum.
Kelimelerimin dinlenmeye en çok muhtaç olduğu anlarda
Beni anlayacak bana derman olacak birini aradığımda
O çok (boş) konuşanlar kaçıyor.
Sokağımın gece yarısı suskunluğa terk edildiği gibi
Bende yüreğimi suskunluğun kucağına bırakıyorum
Konuştuğum zaman mahkûm
Sustuğum zaman zanlı muamelesi görüyorum.
Ne yapacaksın kime gideceksin...
Anlamsız konuşmalardan kendime sığınıyorum
Zor olanı tercih ettim sustum...
Boğazıma dizilmiş sözcükleri söylemeden haykıramadan içime atarak...
Bir bilseler susan birinin gözlerinde çuvallar dolusu kelime olduğunu
Ve yine bir bilseler söz tükenmişse en güzel cevabın susmak olduğunu...

Tarif edemediğim acıları
Hayal kırıklıklarımı susuşlarımla örtüyorum.
Yüreğimin en ücra köşelerine inen zehirli oklardan
Canım çok yandı!
Konuşursam;
Kırmaktan kırılmaktan
Gözyaşlarımı tutamamaktan
Kelimeleri yan yana getirememekten
Yaralı kelimeler sunmaktan korkuyorum.
Geri alınmayacak kelimeler adına; ağzımın sürgüsünü çektim!
Şuan boğazımda düğümlenen kelimeleri çarmıha germekle meşgulüm
Sustum...
Ben sustukça suskunluğumun üstüne düşman gibi sözcükler yağsa da
İncitseler de beni artık vakit susma vaktidir
Korkup kaçtı
Suçunu kabul etti
Haksız olduğunu kabullendi diyecekler...
Desinler... Dudağım mühürlü!
Duygularım susuşlarımda saklı kalacak.
Yıllardır biriktirdiğim hiç kullanılmamış kelimelerimi
Devren satılığa çıkarıyorum. İlan verdim!
Alan olmazsa kalbimin morgunda biriktireceğim

Sahi her susan haksız mıdır?
Belki de her Suskunluğun arka planında ciltler dolusu anlamlar vardır.
Kim bilir!
Ve bir gün Söylenmemiş cümlelerimi zulama koyup gideceğim bu şehirden
Varsın kaçtı desinler...
Susacağım!
Derin denizleri her rüzgâr dalgalandıramaz..

İsyanlı Sükut
09-15-2010, 03:56 PM
ŞEHİRLİ ZANNETME BENİ..!

İçinin sokakları pis kokan..sesini dağlardan alan rüzgarla savrulan bir hoyrattır yüreğim..cehennem yangınlarının kasvetidir içimde yanan..şehvet değildir iki ırmağın kavuşmasıdır uzanırken ellerine ellerim..bir kainattır bedenim...uyuşmuş ve kokuşmuş bir sevda değil dağ başlarını yurt edinmiş bir aşktır sana verdiğim...

Böyle bir sevgiliye sahip olan daha ne isterki Rabb'inden...
Eyvallah...

İsyanlı Sükut
09-15-2010, 09:01 PM
http://img03.blogcu.com/images/o/l/m/olmayanulke/y1p81f2klrmfwlzuuq099azkp5m3dcm6slhvgouaycu32hfjlw yhyesfeokmjgp4oqqhsx5qrwkwtc_1242816749.jpg
Kırkbirinci Kapının Ardındaki Bekleyen'e . . .

Düşündüm...
acaba ben hangi kapının önündeydim...
kırkbirinci kapıyı açmama daha kaç kapı engeldi...
Büyük bir umarsızlıkla açtığım diğer kapıların hiçbirinde aradığımı bulamamıştım şüphesiz
elimi sol yanıma bastırdığım zaman daha iyi anlıyordum bunu...
Bir kırkikinci kapının var olmayacağı düşüncesiyle atıyordum adımlarımı

. . .
Ey kendisiyle anlamlandığım
nakış nakış içime işlediğim Sevgilim.
Sana gelmek için çektiğim hiçbir çileye sızlanarak dönüp bakmadım.
Değil mi ki senin uğrunda çekilmiştir hepsi
ve bir anlamlı iz taşır boynunda...
İzbe sokaklardan geçti yolum
adı konulmamış düşünceler yolumu kesti.
Giriştiğim bütün savaşlardan yenilgiyle çıktım.
Yenile yenile öğrendim yenilenmeyi.
Ve arındım..
Kurtuldum üzerime düşen zamanın belalarından...
Sana geldim...
Elimde anahtar
Kırkbirinci kapı önündeyim bakışlarım yerde
Açmaya cesaretim olmasa da oradasın biliyorum
Kırkbirinci kapı ardında
alıntı

İsyanlı Sükut
09-16-2010, 07:14 PM
Yüzlerce sükût düşmüş kalemime.

Adını anınca kanıyor yine bildik yaralarım
Ve yokluk kokuyor ardı ardına sıralanmış boşluklarım.

Yüzlerce sükût düşmüş kalemime.
Sadece yoluma ektiğin sızıları büyütmek için konuşuyor suskunluğum.
Çehreme gömülmüş çizgilerin acımasızlığıyla
Kaçıyorum düşüşlerime aldırmadan ..

Cebime sıkıştırdığım avuntuların hükmü geçersiz.
Gözlerimmatem yüklü rüyaların amansızlığına isyanlarda.
Kısık sesli gitmelerim çökmüş dizleri üstüne
Dizlerim kan revan ..

İçimde birbirini sobeleyen hüzünler
Ayaklanıp fırlatıyor yüzüme ağrılarını.
Canıma yapışıp kalan acıları
Biriktirdiğim birkaç gülümseyişle oyalayamıyorum .. !

Susuşuna notalar diziyorum yüreğimin
Dilimde hep aynı şarkının nakaratı dönüyor ..
Güçsüzlüğümün arkasına sakladığım
Son çocukluğumda nefessiz kalıyor bu masalda.
“Bir varmış bir yokmuş…”lara vuramıyorum kendimi ..

/ Aşk azad olmuş imlası bozuk bir cümle şimdi
Çektiğim o uzun ‘ahh’lara biçilen sus payı belki.. /

'EylüL'
09-18-2010, 12:36 PM
senin dizelerinde yüzlerce sükut görmek artık senle özdeşleştğini gösteriyor çok güzeldi tamamıyla

yüreğine sağlık canım

İsyanlı Sükut
09-18-2010, 12:39 PM
Teşekkür ederim Dilek'im,bazen sükut etmek bile okları üzerime bırakmayı durdurmuyor...Okuyan gözlerine sağlık:cicek:


Sükut eyledim ''Kahrı var'' dediler,
biraz söyledim ''Zehri var'' dediler.
Sustum ''Kahrından susuyor'' dediler;
biraz konuştum ''Zehrini kusuyor'' dediler

Eslemm
09-18-2010, 05:27 PM
http://files.myopera.com/Bi%C5%9Fnev/blog/3342156471_2b3a95f41d.jpg
...
Toprak at sükûtumun üstüne ey adı Yâr...
tüm harflerimi gömdüm yüreğinin mabedine,

Vazgeçmenin Berzâhında,
Arş-ı â'lâsındayım bu aşkın,

Sıratta kalmak yakışmadı sol yanımıza...
Cezm eyledi gönlüme bu Efsa
Bir adım ilerisi cehennemden mülteci hâr
Bir adım gerisi ömr-ü nazar

Bu bendeki Nâr demire bile zarar...
Nefs-i zebûnun eline bırakma beni Ey Yâr...

Eslemm
09-18-2010, 05:35 PM
http://files.myopera.com/Bi%C5%9Fnev/blog/32111_421787396092_291850196092_5900203_2237483_n. jpg


Yâr dedik düştük yollarına...
Tarifi imkansız susuşlarınla,
Tedavisi imkansız yâr'alar bıraktın ardında....
Yâr dedikce dahada kanadı bıraktığın yâr'a.
Zaman dedin bıraktın yâr'ına...
Sarmaya ne '' zaman '' yetti nede ''dûa ''

KaN_DaMLaSI
09-19-2010, 03:55 PM
http://fc09.deviantart.net/fs40/i/2009/022/0/2/please_stop_by_JordanRobin.jpg


Aşk sessiz sevgi dilsizdir.... Hadi topla yüzünü prenses,üzülme katla hüznünü kaldır çekmeceye biyerlere....sakla.....daha ömrünü tüketecek nice yaraların olacak.kabukları düşecek yeniden kanayacak.gitmek istiyor bırak gitsin,gitmek istiyorsan ardına bakmadan çek git..yeni yanlışa izin verme ...Birdaha gelmesin.... ister Yen İster Yenil....! daha Gençsn Öğreneceksin....

MisseM
09-19-2010, 10:37 PM
http://serefraz.files.wordpress.com/2007/09/sessiz-ce.jpg

Agzimdan senin icin cikacak tum kelimleri yere dusursem,inan tas ezilirdi..

Emre Kalci/ kir

İsyanlı Sükut
09-20-2010, 10:05 PM
Erken Uyandım DüşümdenBir örselenmiş dün kaldı elimde
Masum dokunmaların yakarışı dilimde
Sen gittin..herkes gitti...
Uzatıp başını çığlığımıngökyüzüne
Bezedim narin gülümseyişlere..

Beklemedi dün... /Yarın uzak..

Arsız sevilerle yandı
Yakındır sanarak ..son liman

Erken sustu kuşlar
Dal kırıldı sert rüzgarlarla
Kavurdu sıcaklar gözleri
Deniz hep hırçın
Kırmızı bir yalnızlık işte / Benimkisi...
Doladım sırtıma vazgeçişlerimi

Özgürlüğüm heybemde
Yazarım yeniden bir şiir diye

Ağlamıyorum ..
Bak..
Ne senin uçup gidişine umutlarım arasından
Ne de ötekilerin
Sana hiç benzemeyen ....


Güneşlere gülüp bu sabah yine
Susmasın diye kalemim
Erken uyandım düşümden...


Alıntı

İsyanlı Sükut
09-20-2010, 10:07 PM
http://fc09.deviantart.net/fs40/i/2009/022/0/2/please_stop_by_JordanRobin.jpg


Aşk sessiz sevgi dilsizdir.... Hadi topla yüzünü prenses,üzülme katla hüznünü kaldır çekmeceye biyerlere....sakla.....daha ömrünü tüketecek nice yaraların olacak.kabukları düşecek yeniden kanayacak.gitmek istiyor bırak gitsin,gitmek istiyorsan ardına bakmadan çek git..yeni yanlışa izin verme ...Birdaha gelmesin.... ister Yen İster Yenil....! daha Gençsn Öğreneceksin....

Haklısın daha öğreneceğim neler var hayatımda kimbilir,emeğine sağlık:cicek:
http://serefraz.files.wordpress.com/2007/09/sessiz-ce.jpg

Agzimdan senin icin cikacak tum kelimleri yere dusursem,inan tas ezilirdi..

Emre Kalci/ kir

Güzelcem ne taşların altında kaldı da yinede ezilmedi,ezilen yine ben oldum...
Bundan sonrası hep sus'ta...

Eslemm
09-25-2010, 07:10 PM
http://img03.blogcu.com/images/s/i/r/sirrah/dua__wince___medium__1247274277.jpg


" Henüz яesmedilmemiş Bir Hüznün Çizgilerini Taşır Suretim "

İşte Bu Yüzdendir İçten İçe DöküntüŁerim . .http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs569.snc3/31065_120359191338662_117310864976828_96482_132315 5_n.jpg

İsyanlı Sükut
09-29-2010, 09:13 PM
Sen korkak savaşçı !
Aşk’ın kutsal çığlığıdır gözlerimdeki susuş..
Sana içlenmektir ask..
Sana hiçleniştir..

**
Sana öldük her savaş meydanında
Kılıçta kan ve acı..
Sen korkak savaşçı !
Topla yere saçılan onurunu ve itaat et içindeki düşmana..

Sana yazdığım şiirler kadar eskiydin oysa..
Fikrin gerçeğine
Gerçeğin çilesine muamma..

Dokunmadan inanıyorken yüce olanın varlığına
Sana sarılıp uyumak neden yetmiyor varlığına inanmama..

***


Kim ola ki satarsa askı hiç uğruna
Hazır olsun içindeki cehennemin azabına
Cezası müebbet mahkumiyettir; ateşten yaratılan yalnızlığa ..


Alıntı

İsyanlı Sükut
09-29-2010, 09:20 PM
http://img259.imageshack.us/img259/863/amazon3resimlergaleriswg4.jpg

bir masal mı hayat

üç elma hikayesi yani...

sonu mutlu biter hep ya...

masalımın sonunda

kim derdi ki kimse çözemeyecek bu derdi..

kim derdi ki

üç elma yerineüç koca taşın düşeceğini

sevda yerine acıların deleceğini dağları

bir de yüreğimi

o kocaman dağlar kadar kocaman yüreğimi...

delip geçeceğini...kim derdi ki masalın drama dönüşeceğini...

kim der di ki...

sevdiğim masallarda yokolup gideceğimi...


-ALINTIDIR-

İsyanlı Sükut
09-29-2010, 09:24 PM
http://img92.imageshack.us/img92/5138/showlettergi3.gif


Ama sen sustun...Biliyorum cok sey söyleyecektin bana.
Hayatinin sirlarina ortak edecektin beni.
Kendini anlatacaktin. Özlemlerinden beklentilerinden
yasantindan meraklarindan begenilerinden
umutlarindan söz edecektin bana...
Ama sen sustun...
Sen anlatacaktin ben dinleyecektim. Gözlerim gözlerinde
hic bikmayan bir dinleyici olacaktim karsinda.
Ne kadar konusursan o kadar mutlu olacaktim.
Agzindan cikan her cümleyi beynime kaziyacaktim
ve sonsuza kadar cikmayacakti oradan o sözlerin...
Ama sen sustun...
En sevdigim sarkiyi söyleyecektin ben sana eslik edecektim.
Serefime kalkan kadehine gülümseyerek bakacaktim.
Önce “raki sisesinde balik olacaktik” sonrasinda her serefe kalkan kadehte
“Ümit Yasar”i anacaktik;
“Siirim senin agzinda dualasir
Ses ahenk olur söz manalasir
Asigim diyerek hor görme beni
Seni seven ölmez evliyalasir.”
Ama sen sustun...
Hayallerini anlatacaktin bana. Bense anlattigin her hayalinin bas rolünde olacakim.
Yagmur yagacakti senin semsiyeni saklayacaktim kosacaktin pesimden.
Yakalayinca beni sirilsiklam sarilacaktin. “Gidelim buralardan” diyecektin
git git bitmeyecekti ciktigimiz yollar...
Ama sen sustun...
Bana sevdalarini anlatacaktin yüregim heyecanla carpacakti.
Bir sevgiliye sunus gibi sözcüklerin kalbime isleyecekti.
Konussaydin sözcüklerine sarilacaktim.
Gözlerimi kapatip isini pervasizca hissedecektim tenimde.
Kokunla sarhos olacaktim...
Ama sen sustun...
Kelimeler tutuldu sende. Ben de gözlerinle konustum. Daldim sonsuz derinligine.
O derinliklerde sakladigin her ne varsa cikardim gün isigina. Utandin kactin saklandin.
Tutuldu kelimeler belki sende ama gözlerin konustu benimle.
Sen sustun gözlerin acti ruhunu bana.
Konussaydın bir de konussaydın.. .
Amacsizca ciktigi seferlerden yorulmus köhne bir tekne olurdum kiyilarinda ben...
Ama sen sustun...


-ALINTIDIR-

MisseM
10-01-2010, 02:21 PM
Farkında olmadan ne de çok sevmişim seni ...
İçimden konuşup kunuşup dışıma susmuşum ...
Kısa kısa sözcükler kurmuşum kimselerin bilmedği bir alfabe ile ..
Farkın da olmadan uzayıp gitmiş senli duygularım ...
Vakitlerime iliştirdiğim nun'ları ayrı ayrı zamanladım itirazlarımı ...
Her gece de bir düşleyip bin düşmeyi..
Bütün ben'lerin sen olması geceden sabaha kalan ben'sizlikle yoğrulmuş hüzünlerime susuşlar ...
Oysa ki ; bir anlamsızlıktı kendimce ettiğim itirafları yalanlamalarım ..
Gırtlağıma kadar bulaşmış sessizlikle bütün sen'leri yutkundum içime ...
Yanmış oysa bütün duygularım gecenin serinliğin de fark etmemişim...
Rüzgarın ile esip gittiğim şehirlere anlam veremezken şimdi bütün anlamlar sadece suskularım oldu ...
Zavallı fikirlerim ; evvelime kalmış boş-vermişliklerim...
Şimdi boşvermişliğime bulaşmış umursayan yanlarım ...
Tutku ; bütün duygularımla öğrendiğim ezberlediğim ama sözlüsünü yapamadığım acı acı zamanların adı ...
Gözüme kaçmış " sen " suskusu ile yürek süretime intihar ediyorum seni ..
Gecenin loş karanlıkların da ;
Dem tutmuş her yanıma koca bir sessizlik ..
Son dem yine sensizlik...
Fark etmemişim oysa ki ; duygularımın uykusuzluğu geceden sabaha kalan göz yaşları ..
Umudumun direnç yanı direncini kaybetmişçesine yüreğimde oluşturduğum küçük bir Giz alfabesi ile ..
Tümcelerimin bütün'süz haliyle yazdığım bütün dizelere ...
Dilimden çıkan bütün kelimeler ...
İçimin çığlıklarına bulaşmış dışıma vurgulanmış..
Sesim de sen sessizliğimde ...
(alinti)

MisseM
10-01-2010, 02:26 PM
Gırtlağıma yapışık dil gibi sessizliğim..!Eteğime asılan kelimeleri dökemiyorum kucağına..Cesaret saklanmış koltuk altıma,Pis kokulu ter gibi akıtamıyorum..!

