Duyuru

Duyuru Module
Collapse
1 of 2 < >

Merhaba

Merhaba, öncelikle Sevgi ve Aşk Forumları Sevgi.name.tr sayfamıza hoşgeldiniz. Lütfen daha çok özellikten yararlanmak için bir üyelik alınız.
2 of 2 < >

Duyuru

Merhaba, Sevgi ve Aşk Forumları tekrar uzun bir aradan sonra yayın hayatına başladı. Eski mesajlarınızı görebilir ve bu mesajlara cevap yazabilirsiniz.
See more
See less

Son 100 yılda hayatımıza giren ve hayatımızı tamamen deĞiŞtiren icatlar...

Page Title Module
Move Sil Collapse
X
Conversation Detail Module
Collapse
 • Filter
 • Saat
 • Show
Clear All
new posts

 • Son 100 yılda hayatımıza giren ve hayatımızı tamamen deĞiŞtiren icatlar...

  PC

  Kişisel bilgisayarı ilk kim buldu tam olarak bilinmese de, bu urunun tek bir parcadan oluşmadığı, ceşitli donanımların birleşmesiyle meydana gelen bir teknolojik buluş olduğunu biliyoruz. O yuzden bilgisayarın keşfedilmesinde bir cok kişinin katkısı var. Ancak ilk bilgisayar modelinin ne olduğunu soracak olursanız Konrad Zues’in Z1 modelini ornek olarak gosterebiliriz. 1936’da Z1 ismi altında yapılan ilk kişisel bilgisayar, mekanik bir daktiloyu andırıyordu.

  Televizyon

  Bugun dunyanın neresinde, ne oluyor, tum gelişmelere ve haberlere eriştiğimiz ayrıca eğlence amacıyla da kullandığımız bir cihaz olan televizyon, 1926 senesinde Amerika’lı James Jargenson tarafından icat edildi. İnternet keşfedilmeden evvel, insanların hayatını tamamen kontrol altına alan televizyon bugun karşısında sanal ortam gibi bir rakibi varken bile hala ayakta kalmasını başarabilmiş bir buluş.

  Kredi kartı

  İlk defa 1950 senesinde elektronik kartpostal olarak kullanılan kredi kartları gunumuzde hayatımızın her anında elimizden duşurmediğimiz bir diğer teknolojik buluş. Kredi kartları, insanları nakit para taşımaktan kurtarırken, kucuk boyutuyla da cuzdanlarımızda veya cebimizde fazla yer kaplamıyor.

  Cep telefonu

  İlk defa 1943 senesinde, arabalara telefon konulması ile ortaya cıkan mobil iletişim cihazlarının gunumuzdeki yansıması olan cep telefonları, 1973 senesinde Martin Cooper tarafından ilk defa ortaya cıkarılmış. 1977 senesinde imal edilen bu cihaz sadece 2000 adet uretilmişti. İnsanların gunumuzde en cok kullandığı ve en faydalı buluş olarak gordukleri cep telefonları, cağımızın en onemli teknolojik cihazlarından bir tanesi olarak goruluyor.

  İnternet

  Yaygın olarak 1991 senesinde kullanılmaya başlanan İnternet, bazı cevreler tarafından insanlık tarihinin gelmiş gecmiş en buyuk buluşu olarak goruluyor. Dunyanın neresinde olursanız olun, istediğiniz bilgiye istediğiniz anda ulaşmanıza olanak veren İnternet, tum bilgi, bilim ve iletişim unsurlarını bir araya getirerek, zengin iceriği ile insanlara hizmet veriyor. Tum bilişim teknolojilerinin temeli olarak gorulen sanal ortam, bugun hayatımızın her anını kontrol altına almış durumda.
 • #2

  Paylaşım icin tşkler gercekten bu icatlar hayatımızı son derece değiştirdi

  Comment

  • #3

   rica edeRimm cnm (:

   Comment

   Working...
   X