Duyuru

Duyuru Module
Collapse
1 of 2 < >

Merhaba

Merhaba, öncelikle Sevgi ve Aşk Forumları Sevgi.name.tr sayfamıza hoşgeldiniz. Lütfen daha çok özellikten yararlanmak için bir üyelik alınız.
2 of 2 < >

Duyuru

Merhaba, Sevgi ve Aşk Forumları tekrar uzun bir aradan sonra yayın hayatına başladı. Eski mesajlarınızı görebilir ve bu mesajlara cevap yazabilirsiniz.
See more
See less

*** Dua ***

Page Title Module
Move Sil Collapse
X
Conversation Detail Module
Collapse
  • Filter
  • Saat
  • Show
Clear All
new posts

• *** Dua ***

* * * DUA * * *

Sabahın seherinde dağılan kısmetten, Mevla ya verilen rahmetten, Peygamber efendimize verilen şefaatten, Fadime anaya verilen huccetten bizlere de nasip eyle YA RABB.
    Allah’ım evime geldim, Peygamber efendimizin hacet kapıları acılmış, hacetimi almaya geldim. Allah’ım imandan ayırma, can acısı duyurma, dunyada gozsuz, ahrette imansız bırakma YA RABB.
    Rızkımızı bol ver, imanımızı gur ver, kabrimize nur ver, azımızı coğa say, gunahımızı yoğa say, bilmediğimizi bildir, kabrimizi nur ve iman ile doldur YA RABB.
    Allah’ım bizi affeyle, her derdimizi def eyle, kabrimizi nur eyle, dort ırmaktan icirmek nasip eyle. Ey Allah’ım dinimizi hidayet, imanımız sana emanet, kabirde, haşirde, sıratta, mizanda, Arasat’ta sen selamet eyle YA RABB.
    Allah’ım kafalarımızdan durgunluğu, kalplerimizden yorgunluğu, ruhlarımızdan hırcınlığı kaldır YA RABBİ. Allah’ım bizi iki cihanda aziz olanlardan eyle, verdiğin akıldan, doğru yoldan, kamil imandan, verdiğin sıfattan, uc oğutten, beş vakitten, altı dosttan ayırma YA RABB.
    Gozumuzun nurunu, dizimizin dermanını, kalbimizin imanını alma YA RABBİ. Yel hışmından, şer kulların şerrinden sen esirge YA RABBİ. Dilimizi, aklımızı zayi etme, dumanlı gunler verme YA RABBİ. Sev bizi, sevdir bizi, sevindir bizi. Dunyada mekansız, vatansız, kabirde kefensiz, ahrette imansız koyma. İşim selamet, başım selamet, imanım sana emanet YA RABBİ.
    Ey hacetleri yerine getiren, ey duaları kabul buyuran, kendi rahmetinle dualarımızı kabul et. Ey merhamet edenlerin en merhametlisi Allahın selamı Peygambere, Hamd da Allah’a olsun.
    YA rabbi; Rıza-i ilahın icin okumuş olduğumuz Kur’anı-ı Kerimin meal kusurlarını kabul eyle, kusurlarımız varsa meleklerinle tamam eyle. Allah’ım okumuş olduğumuz Kur’an’ı kerimden hasıl olan sevabı evvela peygamberler peygamberi Muhammet Mustafa (S.A.V.) Efendimizin mubarek ruhu Tayyiblerine hediye eyledik haberdar eyle YA RABBİ.
    Hz. Adem aleyhisselam dan bizim Peygamberimize kadar gelmiş gecmiş butun Peygamberlerin mubarek ruhlarına da hediye eyledik vasıl eyle YA RABBİ. Ashabı kiramın bu gune kadar gelmiş gecmiş, ulema, evliya, ermiş ve dervişlerin ve İslam uğruna canlarını, mallarını feda ederek şehit duşen tum mumin kulların ruhlarına da hediye eyledik vasıl eyle YA RABBİ. Bizleri de sana layık kul, habibine layık ummet eyle YA RABBİ.
    YA RABBİ; şu anda huzurunda bulunup sana el acmış, senden af dileyen biz aciz kullarının ana, baba, evlat , tum gelmiş gecmişlerinin, iman ile olmuşlerinin ruhlarına da hediye eyledik vasıl eyle YA RABBİ.
    Gozlerimizin perdelenip, şu sevdiğimiz guzel dunya’yı goremez olduğumuz vakit cenneti cemali Muhammet Mustafa (S.A.V.) e hayran, sağlığımızda Kur’an, goğsumuzde iman, gozlerimiz arşı alayı seyrederek, dillerimiz kelimei şehadet getirerek buyurun ( Eşhedu en la ilahe illallah ve eşhedu enne Muhammeden abduhu ve Rasuluhu) diyerek cene kapamımızı cumlemize nasip eyle YA RABBİ.
    Kabirlerimizi cennet bahcelerinden bir bahce eyle, Lutfi ilahiye ye eren, imanla canını veren, Firdevs cennetine giren, orada cemalini goren kullarından eyle YA RABBİ.
    İlahi YA RABBİ; Bizleri şeytan şerrinden, nefsimizin şerrinden, ani olumden şiddetli fakirlikten, kabul olmayan duadan, yetim gorunce sızlamayan yurekten, faydasız ilimden, gıybet, dedikodu, yalan, iftira ve hasetten koru. Her turlu gorunur gorunmez beladan sana sığınırız, yalnız sana tovbe eder, yalnız senden merhamet dileriz ALLAHIM. Gelecekte arkamızdan ruhumuza bir Fatiha gonderecek hayırlı evlatlar nasip eyle YA RABBİ. Milletimizin başına senin adaletinle hukmedecek, senin yolundan gidecek, sadece senin rızanı gozetecek idareciler ver YA RABBİ. İnananları koru, inan mayanları ıslah eyle, inananları inanmayanların şerrinden koru ALLAHIM.
    Hastalarımıza şifa, dertli kullarının dertlerine deva, borclu kullarına edalar nasip eyle. İslam’ı yaşama şuuru, oğrenme sevgisi ver. Bizleri sevdiğin kullarından eyle.
    Allah rızası icin, Peygamber Efendimiz Muhammet Mustafa (S.A.V.) efendimizin mubarek ruhu icin, dualarımızın kabulu icin, belaların def-i icin, tum gelmiş gecmişlerin mubarek ruhu icin EL FATİHA.