İsyanlı Sükut
10-01-2010, 08:30 PM
Güzelcem,yine suskunluğum üzerimde bu aralar...Sayfamı boş bırakmadığın için teşekkürler:)

KaN_DaMLaSI
10-03-2010, 03:18 PM
http://img2.blogcu.com/images/g/u/l/gulalee/birdbkh.png
...

Ne demiş şair;"Ben her zaman konuşmam;

Ben senin susmalarını dinlerim…"

İsyanlı Sükut
10-04-2010, 07:23 PM
Eyvallah;)

* İnci *
10-04-2010, 07:38 PM
çok acıdı canım,
sus'tum ona söyleyemediklerimde..
dudaklarını aralasa,
"seni"dese..
"seviyorum"diyecektim..
...oysa o sadece sus'tu..
ben yine öldüm..
aşk dedim..
ne uslu..

Alıntı..

İsyanlı Sükut
10-04-2010, 07:52 PM
İnci'm geliyorsun öyle bir şey paylaşıyorsun ki o anki duygularımı sanki anlarmışcasına...Eyvallah yüreği güzelim:cicek:

* İnci *
10-04-2010, 07:58 PM
İnci'm geliyorsun öyle bir şey paylaşıyorsun ki o anki duygularımı sanki anlarmışcasına...Eyvallah yüreği güzelim:cicek:

O kadarcıkda anlayabileyim seni Leylam bunca zaman geçti dimi (:
Rica ederim güzel gönüllü'm..:cicek:

İsyanlı Sükut
10-04-2010, 08:01 PM
Anlıyorsun beni bende seni..
Yeter de artar hani..

Eslemm
10-04-2010, 09:29 PM
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash1/hs437.ash1/24129_372576470336_273418990336_4679373_3752707_n. jpg

Leyla, Mecnun un herşeyi idi.
Leyla ateşti, Mecnun pervane.
Leyla evrendi, Mecnun koskoca bir hiç.
Leyla topraktı, Mecnun yağmur. Leyla bir yoldu sonu olmayan, Mecnun bir yolcu "öz" arayan.
Leyla, Mecnun un nesiydi biliyor musunuz? "Leyla, Mecnun un hiç bir şeyiydi. Mecnun zaten Leylaydı ."

İsyanlı Sükut
10-04-2010, 09:32 PM
sevimlim:optum:

Eslemm
10-05-2010, 10:16 AM
sevimlim:optum:

c.bebeeeeemmm :optum::D

Eslemm
10-05-2010, 11:21 AM
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash1/hs425.ash1/23522_331226788636_323427503636_3444877_356158_n.j pg

Sükûtumun baş-harfi,
Elemlerimin cümle hecesi!
Adın dokununca içime,
Yüreğim cevap/sızlanıyor...


Sancılı g(s)öz/yaşı vardiyalarımda,
Kirpiğime takılan hüzünler,
Ovaladıkça gözyaşlarıma batıyor...


Hergün kaçak bindiğim seferlerde,
Senden bana dönemiyorum!
Omuzladığım can kırıklarım, ellerimde sızlıyor...


An be an yeni bir acıya doğrulup,
Çöküyorum dizüstü ölümlere!.


Virgülü kayıp,
Noktası kalın puntolu bir sevda taşıyor ceplerinden..
Bense kefenle(ye)miyorum heceleri!
Recmettiğin seslerinin,
Ardı sıra sus-a-mıyorum!
Ağız dolusu çığlık biriktiriyorum!...


Her satır başı hüzünlerdesin,
Silkelesemde dökülmüyorsun, satırlarımdan!

Düşlerimi giyotine kurban ettiğinden beri,
Iraksak bir vuslatın provasındayım hala!


Gökyüzünün kirpiklerimden kaydığını hissediyorum..
Ve üstüne düştüğümü devrik bir hayatın..
Yitik ömrümün ücra köşelerinde,
Adım başı hep sen varsın!


Acıya bulanmıs hüznümüzü
Hep senle yuğuyorum yâr!
Düş/tü, kırıldı zaman ellerimizde!
Dağıldı, toplayamıyorum!
Çıkmış rayından ömrümün sevinci,
Neresinden çekersem çekeyim,
Bu acıya bir sevinç yamayamıyorum!


Yine bir leyl sükûtunda yâr,
Kuşan sevda sözlerini!
Ellerinde güneşlerle,
Eskisi gibi,
Karanfil rengi düşlerinle gel!
Söndür elemin nârını!!
Ve topla cümle sözlerini,
İmlâsı bozuk düşüme,
Değdir harflerini!
Ver elini!
Kan revan olsun gidişler!.
Ver elini!
...............................


Tut artık düşlerimin ellerinden!
Ya da azat et!!
Azat et beni kendinden!!......

Eslemm
10-06-2010, 08:02 PM
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs545.snc3/29879_388561849500_169843164500_3764211_2219601_n. jpg

İsyanlı Sükut
10-06-2010, 09:23 PM
Sus!

Ağızı gırtlağı dili bulup da
Çeneni tutmayı bilemezsen sus!
Vâkıf olup ilme âlim olup da
İlmini satmayı bilemezsen sus!

Tatlı dilli değilsivriyse dilin
Hak-hukuk bilmezse ölçüde elin
Börk düşüp ortaya çıkarsa kelin
Kendine çatmayı bilemezsen sus!

İki kelâm sevgi sözü etmeyip
Ene’yi ezip de kibri atmayıp
Taptuk Emre Kapısı’nda yatmayıp
Edebi tatmayı bilemezsen sus!

Unut artık insana hor bakmayı!
Pire için yorganları yakmayı
Büyük söz etmeyip büyük lokmayı
Çiğneyip yutmayı bilemezsen sus!

Eğriyi doğrudan ayırt etmeli
Türk gibi başlayıp “Türk”çe bitmeli
Gerçeği bulmaya kime gitmeli?
Deyip de gitmeyi bilemezsen sus!

-Alıntı

BiNNuR
10-06-2010, 09:25 PM
http://img88.imageshack.us/img88/2411/16t37caminardindanyb7pn5.png

İsyanlı Sükut
10-06-2010, 09:27 PM
Teşekkürler Binnur abla:)

İsyanlı Sükut
10-06-2010, 09:28 PM
Hadi Git Yâr...

Hadi git yâr!
Daha fazla sen yüklenemiyor kalbim.
Daha derin düşleri kaldıramıyor bedenim. Kalmadı lügatimde içimi yakmayan bir söz. Bendeki resmini sakladığım sandık; bir çift göz?
Yâr! ekseni değişti artık dünyamın. Ne geceleri uykuya teslim ediyorum düşüncelerimi. Ne de sabahları gündoğumlarıyla yeni bir yelken açabiliyorum kurtuluşuma. Her benle başlayıp senle devam etmek zorunda olan gün dikenli bir dal oluyor bana.
Hadi gönlüm
Defalarca düş uçurumlardan kan-revan ol. Ve boşalt içini. Damarlarından ansızın geçen ve ?yar?ı anlamlı kılan ezinci katlet. Bitir bu sonsuz şiiri. Son bulsun ağıt tadındaki sevgi söylemleri. Yâr yüreğimdeki ?is?ini başka bir yere sevk et hadi.
Ah yâr gün gün mısralar döktün içime. Yüreğimi sana dair söylenmiş mısralarımla yıkadın. Ben hep sana uzaktım. Yollarda kaybolsam sen önüme çıkan tuzaktın. Ben her gece gözyaşlarımla yıkadığım masallarımı saçlarına yolladım. Saçlarından kulaklarına musalla taşı gibi bir soğuklukla inip beni sana anlatır sandım.
Yanıldım?
Hicran yağmurlarından sıyrılıp ötelerde kendimi aradım bulamadım?
Hayatımın gençlik satırlarında adı geçen yâr.
Sırtımı her döndüğümde bir can yitirdim bu bahar?
İdama giderken hislerim güneşim yüzünü görmeyi bekledim hep. Kalemi kırık bir aşkı mühürledim yüreğime. ?unuttum? diye haykırırken bile unutmadığımı ispatlıyordum kendime.
Yoruldum yâr
Bütün kapılarımı kapatmaya hazırlanıyorum gönlümün. Kimliğimi hediye edip bu şehre her bir adımımda anıları sürükleyip ardımdan ve rotamı da ekleyip nabzıma gidiyorum? Mutlu günlerin gelmesini bekleyen çehremdeki çizgileri siliyorum. Ceplerimi dolduruyorum yedekteki acılarla. Her sabah yüzümü yıkadığım tavana asıyorum hayallerimi. Ansızın içime düştüğün günden beri ayakları burkuldu ömrümün. Ve ben her gün bir daha ölmek için uyanır oldum uykumdan. Paslandı gözlerim. Sen kendin için kal yâr ben senin için giderim. Bu defa sürgünlere giden yüreğime bedenimi de eklerim. Bağdat olurum yıkılırım kurşunlara. Filistin olurum kalırım duvarlar arasında. Ama yine de İstanbul?u saklarım alınyazımda.
Nerde olursam olayım unutma yâr; yarın yeni bir gün ve her yeni günde olduğu gibi senli ölüme hazırlanıyor gönlüm

İsyanlı Sükut
10-06-2010, 09:35 PM
http://files.myopera.com/SadeceSevdim/blog/18789694.png


Niyet ettim Allah rızası için

seni unutmamaya !..

İsyanlı Sükut
10-06-2010, 09:37 PM
Bir sus'umluk sesimiz vardı dilimize dokunduramadığımız,
Şimdi hangi yad eller sahiplendi de bu kadar konuşur olduk,
Keşke dillerimiz az konuşaydı da yüreklerimiz yanmayaydı bu kadar..

....

İsyanlı Sükut
10-09-2010, 12:42 PM
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash2/hs370.ash2/64846_165149936831224_116129585066593_563600_74852 22_n.jpg

Gökler ağlıyor biz ağlamışız çok mu ?

N.F.K

İsyanlı Sükut
10-09-2010, 01:00 PM
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc4/hs792.snc4/67257_458417436984_189976056984_5488944_7943851_n. jpg

Dört şey vardır ki, bunlar insanı, ilmi az bile olsa,
Allah indinde de, insanlar arasında da en yüksek dereceye çıkarır. Bunlar:

1-Hilim,(yumuşak huyluluk)
2-Tevazu,(alçak gönüllülük)
3-Cömertlik,
4-Güzel ahlaktır.

( Cüneyd-i Bağdadi)

'EylüL'
10-09-2010, 03:14 PM
Bir sus'umluk sesimiz vardı dilimize dokunduramadığımız,
Şimdi hangi yad eller sahiplendi de bu kadar konuşur olduk,
Keşke dillerimiz az konuşaydı da yüreklerimiz yanmayaydı bu kadar..

....


çok beğendim bu sözü teşekkürler leylacım:cicek:

İsyanlı Sükut
10-09-2010, 03:18 PM
Bazen bana esiyorlar Dilekcim yazıyorum işte...Beğenmene sevindim canım:)

İsyanlı Sükut
10-09-2010, 09:19 PM
Susuyorum!..
Kötü nefesli geceyi yırtan gündüze...
Ve şölen çeken bütün kelimelere inat...
Susuyorum en kanayan yerinden aşka...
Gözlerimden patlayacakmış gibi bulutlar geçiyor...
Sanki birazdan şimşek çakacak...
Sanki gözyaşlarım sağanak halinde yağacak...
Ama ben susuyorum...
Yağmıyorum!..

Susuyorum!..
Anlaşılmaya çalışmıyorum artık...
Ne de kimseyi anlamaya...
Kuytu mağarama çekiliyorum...
Ve en çok kusuyorum vefasızlıklara inat...

Derinden susuyorum!..
Tüm çıplak hüzünlere...
Güneşin sırtına tırmanan gölgelere...
Ve mutluluk maskesi takmış bütün insanlara...
Hayallerin tamiri imkansız...
Anlatamadığım için küsüyorum...

Susuyorum!..
Özne ile yüklem yer değiştirmiş...
Aşklarda kafiyeden eser yok...
Galiba susmak yakışacak en çok bana...
Hıçkıra hıçkıra susuyorum...

Susuyorum!..
Bir yangını başka bir yangınla söndürüyorum...
Çünkü aşk yalan...
Çünkü aşıklar yalancı...

Susuyorum!..
Bütün masum sözlerim zehirlendi...

(alıntı)

İsyanlı Sükut
10-11-2010, 10:07 PM
http://img25.imageshack.us/img25/1995/orkide.jpg

Hoş kal iki gözüm

Adımlarıma toprak kokusu siniyor
Gurbetine yol alırken
Çamura bulanıyor gözyaşlarım
İşgal edilmiş bir hayatın enkazı sırtımda taşıdığım
Mezarlar geçiyorum üstü açık
Göğsümden sızan yas
Doyuruyor eşkıya bakışları
Adım adım ölüyorum
Vakit çoktan doldu sevgili
Geldiğim iz de…kayboluyorum
Şehir gri tuval
Kirpiklerinde uyutuyor bulutları
Büyüdükçe büyüyor matem
Bir fırtına kopuyor sessizliğin kucağında
Ağlıyor şehir son ses
Ve sen…

Islık sesine karışıyor sesin
Canhıraş…
Uzansam…Kördüğüm

Yalnızlığına rehin bırakıyorum gözlerimi
Söyleyemediğim her sözcük
Dudaklarımda müebbet yemiş mahkum
Alelacele bir veda bu benimkisi
Anlasana sevdiğim!
Korkuyorum…

Sûr un nefesi dokunuyor yüzüme
Mahşer omuzlarımda
Sendelesem…cehennem

Vakit tamam
Kapına ömrümü koyuyorum
Hoşça kal iki gözüm hoş kal
Gidiyorum…

Devrim Tülay Aydın

'EylüL'
10-12-2010, 06:01 PM
http://img25.imageshack.us/img25/1995/orkide.jpg


Hoş kal iki gözüm

Adımlarıma toprak kokusu siniyor
Gurbetine yol alırken
Çamura bulanıyor gözyaşlarım
İşgal edilmiş bir hayatın enkazı sırtımda taşıdığım
Mezarlar geçiyorum üstü açık
Göğsümden sızan yas
Doyuruyor eşkıya bakışları
Adım adım ölüyorum
Vakit çoktan doldu sevgili
Geldiğim iz de…kayboluyorum
Şehir gri tuval
Kirpiklerinde uyutuyor bulutları
Büyüdükçe büyüyor matem
Bir fırtına kopuyor sessizliğin kucağında
Ağlıyor şehir son ses
Ve sen…

Islık sesine karışıyor sesin
Canhıraş…
Uzansam…Kördüğüm

Yalnızlığına rehin bırakıyorum gözlerimi
Söyleyemediğim her sözcük
Dudaklarımda müebbet yemiş mahkum
Alelacele bir veda bu benimkisi
Anlasana sevdiğim!
Korkuyorum…

Sûr un nefesi dokunuyor yüzüme
Mahşer omuzlarımda
Sendelesem…cehennem

Vakit tamam
Kapına ömrümü koyuyorum
Hoşça kal iki gözüm hoş kal
Gidiyorum…


Devrim Tülay Aydın
vakit tamam olunca arkaya dönüp bakılmıyor demek..
yüreğine sağlık leylam güzel bir yazı:cicek:

İsyanlı Sükut
10-13-2010, 08:27 PM
”Ya bu ayrılık oyunu bir ayrılıkla sonuçlanırsa! Ne kadar inanılmaz olursa olsun, bu ihtimali düşününce, kalbimiz mutlaka sıkışır. İyice kaygılanırız, çünkü bu takdirde ayrılık, ayrılığa dayanamayacağımız bir anda gerçekleşecek, uğruna acı çektiğimiz kadın, bizi iyileştirmeden, hatta yatıştırmadan terk edecektir. Son olarak da, kedere... gömülmüşken bile bize destek olan, dayanak noktamız alışkanlık dahi kalmamıştır elimizde. Alışkanlıktan bile isteye mahrum etmiş, yaşamakta olduğumuz güne istisnai bir önem yüklemiş, onu benzer günlerden ayırmışızdır; tıpkı yolculuğa çıkacağımız günler gibi, köklerinden kopmuş, sallantıdaki bir gündür artık; o güne dek alışkanlığın felce uğrattığı hayalgücümüz uyanmıştır; gündelik aşkımıza ansızın eklediğimiz duygusal hayaller bu aşkı akıl almaz ölçüde genişletir, sevgilinin varlığı bizim için vazgeçilmez hale gelir, oysa bu, tam da varlığına kesinkes güvenemediğimiz andır. Büyük ihtimalle zaten bu oyuna, sevgilinin varlığından vazgeçme oyununa kalkışmamızın amacı, onun varlığını gelecek için garantilemektir. Ama kendi tuzağımıza düşer, acı çekmeye başlarız, çünkü yeni, alışılmadık bir şey yapmışızdır ve bu da, çektiğimiz hastalığı ileride tedavi etmesi beklenen ama başlangıçta hastalığı ağırlaştıran ilaçlara benzer.

Gözlerim yaşarmıştı; odasında tek başına hayallerinin keyfi dolambaçlarına kapılarak sevdiği bir kişinin ölümünü kafasında canlandıran ve hissedeceği acıyı bütün ayrıntısıyla hayal edip sonunda bu acıyı hisseden birine benziyordum.”

Marcel Proust/ Mahpus / KAYIP ZAMANIN İZİNDE (Çv.Roza Hakmen)

* İnci *
10-14-2010, 12:15 AM
Sen film olsan 'çok' izlenir iyi 'gişe' yapar ve herkesi 'ağlatırsın'

(CyhnYlmz)

İsyanlı Sükut
10-16-2010, 12:19 PM
İnci'm teşekkür ederim yüreği güzelim(:

İsyanlı Sükut
10-16-2010, 12:20 PM
http://files.myopera.com/ezelsen/albums/4125472/thumbs/mmoonn.jpg_thumb.jpg

"...şimdi gece.
Çayıma hüzün karıştı sevmek daha çok ağrıttı yüreğimi.
Sesim yetişmedi sana sustum. Hayatıma bir seni ekledim. Sen yokluğunla çoğalırken
günlerimde
ben beceriksizce sana yürüdüm. Sesim yetişmedi sana. Ben sana yenilmek için sevdim seni.
Hayallerime yakıştığın için sevdim. Ama artık gitme vakti.
Duymadığın sesimi sana emanet ederek acılarıma yokluğunu ekleyerek ve nereye gidersem
gidiyim seninle kalarak gitme vakti...

Duam olup kalacaksın.
Sevdikçe çoğalacaksın yokluğunla içimde."

Kahraman Tazeoğlu

İsyanlı Sükut
10-16-2010, 12:23 PM
http://img03.blogcu.com/images/d/i/l/dilgusa/0be7222c9e0d94321f1462f04017500c_1274195484.jpg


Bilelim ki çizginin iki tarafı da cehennem.
Ve seçmek zorundaysak birini ben;
Saçlarımda sevda rüzgarıyla düşmek istiyorum ateşe.
Farzedin ki ben bir kelebeğim ve ateş biricik sevgilim.
Yanmazsam eğer ah'ım kalır....

Sümeyye AKKÖK

İsyanlı Sükut
10-16-2010, 12:25 PM
http://img801.imageshack.us/img801/8089/78911671.jpg

Ağlayarak uyanmaktır bir rüyâdan seni sevmek..
Bulutlarda gözlerini aramaktır bir vâveyla yangınıyla..
Sükûtuna hamdetmektir varlığın kâfi..

Bekir Çelik

İsyanlı Sükut
10-16-2010, 12:26 PM
Aşk; susmaktır Ey Sevgili!
Onun güzelliğini iyiliğini tarif etmeye gücün yetmediği an susmaktır.
Kelâmın kalemin sözün tükendiği yerde manayı sessizliğe yükleyip susmaktır.
Artık sustum Ey Sevgili. Bilesin!
Aşk dediğin susup beklemektirlades.
Aşk dediğin...
"Neyse"

İsyanlı Sükut
10-16-2010, 12:28 PM
http://img508.imageshack.us/img508/9404/babaogulesmalale.jpg


"Yûsuf kadar güzeldi ve masumdu.
Bu yüzden onun yanında en fazla Yakub olurdum."
{nazan bekiroğlu/ isimle ateş arasında}
/satır arası/

'EylüL'
10-16-2010, 03:10 PM
bugün maviye daldım...

içinde neler görebileceğimi düşünmeden...

bana ne sunacağını bilmeden baktım...

baktım...

uzaklardaa taa uzaklardaa...

seni gördümm mavide kayboldum sonra...

ve budefa geri dönüş yolu aramadım...

mavide kayboldum...

ve...

mavi oldum...NuR'u_AyN

'EylüL'
10-16-2010, 03:11 PM
Kaçagım eşkiya aşklar yaşarım durmadan
Kaşla göz dagla uçurum arası...
Konar göçerim
Sürgünlügümü yurtlamaz yerleşik sevdalar...
Sıgsın isterler defnelerim küçücük saksılarıma
Yetmez dag başlarının teslimiyeti istenir
Ya katli Ya ihanetim.....
Bilmezler bir başka bir yol oldugunu

İsyanlı Sükut
10-16-2010, 03:16 PM
bugün maviye daldım...

içinde neler görebileceğimi düşünmeden...

bana ne sunacağını bilmeden baktım...

baktım...

uzaklardaa taa uzaklardaa...

seni gördümm mavide kayboldum sonra...

ve budefa geri dönüş yolu aramadım...

mavide kayboldum...

ve...

mavi oldum...NuR'u_AyN

Teşekkürler Dilek'im,şiiri okuyunca bu şarkı geldi aklıma...Yazına hitaben dinle(:

2242501

'EylüL'
10-16-2010, 03:22 PM
vayy be hikayesiyle sözleriyle tam uyumlu olmuş gerçekten dinlerken hayal ettim..
mavi çok özeldir beni için ilk defa dinledim bu şarkıyı çok beğendim.

teşekkürler canım çok güzeldi uyumlu oldu ikisi:)

Unutulmaz
10-16-2010, 03:25 PM
http://img801.imageshack.us/img801/8089/78911671.jpg


Ağlayarak uyanmaktır bir rüyâdan seni sevmek..
Bulutlarda gözlerini aramaktır bir vâveyla yangınıyla..
Sükûtuna hamdetmektir varlığın kâfi..


Bekir ÇelikCanım hepsi öle güzel ki paylaşımlarının, yürekden kutluyorum seni, sevgiler....:cicek:

İsyanlı Sükut
10-16-2010, 03:27 PM
Dilekcim beğenmene sevindim:)
Unutulmaz,teşekkürler canım(:

İsyanlı Sükut
10-16-2010, 10:02 PM
http://img03.blogcu.com/images/d/i/l/dilgusa/baa33de86029c84c6ae3e85b9cb6f053_1286482552.jpg

Zikredilir ki; Hz.Peygamber (s.a.v) şu beyti nağmeyle okuyan bir cariyeye rastlamış:

"Acaba siz beni ayıplar mısınız,

(Vuslatı) zor (birine) sevdalanırsam?"

Bunun üzerine tebessüm ederek; "Zorluk yoktur, inşaallah!" buyurmuş.*Aşkın Halleri ( Aşk Risaleleri)

*Bu hadis Kuşeyri Risalesinde zikredilmiştir.

İsyanlı Sükut
10-16-2010, 10:15 PM
http://img03.blogcu.com/images/d/i/l/dilgusa/4f1c1d2548ca4c944f5e6e06cb3fce63_1285752505.jpg

Yüreğinin üzerine bir mühür konmuştu, Sevgili'den başkası giremezdi.

"Hayalin gözlerimde, sözlerin dilimdedir, yüreğime yerleşmişsin,

niçin yitip gidiyorsun?Gezgin / Sadık Yalsızuçanlar

İsyanlı Sükut
10-16-2010, 10:27 PM
http://img03.blogcu.com/images/d/i/l/dilgusa/433b6e53704d9a3f3bc34789c39ac8bf_1276601577.jpg

Vefâ nedir, bilir misin?

Vefâ arkanda bıraktığını, giderken yaktığını yabana atmamandır.

Vefâ; dostluğun asaletine, bir dua sonrası verilen sözlere, hayallere ihanet katmamandır.

Vefâ ötelerin sonsuz mükafatı karşısında, cehennemi hafife
almaman, ulvi güzellikleri dünyaya satmamandır.

Mevlana*Alıntı (Bişrev)

dernsu
10-16-2010, 11:41 PM
Ne güzel söylemiş mevlana..teşekkürler

İsyanlı Sükut
10-17-2010, 11:31 AM
Rica ederim,yorum için teşekkürler..

İsyanlı Sükut
10-18-2010, 06:09 PM
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc4/hs833.snc4/69370_462339281984_189976056984_5562896_6741657_n. jpg

Şeyh Ebu'l Hasan Harakanî bir gün müritlerine sordu:"Kâinatta en iyi şey nedir?"Dediler ki;"Ey Şeyh, bunu siz buyurunuz..."
Şeyh de dedi ki:
"Öyle bir gönüldür ki, içinde daima sevgilinin hatırası
yaşaya!"

İsyanlı Sükut
10-18-2010, 06:18 PM
"Yüreğim ıslaktır benim / kuytularda aglamaktan / Ve hafif uçuktur rengi / Kurusun diye kaç kez güneşe asılmaktan... "
-Sunay AKIN-

KaN_DaMLaSI
10-18-2010, 07:33 PM
Sunay Akın ..fena yani..

tşkler..

İsyanlı Sükut
10-18-2010, 07:41 PM
Ciddi yazar,güzel de okunur..
Rica ederim:)

||YaReN||
10-18-2010, 11:46 PM
http://files.myopera.com/ezelsen/albums/4125472/thumbs/mmoonn.jpg_thumb.jpg"...şimdi gece.
Çayıma hüzün karıştı sevmek daha çok ağrıttı yüreğimi.
Sesim yetişmedi sana sustum. Hayatıma bir seni ekledim. Sen yokluğunla çoğalırken
günlerimde
ben beceriksizce sana yürüdüm. Sesim yetişmedi sana. Ben sana yenilmek için sevdim seni.
Hayallerime yakıştığın için sevdim. Ama artık gitme vakti.
Duymadığın sesimi sana emanet ederek acılarıma yokluğunu ekleyerek ve nereye gidersem
gidiyim seninle kalarak gitme vakti...

Duam olup kalacaksın.
Sevdikçe çoğalacaksın yokluğunla içimde."


Kahraman Tazeoğlu


Çayıma hüzün karıştı..ne çok şeye karıştı o hüzün...ne çok şeyleri eskitti..mutluluğu da...
Her şey hüznün gölgesinde artık...

Bir şiiri ancak ben bu kadar farklı bir şekilde yorumlarım herhalde(:
güzeldi Leyla'm...EyvAllah...

İsyanlı Sükut
10-19-2010, 07:23 PM
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc4/hs795.snc4/67550_453829007490_160040887490_5280599_4436508_n. jpg

Niye bana uzaksın sevdiceğim? Gözlerinin büyüsünü özlemedim mi
sanıyorsun? Sözlerinin sıcağı kalbimde bin efsûn. Sen yokken kuyulara
düşüyor düşlerim. Sen olmayınca, sevda yetim; aşk öksüz, şefkat
kimsesiz.
Sensiz, hesapların hepsi yarım kalıyor. Sensiz, defterlerin hepsi
açık duruyor. Hata etmişim, şimdiye dek varlığını hesaplamışım hep; çok
geç anlıyorum. Yokluğun ne hesaba gelmez işmiş; kıvranıyorum, yanıyorum,
ağlıyorum.

İsyanlı Sükut
10-19-2010, 07:26 PM
Çayıma hüzün karıştı..ne çok şeye karıştı o hüzün...ne çok şeyleri eskitti..mutluluğu da...
Her şey hüznün gölgesinde artık...

Bir şiiri ancak ben bu kadar farklı bir şekilde yorumlarım herhalde(:
güzeldi Leyla'm...EyvAllah...

Yorumuna sağlık canım(:

İsyanlı Sükut
10-25-2010, 07:53 PM
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc4/hs883.snc4/71640_460168714867_126663584867_5309199_5452336_n. jpg

Yitirdim cebimdeki bütün adresleri
Yağmurlar, yağmurlar ortasında kaldım
Aklımı boğacak o selleri
Ben kendi damarlarımda yarattım

Artık ne bir satır yazı, ne de bir selam
Tek kişilik bu oyunda rol alabilir
Gitti bütün seyirciler, boşaldı salon
Geride kalan yalnızca, yalnızca maskelerdir

Eli naylon güllü o dostlukların
Bir tek anısı ve sızısı yok içimde
Yitirdim cebimdeki bütün adresleri
Kendimi kazandım bir başka biçimde...

Ahmet ERHAN

İsyanlı Sükut
10-25-2010, 07:54 PM
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc4/hs041.snc4/34408_169708349708716_116129585066593_592337_42188 00_n.jpg

Onu selamlayıp ne yaptığını sordum.
‘’Bekliyorum kızım,’’dedi.
‘’Neyi bekliyorsun amca?’’dedim.
Sanki yıllardan beri baktığı boşluktan gözlerini çevirip bana baktı,
soruma şaşırmış gibi,
’’Neyi bekleyeceğim,’’dedi,’’günün bitmesini..

‘’Huzur’’ sözcüğü bana hep orada öylece oturup günün bitmesini bekleyen
o yaşlı adamı hatırlatır.
Hayatını bir göz dalgınlığına indirgemiş o yaşlı adamı…

Kürşat Başar / Başucumdaki Müzik

İsyanlı Sükut
10-25-2010, 08:21 PM
http://img178.imageshack.us/img178/2548/kalp8wvve0.jpg

Üşüyerek oturduğum o soğuk gecelere inat,
Uyumuyorum yine..
Güneşe küsmedim ama, gündüzlerimi gece bilir oldum.
Yaşarken ölmek,şiirsel bir söylemdi bende..
Ama yaşarken ölmek, işte ben bunu yaşıyorum..
Zormuş..
Kalbimin sakladığı acıyı tarif edemem..
Yüzümün sahte gülmesini atmak istiyorum benliğimden.
Son kez çık karşıma, son defa bak gözlerime..
Ben de sana yaşarken ölmeyi anlatayım..
Beni yaşarken öldürene son kez bakayım..
Kaybetmedim, sen kaybeden oldun
Yokluğuna alışalı çok oldu..
Varlığının verdiği yangınları söndürmekse, hiç kolay olmadı..
Yolun sonuna geldik sanırım..
Yolun başında sen yoktun zaten..
Elini tutan ben olmuştum..
Yere düşmekten korkan bendim..
‘İstemiyorum’ dediğin anda,
Ölmek istedim, ölürüm sandım..
Bir o gün ağladım, acıya güldüm sonra..
En fazlası yok olmaktır, ölümden öte köy yoktur

Ve ben; seni sevdiğim için dokuz köyden kovuldum..
İşte onuncu köy ölüm..
‘Senden ötesi yok derdim’ sensizlik varılan son noktaymış.
Şimdi kalbim kırık değil bilesin.
Un ufak olmuş yüreğimle, pencereme kadar gelen bulutlara,
Gülebildiğim kadar gülüyorum..
Yağmur bulutlarına içimden geçeni fısıldıyorum..
Ben toprağa karıştığımda anlayacaksın, yağmurlar yağdı mı üstüne.
Ve sen ıslanamadığında…
Onuncu köye ulaştığımı, öldüğümü anlayacaksın..
Ve bulutlar sana son sözümü usulca fısıldayacak..
Senden ÖTE’side varmış…

Kaybetmedim, sen kaybeden oldun
Yokluğuna alışalı çok oldu..

İsyanlı Sükut
11-02-2010, 08:25 PM
Yaşamak; servettir, korumayı bil...
Yaşamak; bilmecedir, çözmeyi bil...
Yaşamak; güzelliktir, kıymetini bil...
Yaşamak; mutluluktur, tatmayı bil...
Yaşamak; aşktır, sevgidir, keyfini çıkarmayı bil...
...Yaşamak; rüyadır, gerçekleştirmeyi bil...
Yaşamak; oyundur, oynamayı bil...
Yaşamak; verilmiş bir sözdür, tutmayı bil...
Yaşamak; hüzündür, aşmayı bil...
Yaşamak; şarkıdır, söylemeyi bil...
Yaşamak; mücadeledir, kabullenmeyi bil...
Yaşamak; trajedidir, göğüslemeyi bil...
Yaşamak; maceradır, göze almayı bil...
Yaşamak; şanstır, kullanmayı bil...
Yaşamak; fırsattır, yararlanmayı bil...
Yaşamak; kıymetlidir, mahvetmemeyi bil...
Yaşamak; görevdir, tamamlamayı bil...
Yaşamak; yaşıyor olmaktır, uğruna savaşmayı bil...