AMİNNNN. yureğine sağlık canım teşekkur ederim ...

Comment

sagol hepzını okuduna ınanamıyorum abla

Comment

okudum balım ve duamıda ettim ALLAH kabul etsin
        yureğine sağlık...

Comment

allah kabul etsin abla
          ne mutlu kı bana dua edılmeye vesıle olmusum
          hergun dua edermısın bılmıyorum ama bı sekılde vesıle olmusum ıste abla
          dertler kederler olmadan kolay kolay acılmıyor artık eller semaya alınlar secde ile opuşmuyor artık
          umarım ALLAHIM dualarını kabul eder abla

Comment

Amin canım hepimizinkini inşAllah...
            evet ederim,ama dediğin gibi hergun sormalı kişi kendine bugun ALLAH icin ne yaptım diye,o kadar kapılıp gitmişiz ki dunya işlerine başımız sıkışınca
            Allah der olumuşuz nerdeyse ?
            gun icinde hic akılda yokken vesile oldun
            Allah senden razı olsun kuzey...

Comment

amin abla ALLAH cumlemizden razı olsun

Comment

hayat dedigin tercihlerden ibaret,

doğruyu ya da yanlışı secer insan,

bilerek veya bilmeyerek..

madem hayır bildiklerimizde şer,

şer gorduklerimizde hayır olabilir;

guvenmemiz gereken

kendimizden ziyade

duamız,

duamızı kabul edecek RABBimiz

olsa gerek..

her daim

tevekkul ederek..

Comment

Kalbimize baktık minicik bir fincan..

Senin aşkın sonu olmayan engin bir deniz, ucsuz bucaksız umman.

Fincan denize muştak, ummana sevdalı…

Aşkın, yaralı kalbimize şifa…

Aşkın cok ağır…

Kalbimiz şu haliyle bu yuku kaldıracak kalp değil…

Bize senin yukunu, hakkıyla taşıyacak kalp ihsan eyle…
                  (Amin)

Comment

&#199;ıkar beni bu melun karanlıktan

umit makamında kızıl guller

Comment

Husn-u zannımı yenileyerek,
                      Rahim ismine sığınarak
                      la taknetu
                      minallah ayetinde hıckıran imamın sesiyle,hasret zincirlerimi kırarak
                      paramparca,ne mutlu o gariblere nidasını duyunca,
                      cesaretimi korkaklığıma duğumleyerek duştum kapına!...
                      Badı- ı sabada kapına geldim
                      nalan olan gonlumle
                      aşkın şarabına bandımda geldim
                      firakına mubtela omrumle
                      Ey hunkarım sana visal etmek kavlimle
                      tahammul kalmamış bu bicare halimle
                      lutfeyle mulkunden bir zerre ile
                      şemin de bir nur ver aydınlanayım
                      canan derim,canı vermektir istidadım
                      cilvegahından bir koz duşurde yanayım
                      tenha yerinde boğan
                      kırılır kan kırmızı gulleri
                      bulbul mecnun olur
                      sukut eder terennumleri
                      Derdimin şifası sendedir Yarab
                      Lal olan dilimin sozu,sendedir Yarab
                      uryan geldim kapına,gunah defterim sendedir Yarab
                      ducar olmuş dertlerimin eczası sendedir Yarab
                      şifamı tez eyle
                      dilimi soz eyle
                      gunahımı setr eyle
                      meftun geldim kapına
                      beni sana ram eyle
                      Fi Emanillah...
                      amin....

Comment

S.A ben yeni katildim araniza kardeslerim siteye goz atiyordum kuzey kardesim duanizi okudum ve kayit oldum ALLAH cc razi olsun ne kadar guzel dualar eklemissiniz hepiniz kuzey kardesim hakkini helal et musaade edersen bende okuycam duanizi insaALLAH

Comment

"Ey Sevdiklerini Sevindirmekten Hoşlanan Rabbim
                          Sana Acılan Ellerimi Geri cevirme
                          Kalbime Aşkınla Tecelli Et Ki
                          Senden Başka Hicbir şey Kalmasın O Kalpte
                          Senden Başka Hicbir şeyi Olmayacak Kadar Zengin Eyle Beni"

aminnnnnnnnnnnnnnnnn....

Comment

Working...
                          X