İsyanlı Sükut
11-02-2010, 08:55 PM
Sevdiğinle yaşamak güzel ama hayat zordur...
Uğraş ister birliktelik ve...
Çiçek gibidir sevgi...
Bilin ki sevginin can suyudur ilgi...
Kavga olacak doğal ki...
...Sözcükler yüreğini delmezse hoştur dövüş sonrası barış...
Kişilikte olursa yarış, kim kimi sindirirse kazanır sanmayın...
Böylesi yarışta kaybeden kaybeder...
Kazanan da kaybeder...
Hayatı paylaşmak, sevgiyi paylaşmaktır... Anlaşmaktır...
Vermeden alınamaz tek şeydir mutluluk...
Önce ver; sonra al...
Aldığını vermek, ödeşme; verdiğini almak, haktır...

(...Erich Fromm- Sevme Sanatı Adlı Eserinden)

KaN_DaMLaSI
11-02-2010, 11:21 PM
http://img03.blogcu.com/images/d/i/l/dilgusa/4f1c1d2548ca4c944f5e6e06cb3fce63_1285752505.jpg


Yüreğinin üzerine bir mühür konmuştu, Sevgili'den başkası giremezdi.

"Hayalin gözlerimde, sözlerin dilimdedir, yüreğime yerleşmişsin,

niçin yitip gidiyorsun?
Gezgin / Sadık Yalsızuçanlar


İşte o niçine verilecek cvb önmeli olan..varsa aşktan öte bir nedeni..bıraksın gitsin..

tşkler...Leyla..

ßeYaZ MeLeK ...
11-03-2010, 08:42 PM
Aşk tarafsızlığını yitirmişken,
Yamalı yüreğimi iade ediyorum karanlığa..
Heybemde hüzünlerimle gidiyorum.
Olur da bir gün aramak istersen beni,
Bir ömür uzaklıkta zannetme..
Ben sana bir nefes kadar yakın olacağım...
Çünkü ben “ altı harfli “ adında
“ Sana “ yaşıyor olacağım ... ”

Yüreğimden tuza bandırılmış acılarımı elerken yine şehrimin soğuk kaldırımlarına bırakıyorum sensizliği. Sensizim. Senden sonra tüm sokaklar tek adresim. Öznesizim. Senden sonra tüm cinayetlerin tek failiyim. Davasını kaybetmiş sanık gibi boynu bükük cümlelerim.Sanki ayaklarından vuruldu geleceğim..(D)üşüyorum uluorta.. Soğuk kaldırım taşlarının arasına doluyor yol yordam bilmez harflerim..Kan revan içinde mevcudiyetim..Aşk tarafsızlığını yitirirken ben sensizliğin iktidarında sonumu hazırlıyorum..Eyyubvari susuyorum en yalın halimle.İçi kalabalık “ susmalar biriktiriyorum yüreğimin ipsiz uçurumlarında. Susuyorum olmuyor, konuşuyorum olmuyorum..Güpegündüz vuruluyorum sol yanımdan..Eksiliyorum yüreğinden / siliniyorum cümlelerimden. Yitip gidiyorum sensizliğin paragraf başlarında. Bu aşkın mağlubu ilan edilsem de, nafile..Eksiliyorum cümlelerinden..Siliniyorum adreslerinden...

Şimdi benden uzaklardasın..Bensiz olman senin için hiçbir şey ifade etmiyor. Etmemeli zaten. Ama “ sensizlik “ bende o kadar büyük ki; hiçbir kalıba sığdıramadım senli mutlulukları..Yokluğun öyle büyük yara ki; hiçbir kelimeyle dolduramadım bıraktığın boşlukları. Şimdilerde seni “ sensiz “ yaşatabilme azmi ile doluyum. Bizzat senin sözlerinden alıntı yaparak “ direniyorum yalnızlığına. ” Kaybetme pahasına sensizliği giydiriyorum omuzlarıma..Ayrılığın zafer çığlıkları kaplasa da etrafımı, ben yenilgiyi kuşanıyorum üzerime..Biliyorum ki; sonunda yalnızlığa boyun eğsem de, bir cümlelik yerim olacaktır yüreğinin derinliklerinde.. Gözlerim Filistin gibi ağlamaklı olsa da, yenilginin perde arkasındaki gizli zaferlerim İstanbul gibi boynu hep dik duracaktır tarihin tozlu sahifelerinde...Sensizlik yüreğime galebe gelse de, bu savaşta kazanan ben olacağım..Çünkü yüreğinin iç cebinde kefenini taşımayanların, tozlu meydanlarda zaferlerle anılmaya hakkı yoktur..Sebebim bensiz varlığın olmuşken örtün üzerimi..Kefenim yüreğinden kesilmişken kefenleyin yaralı bedenimi..

Bu satırları yazarken perdelerime gece misafirliğe geldi..Duvarlar siyaha boyanırken ben hala varlığının aydınlığında birşeyler karalıyorum satırlara..Basit cümleler kurarken karanlığı hesap edemedim..Cümlelerimin üzeri karanlık olsa da sen gözlerinle aydınlat sözlerimi.. Gitmeliyim şimdi..Kaçak bir yüreğin yıkımını gözlerimde görmeden gitmeliyim..Sığınmadan gözyaşlarıma toplamalıyım benliğimi. Sensizliğin en çok kanadığı geceyi yüreğime gömüp sabah seni “ sensiz “ sevmeye kaldığı yerden devam etmeliyim...

Gecenin infazındayım..
Gözlerimde uykusuzluk,
Çöllerimde susuzluk varken,
Dudaklarında soluyor geleceğim...
Oysa ben sana geliyorum sevgili..
Adımlarım ürkek olsa da
Yollarım sana,
Sabrım sana..
Biliyorum bu firar girişimi..
Sana gelen vagonlara kaçak bindim ben..
Farkındayım...Biletsizim..
Bir o kadar da öznesiz..
Urbamda fakir yüreğim,
Avuçlarımda hüznüm sana gelmekteyim...
Senden ne bir ömür istiyorum
Fakir yüreğime feda edilecek,
Ne de bir ten diliyorum
Acılarımda heba edilecek...
Sadece benle başlayıp senle biten cümle..
Sana geliyorken,
Yüreğinde “ bir cümlelik yerin “ var mı ?İsmail Sarıgene

İsyanlı Sükut
11-03-2010, 09:55 PM
Beyaz Meleğim seni tekrardan burada görmek ne kadar güzel,hoşgeldin tatlım:optum:
İsmail Sarıgene'yi severim güzel anlatır kelimeleri iyi kurgular,vuruşları derindendir.. Bu yazısınıda severim,şimdiyese en çok etkileyen şu cümleleri oldu beni..
Eyyubvari susuyorum en yalın halimle.İçi kalabalık “ susmalar biriktiriyorum yüreğimin ipsiz uçurumlarında. Susuyorum olmuyor, konuşuyorum olmuyorum..Güpegündüz vuruluyorum sol yanımdan..Eksiliyorum yüreğinden / siliniyorum cümlelerimden. Yitip gidiyorum sensizliğin paragraf başlarında. Bu aşkın mağlubu ilan edilsem de, nafile..Eksiliyorum cümlelerinden..Siliniyorum adreslerinden...

Teşekkürler canım:cicek:

ßeYaZ MeLeK ...
11-06-2010, 09:18 AM
Teşekkür ederim bitanem,beğendiğine sevindim.. :optum:

_C@NC@N_
11-09-2010, 12:48 PM
Savaş suçlusu yüreğimde beliren bir kanser argümanın içinde debelenen bir sözcüğe verdim sırtımı. İki yüzü keskin bir bıçağın yüzünde tararken ıslak saçlarını, ben seni bir iskelenin kenarına bağlanmış rengarenk balonlarından salıyorum gökyüzüne. Kanatlan sevdaya ey yar. Umutların artık umutlansın. Ve mutlulukların hiç kanamasın artık. Artık..Artık kavuşmaya gebe kalma zamanı. Şehrimden yüreğine uzanan trenlerin hiçbiri tehirli değil artık.

İsyanlı Sükut
11-13-2010, 06:16 PM
Teşekkür ederim Kenan:)

İsyanlı Sükut
11-29-2010, 06:36 PM
Ey GönüL.!Sen mânâya mı bakarsın söze
mi.?
Mânâ her şuurda aynıdır ama söz diL sahibine göre değişir değiL
mi.?
Sen SevgiLinin mânâsına mı Aşıksın_ İsmine mi.?
...Sen Sanatkâr'a mı Aşıksın_ Sanata mı.?
Sen LeyLa'nın da LeyLa'sına mı aşıksın_ yoksa yaLnız
Leyla'ya mı,
Sen güneşe mi aşıksın yansımasına mı.?..

HZ.MEVLÂNA

İsyanlı Sükut
11-29-2010, 06:40 PM
Eğer sen sevgilinin sadece bedenini seversen, eğer şekle, surete aşık isen, bir güzelin ruhu bedeninden ayrılınca, neden onu bırakıyorsun.?
Neden onu götürüp gömüyorsun.?
Bir ölünün bedeni, sureti, şekli yerindedir. Senin ona karşı duyduğun soğukluk, bu vazgeçiş nedendir.?
Ey AŞIK.! bir ara bakalım, senin gerçek sevgilin kimdir.?.

...--HZ.MEVLANA--

'EylüL'
11-30-2010, 01:40 PM
Eğer sen sevgilinin sadece bedenini seversen, eğer şekle, surete aşık isen, bir güzelin ruhu bedeninden ayrılınca, neden onu bırakıyorsun.?
Neden onu götürüp gömüyorsun.?
Bir ölünün bedeni, sureti, şekli yerindedir. Senin ona karşı duyduğun soğukluk, bu vazgeçiş nedendir.?
Ey AŞIK.! bir ara bakalım, senin gerçek sevgilin kimdir.?.

...--HZ.MEVLANA--


teşekkür ederim canım çok güzel bir söz yüreğine sağlık..

İsyanlı Sükut
11-30-2010, 07:03 PM
Sağol Dileğim...

İsyanlı Sükut
12-02-2010, 06:09 PM
KADIN dedi ki: Meğer ne kadar vefasızmışsın ! Bunca yıl geçti aradan ne bir mekt......up ne bir haber?... ADAM dedi ki: Ey sevgisi kalbimde yer edinen selvi boylu, senin yüzünü görme bahtiyarlığından ben mahrum iken, o şerefi postacıya mı bağışlasaydım ?

-İskender Pala-

İsyanlı Sükut
12-02-2010, 06:13 PM
Hani çok su verince ölürmüş ya çicekler, Birisini de çok sevince bırakıp gidiyormuş meğer..

Cemal Süreya

İsyanlı Sükut
12-02-2010, 06:13 PM
..
Konuşarak anlatılmaz herşey, bazen susmak yeter aslında. Unutma; Konuşmak bir ihtiyaç olabilir, ama susmak cevaptır anlayana.
Marquez

İsyanlı Sükut
12-02-2010, 06:14 PM
..
'Başkalarının yaptıklarını silmeye çalıştım: mürekkeple yazmışlar oysa. Ben kurşunkalem silgisiydim. Azaldığımla kaldım.

Oğuz Atay

İsyanlı Sükut
12-02-2010, 06:14 PM
...Ve nihayet gelip çattı
Bir dilimi zehir zıkkım
Bir dilimi candan tatlı.
Masalla...rla indi yere
Sebil oldu cümle hikayelere
Kara kara kazanlarda kaynadı
Diyar diyar al kanlara boyandı
Türkülerde ateş alev yandı tutuştu
Gördes kiliminde nakış
Minyatür bahçelerinde suret kesildi.
Ve nihayet gelip çattı
Elveda belirsiz bedava sevince
Uçan kuşa eşe dosta elveda
Bütün haşmetiyle gelip çattı
Bir dilimi zehir zıkkım
Bir dilimi candan tatlı.

Bedri Rahmi EYÜBOĞLU

İsyanlı Sükut
12-02-2010, 06:15 PM
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc4/hs1201.snc4/155357_174637942566185_108646789165301_504072_1262 89_n.jpg

Bir gece sevdiğim içeri girdi..Yerimden öyle bir fırlamışım ki elbisemin eteği mumu söndürdü..Güzelliği ile karanlığı dağıtan sevgilim sordu ; Ben gelince neden ışığı söndürdün..? Dedim ki ; Güneş doğdu zannettim...

"Sadi Şirazi"

İsyanlı Sükut
12-02-2010, 06:18 PM
Geçmişe geçmekten yoruldu benim geleceğim..
Anla ki,
Eksik kaldığı için sığmam ben sendeki bana..
Bak bugün gebeyse eğer kız kulesi,
...Geçmez,sönmez!
Üfleme kendini içime zemheri gece..

Bil ki;
Sütten ağzı yanan,yoğurdu beni..

Yargah | Yunus Emre Gökçe

İsyanlı Sükut
12-02-2010, 06:20 PM
Göçtükse ve öldükse
Sebep Aşk'çı bir sarsıntı sonucudur..

...Enkaz dediğini sen kaz
Çıkarma beni aklının altından!

Emre GÖKCE / Direniş

İsyanlı Sükut
12-02-2010, 06:20 PM
Sağır olsam yüzün
Kör olsam sesin yeter..

...Nasıl ki eminsin iki kere iki dört
Sevdama emin olmak için gönlüne de;

'' İKİ KERE BENİ ÖRT ''

İsyanlı Sükut
12-02-2010, 06:21 PM
Çocuk değilim artık, Büyüdüm. Biraz yorgun, biraz kırgınım yine de. Yeter artık! Giden yolunu, kalan yerini bilsin sadece.
[Sunay Akın]

İsyanlı Sükut
12-02-2010, 06:22 PM
"Dedim lâl’ım / dedi âhvalinim..! Dedim rızâmsın / dedi ahiretliğimsin..! Dedim kimsin / dedi elhamdülillah seninim YARİM…"

_AyAz_
12-02-2010, 06:49 PM
güzeldi leylam emeklerine ve yüreğine sağlık can...

enkaz dediğini sen kaz
çıkarma beni aklının altından!
ne güzel bir söz...

İsyanlı Sükut
12-02-2010, 08:42 PM
Teşekkürler abi,yorumuna sağlık:)

İsyanlı Sükut
12-02-2010, 09:00 PM
http://files.myopera.com/Kariha/blog/260.jpg

Aradığınız kişiye ulaşılamıyor...

tekrar arayınız..

tekrar arayınız..

tekrar arayınız..

Aradığınız kişiye ulaşılamıyor...

Yanıbaşınızdayken bile..


Vakit tamam.

'EylüL'
12-03-2010, 12:06 PM
İki…Üç..
Tıp…
Sustum…
En “ vav “ halimle “ sana / sevdana “ sustum…

Çünkü sen;
“ Umut “ oldun ” vav “ hali yalnızlığıma…
“ Elif “ oldun “ canı “ sende saklı yarınlarıma…
“ Gül “ oldun dalında “ Cennet “ yazılı kavuşmalarıma..

'EylüL'
12-03-2010, 12:06 PM
"Bilin ve işitin ki üç çeşit sevgi vardır:

Bazıları her türlü güzelliğe âşık olurlarhttp://www.tatliaskim.com/images/smilies/virgul.gif gönüller her vadide dolaşırhttp://www.tatliaskim.com/images/smilies/virgul.gif her güzelde gözü ve gönlü kalır.
Bazısı ulaşmayı arzulasın veya arzulamasın belli bir güzelliğe yada güzele âşık olur.
Bazısı da yalnızca ulaşmayı arzuladığı kişiye âşık olur.
Bu âşkların dereceleride birincisinden itibaren giderek artar.
Her güzele meyledenin sevgisi bölükhttp://www.tatliaskim.com/images/smilies/virgul.gif pörçük ve cılızır; sabit olamaz.
Güzelde seçici davranan ise beşeri manada kendini aşk ile anlamlandırıp aşkın olgunluğuna yürür.
Halbuki en bilinçli âşıkhttp://www.tatliaskim.com/images/smilies/virgul.gif ulaşmayı arzuladığı kimseyi doğru seçen ve ona ulaşmayı isteyip bu umutla yaşayan âşıktır."


aşkname

_SaHrA_
12-22-2010, 11:16 PM
üç küçük kelime bıraktın
avucuma tutuşturduğun küller altına
balyoz gibi
ok gibi
şimşek gibi düştü yüreğime
kahır gibi bir geceydi o..
beterin beterine inat
intihardan bir boy büyük hasretini
kendi içime kustuğum
üç küçük kelime bıraktın ardında
kırk yıl uğursuzluk
asırlar boyu kurak gözler
katran gecelerde zift gibi bir hayat
deli gömleğimin iç cebinde kalmış
binlerce kere bakmaktan aşınan resmin

üç küçük kelime'n

"seni hiç sevmedim " olsaydı keske
"seni hep seveceğim " yerine..Benden gitmekle bu gece
Kendinden gidiyorsun oysa ...:bye:

__________________

Pejmurde
12-22-2010, 11:23 PM
Karşımdasın işte…
Ban bakmasan da oradasın, görüyorum seni.
Ah benim sevdasında bencil yüreğinde sağlam sevdiğim
Kalbime gömdüm sözlerimi ceset torbası oldu yüreğim
Tıkandığım o an,
Elimi nereye koyacağımı şaşırdığım an işte
Aklımdan o kadar çok şey geçti ki takip edemedim.
Ellerim boşlukta, ben darda kaldım.
Ellerim buz gibi, ben harda kaldım
Bir senfoni vardı kulağımda çalınan
Bitti artık hepsi…
Köşeme çekildim
Hani hep kaldığım köşeme.
Bakış açım belli oldu yine:
Geride kalan ardından bakar gidenlerin
Bir meltem olacak rüzgârım dahi kalmadı benim
Dağlara çarptım her esişimde
Yollara küfrettim her gidişinde
Demiştim sana hatırlarsan:
Önemli olan zamana bırakmak değil, zamanla bırakmamaktır.
Şimdi bana geçen o zamanın unutulmaz sancısı kalır
Gittiğim eğer bensem söyle bana kimden gittim?
Sende yoktum zaten ben,
Ben yine bende bittim…
N.Hikmet

_SaHrA_
12-22-2010, 11:34 PM
Önemli olan zamana bırakmak değil, zamanla bırakmamaktır.
Şimdi bana geçen o zamanın unutulmaz sancısı kalır
Gittiğim eğer bensem söyle bana kimden gittim?
Sende yoktum zaten ben,
Ben yine bende bittim…:cicek: :cicek: :cicek: :cicek: :cicek: canımsın ya estin gene gece gece.

Pejmurde
12-22-2010, 11:36 PM
Dua et de alıp götürmedim :D

_SaHrA_
12-22-2010, 11:43 PM
he demüü bide öyle olsaydı nerelerde olurdum kimbilir:p:D

Eslemm
12-23-2010, 04:39 PM
http://img137.imageshack.us/img137/6308/hkmszdr.png


Şu Hayat Denilen Şey...
Kimine çok uzun
Kimine kısacık bir an gibi gelen yolculuk;
Neden bunca yükü vurur sırtımıza?
Hep acelemiz varmış gibi telaşlı üzgün yorgun
Az keyifli genelde mutsuz
İçinde hep “daha” taşıyan bu koşuşturma neden?
Daha zengin daha mutlu daha güzel daha yalnız
Daha çok ve bir dolu
Daha yüklü sıfatlarla örülüyor çevremiz.
Verdiğim Tüm Sözler Hükümsüzdür!
Günler kendini tekrara başladı burada.
Gönüllü yaşam mahkumluğu böyle olmalı.
Geldik ya bir kere
Tekamül etmeden dönmeyeceğiz.
İyi ama ruhumun dayanacağı bir direk bulmak lazım.
Elinde tuttuğu bir torba bile ağır gelirken insana
Yüreğe basan bunca ağırlığı neyle taşımak gerekiyor?
Kalbin hasar almışsa bir kere
Zamanla su alıp batarsın.
Gemiler gibi işte!...
Hani deniz kıyısına çekilip ölüme terk edilmiş
İleride parçalanıp başka işlerde kullanılacak
Demir yığını muamelesi gören
Gemiler vardır ya işte onlar gibi
Yüreği de kıyıya çıkıyor insanın bazen.
Bakıyorsun ileride başka bir iş
İçin kullanılacak bir organdan öteye gitmiyor.
Bunları düşününce dedim ki bütün sözlerim geçersizdir.
Attığım imzalar
Verdiğim tüm yeminler anlaşmalar kontratlar
Aşka dair ne demişsem sevdiğime hepsi hükümsüzdür
En azından dürüst bir duruş olur bu!
Bir daha hiç seviyorum demeyecek miyim?
Elime başkası deyemez
Bir daha kalbimi kimse alamaz
Seninim ölene kadar
Gibi cümleler söylemeyecek miyim?
Bunun cevabını şuanda vermek zor.
Mantığım söylemem diyor
Ama ben Aşkı görünce
Hemen yolunu değiştirip ardı sıra koşan deli kadının biriyim.
Belli olmaz!
Kaç sarhoş
Tövbe edip tekrar içmemiş mi?
Kalbimi kıyıya çektim.
Su aldıkça batışını izliyorum
Bu yüzden ettiğim
Hiçbir yeminin geçerliliği yoktur.
Eski sevdaların da
Sözlerinin arkasında durup bakmıyorum.
Şimdi kim hangi gönülde bitmeyecek
Sandığı sevgisine yeminler ediyorsa orada kalsın.
Ben bir müddet daha
En azından yeni bir Aşka kadar

Kimliğimle Birlikte Hükümsüzüm!...

Eslemm
01-13-2011, 06:55 PM
Eyy Sükut-u Aksa'mın,
Her adımda yüreğime oturan kör düğümü...Sana Aşk demiştim oysa...!
Öyle sıradan bir kelime ile değil,
Elin elime değmeden daha, yüreğine Aşk çiselercesine,
Asırlara meydan okuyan...
Nefs'i sureti'ne Aşk yansıyan güzellik Billuru Edasıyla...
Her harfinin İlahi Kutsallığını Hatm Etmiş LeyL Yar'am...!

İstinasız nefesler barındırıyorum yaşam sığınağımda.
Çıt çıkmaz oldu artık kelimelerimden,
Yüreğim LaL oldu dünyaya
Oysa Seni bana üşüten O son yağmur damlasına bile hasrettim...
Ve Şimdi;
Çetrefilli yalnızlıklar biriktiriyorum, dimağımı zonklatan bir Sükut'la..
Ve her lahza'da Sabır soluyan Dua'lar adıyorum...

~Nuя'u_AyN~.
01-30-2011, 03:20 AM
http://img175.imageshack.us/img175/3571/20072497fh7.jpg


...söz .. gümüş .. sükût ..altın ...
...Bir yıldızla konuşurum, susmuşum Meryem gibi...
...Söz işlemez yüreklere, sükûtum dağlar gibi...

XjA`Gk
02-04-2011, 04:59 PM
Güzellerdi, EyvAllah.

İsyanlı Sükut
02-05-2011, 02:04 PM
Sayfama yaptığınız katkılardan dolayı hepinize teşekkür ederim arkadaşlar,varolun:cicek:

İsyanlı Sükut
02-05-2011, 02:05 PM
an gelir...
öyle derin bir çığlık atar ki yokluğum
... kederinden benim olursun ...ah can
sahip çıktın yıldızsızlığına
oysa sana ait değildi bu kapkara geceler
diz boyu gece sinerken saçlarına
bugünü duydum sessizlğinde yarını ölmüştü...
kimsesizliğe saçıldı umutlarım... gördün mü?..ağlamak ne basit bir eylem oluyor şimdi
bacası tütmeyen bir evde emanetken sıcaklığın..gittim mi geldim mi hiç bilmedim
iki şarkı sözleri arası bir dudak payı çelimsiz bir sızı içimde
bir varmış bir yokmuşlar da ziyan oluyorum
mavi mavi susuyorum sana yine de siyaha hasret kalıyor özlemin....
bir yara daha açıyorum içimde sana değmeden......çok sesli bir sakinlik sardı (h)içimi
aldığım hiçbir nefes "sen" değil "senden" değil
yanılgılarıma teğet geçiyor sensizlik
tenime dokunuyor ama ben hep "sen" kokuyorum..
anlasana!
en büyüğü içimdeyken
senin yalanların beni neylesin?...
bilmediğim bir gözyaşına sesimi düşürdüm ben!
benim olmadığın kadar "senindim" duymadın...firarım cana..
bozulan kırılıp dökülmenin mecazi anlamı
olmuyor zaman! asiliğini soyun üstünden!
inan ki hiç doğru değil zamanlaman............................üzerime
..................çığ
.........düştü............
dudağımda bir ÇIĞLIK!
... an gelir..
öyle derin bir "es" verir ki yokluğun
... kederimden sonum olursun ...

* İnci *
02-27-2011, 01:02 AM
Durup düşünmeye zamanın olur mu?

Yitirmeden anlamaz insan

Sevdiklerin yolun sonunda..

Sarıl her fırsatında o insana,

Arkasından ağlayan olma

Geri getirmez çok ağlasan da

Durur, durur belki başucunda

Annen baban kendi çapında

Abin bile kırk yedi yaşında

Ömür, ömür sanki bi kara kutuymuş
Günü gelince herkesin açılmış

Ama sorarsan hep geç kalınmış

Güzel günlerimizin bittiğini sanma
Belki bir daha böylesi olmaz

Ama her bi gün güzel aslında

Yakın durmanın zor olduğu ortada

Uzak olmak her zaman en kolay

Ama en zoru yalnız olunca

Uyur… Uyur belki hep yanında

İlk sevgilin kendi solunda

Her hatıra asılı duvarında

Ömür… Ömür sanki bi kara kutuymuş

Günü gelince herkesin açılmış

Ama sorarsan hep geç kalınmış

Uyur… Uyur belki hep yanında

İlk sevgilin kendi solunda

Her hatıra asılı duvarında

Ömür… Ömür sanki bi kara kutuymuş

Günü gelince herkesin açılmış

Ama sorarsan hep geç kalınmış..Pinhani..

İsyanlı Sükut
02-27-2011, 01:08 AM
Çok severim bu grubu,her parçası sanki hayattan bir kesit..
Teşekkürler yüreği güzel!im apakım:optum:

ilker48
02-27-2011, 04:06 AM
Suskunuz… hem de çığlık çığlığa bir suskunluk

Evet ama bu konuşacak bir şey olmadığından değil..
Konuşmaya çalıştığımız şeylerin bizi alıştığımız yalnızlığımızdan uzaklaştırması aslında korktuğumuz…

İkimizde cesaret edemiyoruz...
Öylesine alışmışız ki içimizde büyüttüğümüz yalnızlığımıza...
Seviyoruz onu...
Bekli de...
Yaşandığında yok olacağı korkusu,Bizi tereddütte düşüren
Kaybetmekten korkacağımız bize ait bir şey oluşturma kaygısı…

~Nuя'u_AyN~.
02-27-2011, 12:27 PM
http://img373.yukle.tc/images/7538gbh3.png
belki başk (http://www.tatliaskim.com/)a türlü olsaydık seninle
başk (http://www.tatliaskim.com/)a bir takvimde karşılaşsaydık mesela
başk (http://www.tatliaskim.com/)a bir iklimde açsaydık gözlerimizi birbirine
ikimizinde ismi aşk (http://www.tatliaskim.com/) ihtimaliydi
aşk (http://www.tatliaskim.com/) ihtilaliydi.
oysa bu 74 İstanbul’unda
sen ve ben
yasaklanmış kitaplar gibi terk ediliyoruz tüm ihtimallerden.
o ihtimallerin kökünü kurutmalı diyorum
adımızı yan yana anıldıgı o anlar
o anlar darağacında sallandırmalı
hangı deniz hangı gökyüzü
hangı martılar
ve hangı İstanbul'sa bizi birbirımize getiren şimdi kurşuna dizilmeli. . .

(Mazi Kalbimde Yaradır..)

İsyanlı Sükut
03-25-2011, 04:16 PM
Ve aşk

Bir köşe başında dilenir oldu:
"Allah rızâsı için birazcık sadâkat...!"

İsyanlı Sükut
03-25-2011, 11:42 PM
'Yar'yüzüme düşüşün yar’çekimi yar gözünden düşüşüm can çekimidir.
Yar’in yürekten çekilmesine halk arasında kan'çekimi denir.
Çünkü aşk'ın hükümeti ihanetin darbesiyle çekilir...'

Biliyor musun?
...Tanrı'nın karaladığı alın yazımın boşluklarına adını yazıyordum.
Seni bulduğuma sevinmek içindi bütün acılara göğüs gerişim.
Yazı bu denli çıldırasıya arzu edişim sendendi.
Yorgun kış günlerinde başucumda nöbete durdu özlemlerin.
Her sabah tekme tokat uyandırdı sana kavuşabilmenin dayanılmaz isteği.
Uykularımı kırbaçlayan arsız sabırsızlığım bütün rüyalarımın ihalesini kazandı...

Biliyorsun
Aramızdan su sızmasın diye yağmurlu günlerde birbirimize sarılacaktık.
Müminin orucu tuttuğu gibi tutacaktım ellerinden.
Kimsenin gücü bana yetmeyecekti.
Paha biçilmez sevgim gözlerini kamaştıracaktı.
Geldiğin caddelerin duvarlarına pencereler çizecektim.
Ayak seslerin kuşları gülümsetecekti.
Şarkı söyleyerek yürüyecektin dilenciler sana selam duracaktı...

Sen benliğimde gişe rekorları kıran bir düş'tün.
Cephende düşmüş yar’alı benliğimi omuzlayıp yollarına düştüm.
Serin bir yaz sabahı varabildim Ankara'ya.
Öksüren binalar henüz ısınmamış yollar ve hala uyuyan ağaçlar karşıladı beni.
Elimde ılık avucuna randevum
Önümde şüpheli bir paket gibi duran bulabilme olasılığım.
Kimselerin davetlerine aldırmadım inan
Seni aradım Ankara'nın tıka basa boş sokaklarında.
Yoktun ya gövdesi dolu başı boş'tum...

Kendine ne kadar büyük bir coğrafya açmışsın içimde dünya haritasına sığmıyorsun.
Ne devasa bir özlemdir ki bu hasretini nereye koysam almıyor taşıyorsun.
Kepenkleri seni görebilmeye açılmış faltaşı gözlerimle yabancı suratları yokluyorum.
Kızılay'da otobüs duraklarına önceden sözleşilmiş buluşmalar yağıyor.
Sakarya'da önünden geçtiğim lokantalardan tokuşturulan kadeh sesleri duyuluyor.
Ve anlıyorum ki Ankara'da her şey en az iki kişilik yaşanıyor…

Hafta sonları rengarenk Çankaya'da siyah beyaz filmler seyrediyorum.
Ankara'da gece bekçilerine rakip seni bekleyişlerim oluyor.
Gündoğumları nurtopu gibi gelmeyişlerini doğuruyor.
Kürtaj oluyor seni bulabilme ihtimallerim.
Bütün ölü doğumların kulağına adımız fısıldanıyor.
Belli ki Tanrı bizi gülüşmelerin sonuna nokta nöbetine koymuş.
Koşuyoruz ama gülüşmelerin sonuna bile yetişemiyoruz.
O yüzden ayrılık tek celsede fişimizi çekiyor.
Bizim buluşmamız dünyanın en zor buluşu olmalı ki hala icat edilemedi yanyana duruşumuz...

Diş ağrısı sancısıyla zonkluyor içimde dolgu yapmanı bekleyen boşluğun.
Ne kahrolası bir ev sahibim ki ben her gece yatıya kalıyor yokluğun.
Seni hatırlatmayan ne varsa kovuyorum hayatımdan.
Bütün alışkanlıklarım sana benziyor...

Hey gidi güzelim Ankara sen adamı Fransız vatandaşı yaparsın.
Çünkü o'nsuz kimsenin dilini anlamıyorum bu şehirde...

Sendin aşıma tuz ağrıma şurup.
Sendin haneme ışık sabrıma selamet.
Sen benim ilk dansım son şarkı sözlerimdın.
Gaz lambasının yalanı gibi söndün yatsıya kalmadan.
Şimdi uyandığıma üzüldüğüm rüyaların sahibi sensin sevgili...

Gidiyorum
Ardımda Kızılay Sakarya Tunalı Maltepe ve Ulus'u görgü tanığı bırakıyorum.
Seni çıldırasıya arayışlarımın robot resmini çizecekler sana.
Fotomontaj hayallerimi Aşti'de bir çöp kutusuna bırakıp dönüş otobüsüne biniyorum.
Erkeğe erkek yanı kadına kadın yanı koltuklar yalnızlar için ayrılıyormuş anlıyorum...

İnfilak ediyor seviş'lerim.
Boynu bükük geri dönüşlerime tek görgü tanığı ben oluyorum.
Şimdilerde
Varlığıma kuduz bir köpek gibi saldırıyor yokluğun.
Sana hizmetkar vücuduma bıraktığın terk edişinin diş izlerini
Nüfus cüzdanım gibi yanımdan ayırmıyorum...

Ben Türkiye kadar yalnızım sen b'aşk'entim Ankara gibi yorgunsun...

||| Atakan Gülgar |||

BLocKer
03-26-2011, 12:11 AM
'Yar'yüzüme düşüşün yar’çekimi yar gözünden düşüşüm can çekimidir.
Yar’in yürekten çekilmesine halk arasında kan'çekimi denir.
Çünkü aşk'ın hükümeti ihanetin darbesiyle çekilir...'

Biliyor musun?
...Tanrı'nın karaladığı alın yazımın boşluklarına adını yazıyordum.
Seni bulduğuma sevinmek içindi bütün acılara göğüs gerişim.
Yazı bu denli çıldırasıya arzu edişim sendendi.
Yorgun kış günlerinde başucumda nöbete durdu özlemlerin.
Her sabah tekme tokat uyandırdı sana kavuşabilmenin dayanılmaz isteği.
Uykularımı kırbaçlayan arsız sabırsızlığım bütün rüyalarımın ihalesini kazandı...

Biliyorsun
Aramızdan su sızmasın diye yağmurlu günlerde birbirimize sarılacaktık.
Müminin orucu tuttuğu gibi tutacaktım ellerinden.
Kimsenin gücü bana yetmeyecekti.
Paha biçilmez sevgim gözlerini kamaştıracaktı.
Geldiğin caddelerin duvarlarına pencereler çizecektim.
Ayak seslerin kuşları gülümsetecekti.
Şarkı söyleyerek yürüyecektin dilenciler sana selam duracaktı...

Sen benliğimde gişe rekorları kıran bir düş'tün.
Cephende düşmüş yar’alı benliğimi omuzlayıp yollarına düştüm.
Serin bir yaz sabahı varabildim Ankara'ya.
Öksüren binalar henüz ısınmamış yollar ve hala uyuyan ağaçlar karşıladı beni.
Elimde ılık avucuna randevum
Önümde şüpheli bir paket gibi duran bulabilme olasılığım.
Kimselerin davetlerine aldırmadım inan
Seni aradım Ankara'nın tıka basa boş sokaklarında.
Yoktun ya gövdesi dolu başı boş'tum...

Kendine ne kadar büyük bir coğrafya açmışsın içimde dünya haritasına sığmıyorsun.
Ne devasa bir özlemdir ki bu hasretini nereye koysam almıyor taşıyorsun.
Kepenkleri seni görebilmeye açılmış faltaşı gözlerimle yabancı suratları yokluyorum.
Kızılay'da otobüs duraklarına önceden sözleşilmiş buluşmalar yağıyor.
Sakarya'da önünden geçtiğim lokantalardan tokuşturulan kadeh sesleri duyuluyor.
Ve anlıyorum ki Ankara'da her şey en az iki kişilik yaşanıyor…

Hafta sonları rengarenk Çankaya'da siyah beyaz filmler seyrediyorum.
Ankara'da gece bekçilerine rakip seni bekleyişlerim oluyor.
Gündoğumları nurtopu gibi gelmeyişlerini doğuruyor.
Kürtaj oluyor seni bulabilme ihtimallerim.
Bütün ölü doğumların kulağına adımız fısıldanıyor.
Belli ki Tanrı bizi gülüşmelerin sonuna nokta nöbetine koymuş.
Koşuyoruz ama gülüşmelerin sonuna bile yetişemiyoruz.
O yüzden ayrılık tek celsede fişimizi çekiyor.
Bizim buluşmamız dünyanın en zor buluşu olmalı ki hala icat edilemedi yanyana duruşumuz...

Diş ağrısı sancısıyla zonkluyor içimde dolgu yapmanı bekleyen boşluğun.
Ne kahrolası bir ev sahibim ki ben her gece yatıya kalıyor yokluğun.
Seni hatırlatmayan ne varsa kovuyorum hayatımdan.
Bütün alışkanlıklarım sana benziyor...

Hey gidi güzelim Ankara sen adamı Fransız vatandaşı yaparsın.
Çünkü o'nsuz kimsenin dilini anlamıyorum bu şehirde...

Sendin aşıma tuz ağrıma şurup.
Sendin haneme ışık sabrıma selamet.
Sen benim ilk dansım son şarkı sözlerimdın.
Gaz lambasının yalanı gibi söndün yatsıya kalmadan.
Şimdi uyandığıma üzüldüğüm rüyaların sahibi sensin sevgili...

Gidiyorum
Ardımda Kızılay Sakarya Tunalı Maltepe ve Ulus'u görgü tanığı bırakıyorum.
Seni çıldırasıya arayışlarımın robot resmini çizecekler sana.
Fotomontaj hayallerimi Aşti'de bir çöp kutusuna bırakıp dönüş otobüsüne biniyorum.
Erkeğe erkek yanı kadına kadın yanı koltuklar yalnızlar için ayrılıyormuş anlıyorum...

İnfilak ediyor seviş'lerim.
Boynu bükük geri dönüşlerime tek görgü tanığı ben oluyorum.
Şimdilerde
Varlığıma kuduz bir köpek gibi saldırıyor yokluğun.
Sana hizmetkar vücuduma bıraktığın terk edişinin diş izlerini
Nüfus cüzdanım gibi yanımdan ayırmıyorum...

Ben Türkiye kadar yalnızım sen b'aşk'entim Ankara gibi yorgunsun...

||| Atakan Gülgar |||


çok beğendim :cicek:

* İnci *
03-26-2011, 11:13 PM
Her katil merak eder vurduğu insanın ölüp ölmediğini.
Bu yüzden aylar sonra gelen ,
-''nasılsın ? '' sorusuna hiç umut bağlamayın.

Serkan Kahraman

mavi_düş
03-26-2011, 11:16 PM
hepsi harika..........

İsyanlı Sükut
03-26-2011, 11:36 PM
Hepinize teşekkürler arkadaşlar:)

Firari
03-27-2011, 09:20 PM
http://img03.blogcu.com/images/b/u/r/burakcebi/9baa7f232208c8eeba3931ab0989b4ad_1285743058.jpg


"Gül" güzeldir dikeni acıtır derler. Neden acıtsın ki tutmasını bilince eller. . . !

İsyanlı Sükut
03-28-2011, 01:23 AM
Ey benim gönül gözüm,iki gözüm..
teşekkür ederim:cicek:

İsyanlı Sükut
04-03-2011, 01:50 PM
Yalnızdım ben de
bazıları gibi... Ya da herkes gibi...


Yalnızdım...
İçimdeki sesim dağı taşı delecek kadardı ama insan duymazdı-duyamazdı-duyurmazdım.İnsan korkutuyordu çünkü beni insan incitiyordu insan bir gün yakın bir gün uzak olabiliyordu... İnsan kimsenin gitmesini istemeyip kendisi çok güzel gidebiliyordu. Dünya dönüyordu... İnsan-lar dönüyordu...

Gittikçe kalabalıklaşıyordu alem...

Ben yalnızdım...

İnsanlar çoktular... Kendi içlerinde de çoktular.Hangi yüzlerine baksam bilemedim.Hangi yüzünü sevsem ötekini görmem uzun sürmedi.Tek insançok surat... Bu yüzdendi susmayı çok sevdim... Susmayı çok sevdimbu yüzden...

Küçüktüm büyüdüm büyüdüm... İnsanı bildim. Kızdım bazen.Kızdığıma baktım ki aynı bendim.Kendime kızdım.Ben de insandım.Kendimden korktum. İnsandan korktum...

Düşünceler.... düşünceler... düşünceler... Boğuldumöldümdoğdum.


Dünya kalabalıktı... Ben yalnızdım...
Ben yalnızdım
sandım...

"Allah sizinle beraberdir"

Yazarı: Nazenin..

_SaHrA_
04-03-2011, 02:18 PM
İnsanlar çoktular... Kendi içlerinde de çoktular.Hangi yüzlerine baksam bilemedim.Hangi yüzünü sevsem ötekini görmem uzun sürmedi.Tek insançok surat... Bu yüzdendi susmayı çok sevdim... Susmayı çok sevdimbu yüzden...

BAZI ŞEYLERİ GÖRÜP TANIK OLUNCA BU YAZILANLARIN GERÇEKLİK PAYI NE KADARDA ÇOK OLUYOR DEMİ TATLIM:)

Teşekkürler :optum:

İsyanlı Sükut
04-03-2011, 03:30 PM
aynen ablam aynen..
Rica ederim:optum:

_SaHrA_
04-03-2011, 04:23 PM
aynen ablam aynen..
Rica ederim:optum:

:optum: :optum: :optum: :optum:

Pejmurde
04-16-2011, 02:54 AM
seni çok özledim.....
Bir yudum sen olsaydın dinerdi susuzluğum! Gözlerim yıldız dökerdi kanlı yaşlar yerine. Işık saçardı gülüşlerim. Böyle kırılmazdı kolum kanadım. Sen olsaydın yanımda, dünya değiştirirdi rengini, maviye boyanırdı düşler ve dağıtmazdı beynimi o karamsar düşünceler. Her şey daha farklı olurdu bilirim. Hasret şarkıları dokunmazdı yüreğime, ağlamazdım yerli yersiz,canım acımazdı böyle çok... Keşke, keşke sen olsaydın bir anlık... Bir kere dokunsaydım tenine, sarılsaydım sımsıkı,uyusaydım dizlerinde. Biterdi belki ölüm korkularım. Birlikte ağlar, birlikte ölürdük hiç olmazsa. Çok değil inan, bir yudum sen olsaydın dinerdi susuzluğum!

Alıntı

XjA`Gk
05-20-2011, 08:59 PM
Susuşlar'da kaybolmamak dileği ve daha nice paylaşımlarına da göz gezdirmek dileği ile, teşekkürler vesselam. :cay

Yanlız_Kalp
05-28-2011, 10:07 PM
İsyanlıSükut ellerine yüreğine sağlık Paylaşımların harika. Yüreğinden sevgi eksik olmasın.

||YaReN||
06-23-2011, 10:27 AM
Yalnızca ‘sol’ anahtarı olanlar mı kalp çalabilir?
Seviyorum anlıyor musun?
Kırgınım.
Gidişin değil, kırılmışlığım batıyor avuçlarıma.
Üzgünüm,
...‘Biraz daha kal’ diyemediğim için sana.
Yalnızım, anlayabiliyor musun korunmasızlığımı?
Ve hissedebilir misin hiç sarılmadan savunmasızlığımı?
Ö(z)lüyorum sadece,
Aldırma…

'EylüL'
06-23-2011, 12:15 PM
Yalnızca ‘sol’ anahtarı olanlar mı kalp çalabilir?
Seviyorum anlıyor musun?
Kırgınım.
Gidişin değil, kırılmışlığım batıyor avuçlarıma.
Üzgünüm,
...‘Biraz daha kal’ diyemediğim için sana.
Yalnızım, anlayabiliyor musun korunmasızlığımı?
Ve hissedebilir misin hiç sarılmadan savunmasızlığımı?
Ö(z)lüyorum sadece,
Aldırma…

çok güzeldi bu izninle kullanacm imzamda teşekkür ederim güzellik :cicek:

~Nuя'u_AyN~.
06-23-2011, 01:08 PM
http://2.bp.blogspot.com/_QeJ_B2R1RQo/TQQAxdLQD0I/AAAAAAAAAJ0/Sn2NA_KmwMA/s400/789h.jpg (http://2.bp.blogspot.com/_QeJ_B2R1RQo/TQQAxdLQD0I/AAAAAAAAAJ0/Sn2NA_KmwMA/s1600/789h.jpg)


özledim senii leylammmm....:optum:

İsyanlı Sükut
07-18-2011, 12:57 PM
Susuşlar'da kaybolmamak dileği ve daha nice paylaşımlarına da göz gezdirmek dileği ile, teşekkürler vesselam. :cay


Teşekkür ederim,sayfanda siz şiirseverlerin yorumlarını görmek beni duygulandırıyor..:cicek:
İsyanlıSükut ellerine yüreğine sağlık Paylaşımların harika. Yüreğinden sevgi eksik olmasın.
Teşekkür ederim arkadaşım:cicek:
Yalnızca ‘sol’ anahtarı olanlar mı kalp çalabilir?
Seviyorum anlıyor musun?
Kırgınım.
Gidişin değil, kırılmışlığım batıyor avuçlarıma.
Üzgünüm,
...‘Biraz daha kal’ diyemediğim için sana.
Yalnızım, anlayabiliyor musun korunmasızlığımı?
Ve hissedebilir misin hiç sarılmadan savunmasızlığımı?
Ö(z)lüyorum sadece,
Aldırma…
Zülal'im gönlünü gönlüme değdirenim,çok beğendim teşekkür ederim:cicek: :optum:
http://2.bp.blogspot.com/_QeJ_B2R1RQo/TQQAxdLQD0I/AAAAAAAAAJ0/Sn2NA_KmwMA/s400/789h.jpg (http://2.bp.blogspot.com/_QeJ_B2R1RQo/TQQAxdLQD0I/AAAAAAAAAJ0/Sn2NA_KmwMA/s1600/789h.jpg)


özledim senii leylammmm....:optum:

Buradayım Nur'um:optum:

İsyanlı Sükut
07-18-2011, 12:58 PM
seni çok özledim.....
Bir yudum sen olsaydın dinerdi susuzluğum! Gözlerim yıldız dökerdi kanlı yaşlar yerine. Işık saçardı gülüşlerim. Böyle kırılmazdı kolum kanadım. Sen olsaydın yanımda, dünya değiştirirdi rengini, maviye boyanırdı düşler ve dağıtmazdı beynimi o karamsar düşünceler. Her şey daha farklı olurdu bilirim. Hasret şarkıları dokunmazdı yüreğime, ağlamazdım yerli yersiz,canım acımazdı böyle çok... Keşke, keşke sen olsaydın bir anlık... Bir kere dokunsaydım tenine, sarılsaydım sımsıkı,uyusaydım dizlerinde. Biterdi belki ölüm korkularım. Birlikte ağlar, birlikte ölürdük hiç olmazsa. Çok değil inan, bir yudum sen olsaydın dinerdi susuzluğum!

Alıntı

Teşekkür ederim Pejmurde:cicek:

İsyanlı Sükut
07-18-2011, 12:59 PM
...

Gücün yettiği kadar gittin..
Gücüme gittiği kadar yakarak canımı..

...Sana neden diyemeyecek kadar nedensiz' dim.
'' Bu ne densizlik '' böyle dedirtecek kadar içime.

Aşk' ı üremesi için gözlerine bıraktığım gün,
Bütün döngüleri kısırlaştırdın.

Nasıl bir (G) Öç bu,
Geriye dönüşlerini bile kendinden çaldın..

OLcay Derecik

İsyanlı Sükut
07-18-2011, 01:08 PM
"Birlikte olmayı haketmeyen milyonlarca insan yanyanayken,
Ben neden hala senden ayrı nefes alıyorum. ?"‎

*City Of Angels/1998

İsyanlı Sükut
07-18-2011, 01:09 PM
Yangının orta yerinde bırakıyor insanı bazen bu kelimeler.
Bir isim dudağınıza kadar gelip, orada susma hakkını kullanıyor inadına.

Aşk bazen sadece bir imdat çağrısı...

[Özgür Gümüşsoy // Lal Yangın]

İsyanlı Sükut
07-18-2011, 01:13 PM
En zoru da,
Yüreğinde söyleyemediğin sözlerin kalmasıdır..

*Elif Şafak

İsyanlı Sükut
07-18-2011, 01:14 PM
Dokunma kalbime zîrâ çok incedir kırılır
O tıpkı mâbede benzer ki orda hıçkırılır
Gülersen aşkıma gönlüm harâb olur yıkılır
O tıpkı mâbede benzer ki orda hıçkırılır

İsyanlı Sükut
07-18-2011, 01:21 PM
NOLUR ALLAHIM,
mahkum ettiğin sıratın soğuk yalnızlıgında;
eger ölürsek ikimizde,
o üşümesin diye, fazladan toprak at üstümüze...

{Serdar Oğuz}

İsyanlı Sükut
07-18-2011, 01:30 PM
Onun güzelliğini herkes görüyorsa o bence az güzeldir.
Herkes biliyorsa o bence hiç güzel değildir....
Onun güzelliğini yalnız ben görüyorsam bu sevgidir.
Yalnız ben biliyorsam bu aşktır.
Hiç kimse görmüyorsa bu yalnızlıktır.

Özdemir Asaf

İsyanlı Sükut
07-18-2011, 01:34 PM
Zaman sükut zamanı..
Yüreğini sıvazla “vav“ ile..
Sonra da gülümse “elif “ bereketiyle..
Gülümse ki; duaya duran gözlerin gül sağanağında gusletsin kendini ..!

Hz.Mevlana

~Nuя'u_AyN~.
07-27-2011, 11:01 PM
http://a1.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/224542_10150722783040075_293059725074_19757540_543 4267_n.jpg


Düzen nasıl işliyor aşk konusunda bilmiyorum ama, “üzen” işini iyi biliyor...

İsyanlı Sükut
08-07-2011, 06:37 PM
Seni seviyorum dediğim günle seni sevmiyorum dediğin gün arasına bir hamak gerdim.
Anılarla sallanıyorum. Düşmem ben buradan.
Senli günlerden ağzımda hırçın kahkahalar kalmış. Bir tebessümden daha büyük bir hediye olabilir mi?
Yokluğun da var biliyorum. Ama olmayan şeyler ilgimi çekmiyor artık.
İnsan zamanla öğreniyor her şeyi.
Yalnızlığın yaşı olduğunu acının cinsiyeti olduğunu korkunun memleketi olduğunu zamanla öğreniyor insan.

Aslında nüfus kağıdım yokmuş bu güne kadar.
Doğumla kazanılan bir şey değilmiş kimlik
sayfasındaki boşlukları kendi koyuyormuş.
Adını ölmeye yakın bir zamanda kulağına usulca fısıldıyormuş.
Kapattığın kapıları açmak için zorlamadım kendimi. Senin sadece kapı kapatan yanlarını sevemedim. İçerde bıraktım kendimi. İçerde bir sürü pencere vardı sana açılan.
Birer birer açtım pencereleri her pencereden gidişini farklı seyrettim. Bana geldiğin gün gibi ihtiraslı gittiğini gördüm.
Bir gözyaşı tanıştırmıştı bizi başka bir gözyaşı ayırdı.
Gözlerime susmasını ayaklarıma geri adım atmasını ve
yalnızlığıma sevinmesini söyledim.
Hepsi dediklerimi öyle güzel anlamış ki kendimi tanımaya başladığımı anladım. Pencereleri kapatırken mayısla karşılaştım.
İlkbaharın en güzel tarafı mayısta kokmasıdır dedi.
Ama ben martta kokmasını istiyordum.
Çünkü sevgilimi martta kaybettim.

Şimdi söyle bana mayıs
marta ilkbaharın ilk ayı olduğunu hatırlatır mısın? Sevdiğim her şeyin kokusunu aldı ondan geri alır mısın?

...

İsyanlı Sükut
08-07-2011, 06:48 PM
OKYANUS GÖLGESİ

Sessizlik sadece biraz sessizlik istiyorum
Yalnız kalıp dertlerden ırak düşlerimdeki yerleri
Aklımdan tekrar süzüp yenilemek
Hep aynı yerlerde dolaşmak yerine
Olta ucuna takılmaktan kaçmış bir balık gibi okyanusu tekrar keşfetmek
Gölgelerden uzak yalın sadece okyanusun olduğu bir yere
Ulaşamadığımız ve hiç ulaşamayacağımız
Sadece ben gölgem ve deniz
Varlığı yansıtan ayna sadece gölgemin varlığından haberi olsun
Derin düşüncelerden uzak
Hayat oyunundan uzak
Yalnızca benim özelim
Olabildiğince düşünce yoksunu dakikalar yaşamdan uzak
Elbette böyle bir yer var
Randevusuz ben bile gidemiyorum oraya
Felaketten bir haber sonsuzluğu simgeleyen
Zeytin çekirdeği kadar küçük ama sert bir yere sahibim
Evet benim bir ülkem var
Başkanı da insanı da kanunu da benim
Bir tek orada aklım rahata kavuşuyor
Burası benim aklımın okyanus gölgesi…

TopraK
08-07-2011, 09:42 PM
"Kim istemez mutlu olmayı
Mutsuzluğa da var mısın?"

Pejmurde
08-08-2011, 07:20 PM
Hep ertelenen bir an hiç yaşanmamaya mahkumdur. Düşlerin bekleyişini yalnızca bir hüsran karşılayacakdır. Mevsimleri sayarsak ömür baharsız tükenir gider. Sevdiklerimizi bulmak yada bulduğumuzu sevmek tercihi en zor olan iki seçenektir bu sınavda... Boşuna akan ırmaklar mı var yüreğimizde, sebepsiz mi çoşkun bir denizde maviye hasretliğimiz? Ufuk ta görünen o ki mutluluk tek kişiliktir aslında. Karşımızdakinin çabasına ihtiyacı yoktur mutluluğun, Aşkında sevdiğin kadar büyüktür. Sevdiğin sürece meydan okur dünyaya.

Hasretle beklenen gelmez hiç bir zaman o hasreti yalnız tüketirsin. Karşılık bulmuyorsa sevda umut değil kendini hükümdar sanan köleler üretir, dönemezsin. Ama boşuna geçmemiştir dolan vakit. Heba olan şiirleirn değildir. Türkülerin diliyle yas tutan geceler, sırdaşlığını hiç farketmez. Kıymetini bilmediğin kır çiçekleri yeniden açar o gül solarken.
Ayrılanlar yıllar geçsede üstünden hep aynı acıyı çeker. Ama yollar hiç bitmez. Sonuna geldiğini zannetiğin yerler birer duraktır aslında. Ve sen yolculuğunu gönüllü bitirmişsindir o durakta. Güneş hep geç kalırmış gibi gelir, sen bir baharda mevsimler başka havada... Gerçeklerle düşler yerini kaybeder. Bir tek o kalır yüreğinden hiç gitmeyen. Aynı bakışlı resmine saatlerce dalışın kalır, sevdanın tutsaklığında acılarını dindiremeyen...
Şöyle dimdik durup rüzgara karşı ''Ey hayat sen şavklı sularda bir dolunaysın, aslında yokum ben bu oyunda, ömrüm beni yok saysın'' diyerek çekip gitmek gelir aklına, Bedeninizin parçalanması hiç umrunda değildir, ama sevdiği uğruna ölenlerden olmak istemezsin. Çünkü yalnız yaşarken bir ihtimal daha vardır. Belki ölüme değil ama onun hayatına geç kalmışsındır. Uzaktır öyle kalacaktır belki. Hep bir umutla beklenirken sevda habercisi, yüreğini teselli etmekde sana düşer.
Her şeye rağmen korkutmasın seni bu sevdanın ateşi. Her yangın önce başladığı yeri yakar. Sana küçük kendime büyük gelen yüreğimde yıllar geçsede senin adını yazar. Ve bil ki sevdiğim, uslanmaz ruhum yaşadıkça seni sever, seni sevdikçe yaşar..

RakipsiZ
08-08-2011, 09:20 PM
Özledim sanki …
Biliyorum böyle başlamayacaktı sana dair cümleler . Unuttum demeliydim . Parantez içinde unutmamışlığımı haykırarak . Nafile çabaymış seni içimde bir çiçek edasıyla sulayıpda büyümeni beklemek . Seni bir bardağın içinde pamukların arasında çillendirip büyütmek için gömmemeliydim kalbimin orta yerine . Kendi toprağında büyüme inadına yenildim. Bıraktım seni sana . Özlediğim benliğimi nereye bıraktığımı hala bilmiyorum .

Ben hala sana yazıyorum sanki tüm satırlarımı. Aklımsa inkarcı bugünlerde . İtirazım ayrılıklara değildi aslında sevgisiz kalışlaraydı . Anlatamadım … İfade bozukluğu var bütün terk_i diyarlarda. Peki giden kimdi , ben bilemedim . Sanırım tek terkedilen diyarlar . Vatan sanılıp kalınanlar . Boşaymış aslında tüm gitmeler . Bir gün biliyordum herşey bitecek .

Bütün bağları birden kesmeli . Dün varmışda bugün yokmuş olmalı . Çocuk yanımıza anlatılan bir masalmış sanki aşk . Biz büyümüşüz ve hükmü kalmamış hiçbir masalın . Kimi zaman özlensede çocukluklarımız hangimiz büyümek istememişti ki . Parmak kaldıran çocukları görüyorum aynaya baktığımda . Hepimiz bunu istemiştik . Büyümek ve tüm dünleri tatlı bir anı sanmak . Bazen orda kalıpda büyümek istemez ya insan işte içimdeki sana ait olan tarifsiz duyguda tamda buydu . Bir gün zaman gelecek ve tüm tatlı telaşlar bitecekti … Bitti

… Ve çok uzun zaman sonra anladım ki
Ben özledim sanki
Bunu hiç bilmeyecek olsanda

İsyanlı Sükut
08-11-2011, 06:03 PM
Sayfama şiir ekleyen arkadaşlara yürekten teşekkürler:cicek:

İsyanlı Sükut
08-11-2011, 06:04 PM
Ey ruhum sen yola çık
Ben aklımı eski bahçeye gömeceğim
Bu yaylım ateşlerinde yıkanıp
Sana döneceğim.

Birhan Keskin

İsyanlı Sükut
08-11-2011, 06:05 PM
http://2.bp.blogspot.com/-ynbqcnruj9g/Td_mK_n0NmI/AAAAAAAAK5U/0c0mfL9fLL4/s320/imagesCAWXH1IH.jpg


Ne kadar garip bir an
Ona yakınlaşmak, bir şans daha vermek için kafasını aşağıda tuttu.
Ama o yapamadı
Cesareti yoktu
Döndü ve gitti

(Aşk Zamanı adlı filmden)

İsyanlı Sükut
08-11-2011, 06:06 PM
http://4.bp.blogspot.com/-VGkO2PPnLMA/Td-JbcBpGGI/AAAAAAAAK5M/G50Xn_eSbWk/s320/i-hate-you-but-not-really.jpg

Yaz ne istersen yaz
İster aşk mektubu
İster nefret
Yeter ki sen lütfet

Numan Serteli

İsyanlı Sükut
08-11-2011, 06:08 PM
http://3.bp.blogspot.com/-vU-1Zc87ESQ/TeAVaqkILMI/AAAAAAAAK5o/5kkyJp3lyqc/s320/9.jpg

müsait bir yerde
unutur musunuz
beni lütfen

Metin Üstündağ

MAUN
08-11-2011, 06:42 PM
içine atmakla bitmezz dertler
bunun cevabını bulman lazım
o güzel kalbin nasıl rahat ediyorsa
onun dediğini yap
yoksa şu fırtınaları birgün gelirde
onada güçün yetmezz fırtınalar başanı alır gider

aTa
08-11-2011, 07:31 PM
Birşeye dikkat ettim, asla mesaj yazmış olmak için mesaj yazmamışsın, her satırına kendinden birşeyler katıp yüreğini bizlerle paylaşmışsın, emeğine yüreğine sağlık arkadaşım.

İsyanlı Sükut
08-12-2011, 04:57 PM
Teşekkür ederim aTa :)

İsyanlı Sükut
08-12-2011, 04:58 PM
http://photos-d.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/285479_265829340109627_116036545088908_1103515_618 6397_s.jpg

...

Bir yıldıza verilmiş
Gündüz de görülebileceksin sözüydü Aşk.
Tutması
...Ellerini tutmaktan daha imkansız olmayan..

Özünde
Birine verilebilecek koca bir kalp taşıyordun.
Gözünde
O kişi ben değildim.

Ben
Kendi sularımı inkar edip sana akarken ve karasularına vururken kendimi
Sen
Farkettirmeden çekiyordun sularınıbaşka birinin gözlerinin içine..

Gözün yabancı bir gözün bebeğini emzirirken bakışlarıyla
Kimsesizler yurduna terkettiğin His' lerimi büyütüyordum bende.

Özlemlerimizi yarıştırıyorduk.
Ben seni ölürcesine özlüyordum
Sen bir diğerini delirircesine..

Mutlak bir mutsuzluk üçgeninde
Kaz***** hep Aşk belirliyordu
ve bu alınyazısı denen formül
Sağlamasında
Acıdan başka bir şey sağlamıyordu..

OLcay Derecik

İsyanlı Sükut
08-12-2011, 05:00 PM
..

Yokluğunda eş anlamlarını eşeledim tüm kelimelerin.
Aşkın tam anlamını ‘‘sen’’ doldurdu sensizde.

...Adı belli gelişlerin nispetidir ayrılık.
Ve mecbur gidişlerin sonu: acıya acelece hükmü yıllara ödetilirmiş sessizce.

‘‘Sen!’’ diye haykırdığınızda
Yankılanıp geri döner mi sanıyorsunuz ses’sizce?

Öyle bir giderler ki
‘‘Sen’’in yankısıyla bile dönmezler geriye.

Rüya biter terleten uykulardan uyandırılırsın aniden.
Artık eskisi gibi rahat da yaşayamazsın.

Çünkü biliyorsun
‘‘Yâr’’dan az geçsen vazgeçeceksin kendinden.


Emre GÖKCE / İçimdeki Yankın

Aşkmeran Kitabından...

İsyanlı Sükut
08-12-2011, 05:12 PM
İnsanın kendi dünyasına bakmak istemediği zamanlar bahaneler bulması dünyanın en... kolay şeyidir. Dıştan bir suçlu her zaman vardı. Suçun -ya da daha iyisi sorumluluğun- yalnızca bize ait olduğunu kabullenmek çok cesaret ister. Gene de sana söylemiş olduğum gibi, ilerleyebilmek için tek yol budur. Eğer yaşam bir yolsa her zaman yokuş yukarı giden bir yoldur.

''Yüreğinin götürdüğü yere git''

HiLaL
08-12-2011, 05:20 PM
..


Yokluğunda eş anlamlarını eşeledim tüm kelimelerin.
Aşkın tam anlamını ‘‘sen’’ doldurdu sensizde.

...Adı belli gelişlerin nispetidir ayrılık.
Ve mecbur gidişlerin sonu: acıya acelece hükmü yıllara ödetilirmiş sessizce.

‘‘Sen!’’ diye haykırdığınızda
Yankılanıp geri döner mi sanıyorsunuz ses’sizce?

Öyle bir giderler ki
‘‘Sen’’in yankısıyla bile dönmezler geriye.

Rüya biter terleten uykulardan uyandırılırsın aniden.
Artık eskisi gibi rahat da yaşayamazsın.

Çünkü biliyorsun
‘‘Yâr’’dan az geçsen vazgeçeceksin kendinden.


Emre GÖKCE / İçimdeki Yankın


Aşkmeran Kitabından...

Yardan geçebilmek ne mümkün oysa...vazgeçtikçe kendi içimizde yok olup onda var oluyoruz...zaten aşk da bu değil miydi? ...
eline sağlık Leyla...

İsyanlı Sükut
09-05-2011, 08:53 PM
Teşekkürler Hilal :)

İsyanlı Sükut
09-05-2011, 08:54 PM
Dokunsalar ağlayacağım bir ömür boyu.
Ve değseler hüznüme döküleceğim parça parça…
Bir anlık değil boğulduğum bilinmezlik.
Acısı çıkıyor sustuklarımın.
Oysa ben iyiyim görünürde!

|ibrahim tenekeci

İsyanlı Sükut
09-05-2011, 08:55 PM
Anlaşılmak gibi bir derdimiz vardı.
Ne zaman ki kendimizi anlatamadığımızı farkettik
İşte o vakit susuşlar dostumuz oldu...

İsyanlı Sükut
09-05-2011, 08:57 PM
http://3.bp.blogspot.com/_iuXpng98s34/TElbC3JgVTI/AAAAAAAAAF4/uTZ51uzNTp4/s1600/kkuranoi2.jpg


Hani söz vermiştik Alem-i Ervahta..
“Belâ” demiştik “Elestü bi rabbiküm” sualine
Yaratıcı rızık verici ve yegane kanun koyucu olarak
ALLAH’tan başka İlah önder olarak da O’nun Resûlünden başkasını tanımıyacaktık...

hani söz vermistik Erkam'in evinde
hangi sart ve ortam olursa olsun
ilahi kelimetullah misyonunu yürütecek
musibetlerden yilmayacak
hicbir tehditten korkmayacak
gerekirse ölümlerin en güzeline talib olacaktik ...

hani söz vermistik Akabe tepesinde
kendimizi ve ailemizi korudugumuz gibi
kanimizla canimizla koruyacaktik Resulullah'i ...

hani söz vermistik Akabe tepesinde
dogru olan herseyde Resule itaat edecektik ...
Rabbani davayi elden ele gönülden gönüle
balcikla sivanmayan hakikat günesini
cihadsiz ve sehadetsiz birakarak lekelemiyecektik ...

hani söz vermistik Medine'de
hani söz vermistik
dünya kardesliginin en güzel tesekkül ettigi Medine'de
kiyamete kadar müslümanlar kardes olacakti
ve bizler muhakkak ki müminler kardestir fermani ilahisine gönülden bagli olacaktik
vücudun azalari gibi
birbirimizin derdi ile dertlenip sevinclerimize ortak olacak
komsusu ac iken tok yatan bizden degildir düsturuna
evrensel komsuluk bildirisine kardesligin en alt esigi olarak bakacaktik ...

hani söz vermistik Ridvana
basimizi tutamayan ellerimizi kökünden kurutacaktik
nemlenmemis bir gözü
yara almamis cile cekmemis bir bedeni mevlaya sunmayacaktik ...
dogarken nisanlandigimiz ölümle cihad masasinda
sehadet gömlegini giyerek
nikahlanacagimiz günün hasretiyle yanip tutusacaktik

hani söz vermistik
ayaklarimizi vura vura Mekke'ye girerken
dinimize namusumuza göz diken zalimler tekrar is basina gelirse
mukaddes topraklara Ebreheler tekrar saldirisa
bizde kanatlanip ucacak
Mevlamizin Ebabil kuslari olamaya talib olacaktik ...

hani söz vermistik veda haccinda Resulullah'a
cahiliyye adetlerini bir daha diriltmemek üzere kökünden kurutacaktik ...
miras birakilan emanetlere simsiki sarilacak
ahkam-i Kuraniyeyi tüm dünyaya hakim kilacaktik ...

ahde vefa gösteremedik Allah'im
zihinlerdeki hatirasini coktan silmistik ...
sehadet mi
cok uzakti bizden tanimiyorduk onu
sözlüklerimizden bile cikarmistik
cile cekmeye yanasmadik

öyle egildik öyle egildik ki
dgrulacak ne bir belimiz kaldiracak ne de bir basimiz kaldi ...
utaniyoruz Allah'im
nemlenmemis bir gözle yara almamis bir bedenle
huzuruna varmaya utaniyoruz ...
ahde vefa gösteremedik Allah'im bunu biliyorsun
ama sunu da biliyorsun ki rahmet deryanda ufacik bir damlayiz
yüzümüz yerde ama affet Allah'im ...

ey müslüman
ey gönlü kusatan
hani söz vermistik Habil olacaktik
yürüyecektin sehaadetlere
ölecektin öldürecektin
Ashabi Uhdud atilirken nara yar diyecektin ...
zalimi kahkahasinda Rabbimin zikrini duyacaktin ...
Yusuf'un zindaninda
Musa'nin asasinda
ateste üsüyen Ibrahim'in duasini
sevdanin gönül penceresini ...
Taif'de taslanan sendin biliyor musun?
Taif'de kanayan bas sendin biliyor musun?
Taif'de Yarabbi sen onlari affet onlar bilmiyor diyen sendin biliyor musun?
Hüseyin'in kerbelasini
Filistin'in cocuklari
inanin inanin ki kaybetmedin ellerini ...
inanin ki taslari atan Ebabillerdi Abdulmuttalib'in duasiyla ...
ümmet olamanin yükünü Ridvan biatiyla bilip
hendeklerde dualarla isiniyor musun?
müslüman müslüman müslümanim demenin güzel agirligini
Bilal'in ezaninda
Sümeyye'nin sehadetinde
Hubeyb'in kabin kiraatinda
Hamza'nin yüreginde
hissedip dinleyip agliyor musun?
sevdam yüreklerde mahpus
duatesbihsilah unuttun sen
aglamayi baska sevgilerde arattilar...
sevmeyi sevilmeyi coktan unuttun sen
Ebu Bekir'in acligini
Ömer'in adaletini
Osman'in infakini
Ali'nin ene ya Resulullah deyisini biliyor musun? söylüyor musun?
unuttun unuttun unutturdular sevgiyi bize ...
sirk dünyasinda yasamak esarettir biliyor musun?
unutturdular bize sümme cealna ala seriati minel emri ilahi fermanini biliyor musun?
anliyormusun?
ya Rabbi yaratan yasatan ve yöneten sensin ...
ya Rabbi ayaklarimizi sabit kil küfre karsi bize mücadele gücü ver
ya Rabbi bizlere ilmi ameli tebligi ve cemaat suurunu ögret
öğrettiklerinle varet ...
ya Rabbi istikametsizlikten istikamet birligine
parcalanmisliktan vahdete ulastir
ya Rabbi akidemizi sorularimiz ve sorunlarimiz elinden kurtar ...
ya Rabbi Resulümüzün ümmetin helaki saydigi irciligi bizden uzak tut
bizleri ümmetimiz tek bir ümmettir ayetine tabi kil
ya Rabbi bizleri müminlere karsi alcak gönüllü ve muhabbetli
Ebu Cehillere karsi izzetli kil ...
ya Rabbi bizide bu topraklarda sana ulasan en güzel yol olan sehadet ve zaferi nasip et
kafirlere o aci azabi bu dünyada tattiracak ve mazlumun hesabini soracak
yeryüzünde adaleti tesis edecek olan Rasidi Hilafet Devletini kurmayi bizlere nasib eyle ya Rabbi
süphesiz Sen i$iten ve dualara icabet edensin...
(Amin)

||YaReN||
09-06-2011, 01:05 PM
Dokunsalar ağlayacağım bir ömür boyu.
Ve değseler hüznüme döküleceğim parça parça…
Bir anlık değil boğulduğum bilinmezlik.
Acısı çıkıyor sustuklarımın.
Oysa ben iyiyim görünürde!

|ibrahim tenekeci


Ne kadar acı ;Ruhu bir et yığının arkasına gizlemek....
Teşekkürler Leyla'm ...

İsyanlı Sükut
09-06-2011, 01:36 PM
O yüzdendir ya Yaren'im insan acı çektiğinde bile güler hep yüzü :)

İsyanlı Sükut
09-06-2011, 01:37 PM
Seni düşünürken
Bir çakıl taşı ısınır içimde
Bir kuş gelir yüreğimin ucuna konar...
Bir gelincik açılır ansızın
Bir gelincik sinsi sinsi kanar.

Seni düşünürken
Bir erik ağacı tepeden tırnağa donanır
Deliler gibi dönmeğe başlar
Döndükçe yumak yumak çözülür
Çözüldükçe ufalır küçülür
Çekirdeği henüz süt bağlamış
Masmavi bir erik kesilir ağzımda
Dokundukça yanar dudaklarım.

Seni düşünürken
Bir çakıl taşı ısınır içimde.

Bedri Rahmi Eyüboğlu

_C@NC@N_
09-10-2011, 10:55 PM
Hadi durma.
Yüreğinin çekmecesinde saklı duran kelimelerini çıkar yerinden.
Düş dört yol ağzı cümlelere.
Adını devir cümlelerimin bir özne boşluğuna..
Yak tüm gemileri.
Tutuştur tüm hüzünleri.
Varsın yansın tüm replikler.
Hadi gamzelerinde biriktirdiğin sıcak gülüşlerini sun musalla soğuğu ellerime.
Avuç içlerime doldur saçlarının düşen yanlarını.
Sonbahar yanını bana bırakmayı unutma sakın.
Ya biz hayata ” ikimiz ” olarak geçmeliyiz ya da biz seninle yan yana ölmeliyiz.
Susacak mıyız yoksa yaşayacak mıyız bilmiyorum ama gözlerindeki hayatı seviyorum ben.
Susarsak da dilimizdeki istiflediğimiz tüm kelimeleri sonsuzluğa bırakır, ölümsüzlüğe koşarız.
” Hangi cümleye sığdırayım yüreğinin inceliğini,
Hangi söze bulandırayım gözlerinin rengini..
Bırak sen bende kal..
Herkes masalına bir kahraman yapacak birini bulur..
Bırak sen benim gerçeğim olarak kal
Ya da istemiyorsan
Kazdığın mezarları iki kişilik kaz.
Dudaklarımız kapanacaksa sonsuzluğa
Beraberce uzansın musalla taşına…”

İsyanlı Sükut
09-12-2011, 10:25 PM
http://3.bp.blogspot.com/-W4Eo3OCWqJ0/TeFc2ZzzOKI/AAAAAAAAAKk/YRc0sQQkXJ4/s320/il_fullxfull.214637411.jpg

Ben diyorum ki; Vuslâtı beklerim yâr...
aşk diyor ki; El intizar eşeddü min'en nâr!
( Beklemek Ateşten Şiddetlidir)

İsyanlı Sükut
09-12-2011, 10:26 PM
http://a7.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/190482_162451547145654_104099582980851_371845_7053 026_n.jpg

Bunca tanışıklığımız varken;
Sana dair bana söz düşmüyor...

Cahit Zarifoğlu

İsyanlı Sükut
09-25-2011, 05:33 PM
http://files.myopera.com/y%C3%BCsra/blog/merve.jpg

Cesur ve onurlu diyecekler
Halbuki suskun ve kederliyim"
İsmet Özel

İsyanlı Sükut
09-25-2011, 05:34 PM
Sαnα "seni seviyorum" dediğim kαdαr αnneme "peki αnnecim" deseydim, hαzırdı cennetteki yerim..

[Cemal Süreya]

İsyanlı Sükut
09-25-2011, 05:36 PM
http://files.myopera.com/y%C3%BCsra/blog/Wait_for_by_Metide.png

Yalnızlığa dayanırım da, bir başınalığa asla.
Yaşlanmak hoş değil öyle duvarlara baka, baka.
Bir dost göz arayışıyla,
Saat tıkırtısıyla.
Korkmam, geçinip gideriz biz mutlulukla.
...Ama; Günün aydın, akşamın iyi olsun diyen biri olmalı.
Bir telefon sesi çalmalı ara sıra da olsa kulağımda.
Yoksa, zor değil, hiç zor değil, demli çayı bardakta karıştırıp,
Bir başına yudumlamak doyasıya.
Ama; Çaya kaç şeker alırsın ?
Diye bir ses sormalı ya ara sıra...

CAN YÜCEL

İsyanlı Sükut
09-25-2011, 05:39 PM
http://files.myopera.com/y%C3%BCsra/blog/fireflies_by_julkusiowa.jpg

Kalk git diyorum içimden kendime
kalk git uzağa
Kulağındaki müzik bitene kadar yürü
Ağladığın kadar koş
Aya dokunana kadar yürü
......uzaklaş..

ceyhun yılmaz

||YaReN||
09-26-2011, 11:35 AM
http://files.myopera.com/y%C3%BCsra/blog/merve.jpg

Cesur ve onurlu diyecekler
Halbuki suskun ve kederliyim"
İsmet Özel

;):o .....

'EylüL'
09-26-2011, 07:59 PM
Sαnα "seni seviyorum" dediğim kαdαr αnneme "peki αnnecim" deseydim, hαzırdı cennetteki yerim..

[Cemal Süreya]

Ne kadar haklı bir söz ..Teşekkurler canım.

İsyanlı Sükut
09-26-2011, 09:30 PM
Eyvallah canlar...

HANDAN
09-27-2011, 06:33 PM
♥ EMEĞİ GEÇEN HERKESE
█▀██▀█─▀██▀─▀█▀────█─────▀██▄─​▀█▀─▀██▀▄█▀
──██────██▄▄▄█────▄██─────██▀▄​─█───███▀
──██────██───█───▄█▄██────██─▀​▄█───██▀█
─▄██▄──▄██▄─▄█▄─▄█▄─▄██▄─▄██▄─​▀█──▄██▄▀█▄

───────▀█▄──▄█▀──▄█▀█▄──██───█​█──────────
────────▀█▄▄█▀──██───██─██───█​█──────────
──────────██────██───██─██───█​█──────────
─────────▄██▄────▀█▄█▀───▀█▄█▀​─────-


██████████████████████████
║║║♥HERŞEY GÖNLÜNÜZCE OLSUN♥║║║♥
██████████████████████████
_______▒____________█
_______▒▒▒▒________███
_______▒▒▒▒▒____█████
________▒▒▒▒▒▒▒███████
███████▒▒▒▒▒▒██████▒▒▒▒▒▒
__███████▒▒▒▒▒███▒▒▒▒▒▒▒
____███████▒▒▒██▒▒▒▒▒▒▒
______███████▒▒▒▒▒▒▒▒▒
______▒▒▒▒▒▒▒▒▒███████
__▒▒▒▒▒▒▒▒██▒▒▒▒███████
_▒▒▒▒▒▒▒▒████▒▒▒▒▒██████
▒▒▒▒▒▒▒██████▒▒▒▒▒▒██████
________███████▒▒▒▒▒▒▒
________█████____▒▒▒▒▒▒
________████_________▒▒▒
_________█______________▒
█ şu anda
██ bu yazıyı
███ okuyan
████ gönül
█████ dostlarına
██████ şunu
███████ söylemek
████████ istemiştim
♥♥♥♥Yılların Yaprak Misali Döküldüğü
♥♥♥♥SEVGİ'nin Eridiği,
♥♥♥♥İnsanlığın ÖZ Değerini Yitirdiği
♥♥♥♥Şu ALEMDE, Dostluğu Kaybetmemiş
♥♥♥♥Nadide GÖNÜL DOSTLARINA
♥♥♥♥Sevgi ve saygılarımı gönderiyorum
♥♥♥♥Neşeniz bol..(♥) ♥⊱╮ Mutluluğunuz ve Sağlığınız Daim Olsun ♥⊱╮
♥♥♥♥AKŞAMINIZ GECENİZ GÜZEL GEÇSİN SONSUZ SEVGİLER ARANIZA BUGÜN KATILDIM SEBEBİDE YAZILARIN PAYLAŞIMLARIN BIRBIRINDEN GÜZEL EN ONEMLİSİ ANLAMLI HER YAZIDA İNSAN KENDINDEN BİRSEYLER BULUYOR... TEKRARDAN EMEĞİ GEÇEN HERKESİN ELİNE YÜREĞİNE KALEMİNE SAĞLIK....

İsyanlı Sükut
09-27-2011, 08:15 PM
Bizde sana teşekkür ederiz sevgili HANDAN,hoşgeldin hem sayfama hemde forumumuza :cicek:

HANDAN
09-29-2011, 08:33 AM
Hoş Buldum teşekkürler ;)

İsyanlı Sükut
03-08-2012, 08:05 PM
İnsan bazen ağlamaz mı bakıp bakıp kendine.
Edip Cansever.

İsyanlı Sükut
03-08-2012, 08:06 PM
Sevmek; Rabb’imin olduğu bir kalpte yer isteyebilmektir.

Mehmet Kayaokay

İsyanlı Sükut
03-08-2012, 08:08 PM
AŞK uzanmaktı Bir ezan sesiyle kirli dünyadan Arş-ı Alâ'ya..
.. ve bürünmekti Nur'a
ve demekti Secde Secde ; Sübhane Rabbiyel Alâ..!

İsyanlı Sükut
03-08-2012, 08:11 PM
Hiç üzüldükmü bir vakit namaza
Derbide kaçan bir gol kadar?

-Cübbeli Ahmet Hocaefendi-

_SaHrA_
03-08-2012, 09:22 PM
Anladım ki gönül çuvalımda ki, Kelimeler sana yetmez..
Oysa gönlüm güzel olmazsa Bahçemde bir gül dahi bitmez..
Ey Sevgili, Senin "Aşkın" daim olsun,
Benim yaram olsa da fark etmez...

Mevlana...

||YaReN||
03-09-2012, 02:39 PM
Çamurun kahrı olmasaydı,

Adem insan değil,melek olurdu ve yeryüzünde asla Allah'ın halifesi olmazdı...

İsyanlı Sükut
04-21-2012, 08:32 PM
Allah acıyı hafifletendi...
Hatta bir bıçakla keser gibi kesip
de bıçağı bile göstermeyendi..Zeki Bulduk/ Züleyha

İsyanlı Sükut
04-21-2012, 08:34 PM
http://files.myopera.com/Kariha/blog/683.jpg

Affedersiniz,
Siz İ s t a n b u l musunuz?Sadri Alışık

İsyanlı Sükut
04-21-2012, 08:35 PM
http://files.myopera.com/Kariha/blog/682.jpg

"Bir çocuğun elinden şekerlemesini alırsanız,
o hırsından geriye kalanları da fırlatır!"

Yaşamında yeni bir sayfa açmayı beceremeyenlerin en büyük hatası budur işte!
Geçmişlerinden ötürü bütün hayatlarını mahvetmeye çalışanların...
Nasıl tevbe edeceklerini bilmeyenlerin...

Nedir o hata?

İşlenen günahların ceremesini bütün hayata ödetmek!
Kendini kendinden ötürü cezalandırmak! Kısaca, gelecekten ümid kesmek!

Gelecekten, yani O'ndan!

Hakkın rahmetinden!Dücane Cündioğlu

_SaHrA_
05-05-2012, 05:04 PM
En son ne zaman kızarmıştı yanağımız, hatırlayanınız var mı? ...
ey vah yine hicrân, yine giryân, yine hüsran, yine gam ince bir duman gibi geçip gidiyor zaman
yan ey gönül dermansız derdine yan ...
Yakamıza devrik bir cümle ilişti kırgın saatlerde,
yine yüreğim üryan..!!!

'EylüL'
05-06-2012, 01:41 PM
Beni üzecek bişey söyle?
+Seni sevmiyorum.
-Öldürecek demedim..

http://files.myopera.com/SessizSedasiz/blog/309366_265727243451769_100000434853580_994110_2227 617_n.jpg

HiLaL
05-25-2012, 12:57 PM
Ve bu yorgun,bu hüzünlü yüreği benim değilmiş gibi,
Hiç kimse görmeden,
Şöyle bir yol kenarına bıraksam...

-Edip Cansever

_C@NC@N_
05-29-2012, 09:09 PM
Sen buğulu bir camın ardından izlediğim hayatın
yarısısın.
Sen sağanakla gelen sabahlarda çok eski;
çok eski bir şarkının adısın...
(Yılmaz Odabaşı)

İsyanlı Sükut
07-22-2012, 11:32 PM
Yanımda olsaydın anlatacak çok şeyim vardı sana.
Belki de susardım saatler boyu.
Konuşmam gereken hiçbir yerde konuşamadığım gibi.

| Tarık Tufan

İsyanlı Sükut
07-22-2012, 11:33 PM
"Kendi ahlâkını düşmanından dinle.
Dostun gözünde her yaptığın iyidir."

| Sadî Şirazi